Vincas Nesteckis atleistas nepažeidžiant įstatymų

Palangos tiltas, 2017-01-30
Peržiūrėta
1873
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apygardos teismas dar kartą patvirtino: „V. Nesteckis buvo atleistas nepažeidžiant įstatymų”.
Klaipėdos apygardos teismas dar kartą patvirtino: „V. Nesteckis buvo atleistas nepažeidžiant įstatymų”.

Praėjusių metų balandį iš pareigų atleistas VRM Palangos „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis praėjusių metų pabaigoje šventė mažytę tarpinę pergalę – pasiekė, jog jo atleidimo teisėtumo klausimas teismuose būtų nagrinėjamas iš naujo.
Vakar Klaipėdos apygardos teismas (KAT) paskelbė nutartį palikti Palangos miesto apylinkės teismo 2015 m. gruodžio 17 d. sprendimą nepakeistą – V. Nesteckis buvo atleistas nepažeidžiant įstatymų.
„Teisėjų kolegija, svarstydama klausimą dėl ieškovo kaltės, atkreipia dėmesį į šiai bylai reikšmingas faktines aplinkybes. VšĮ Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ 2009–2011 m. vykdė Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“ (toliau – Projektas) pagal VšĮ Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra (toliau - LVPA) 2009-04-29 sudarytą trišalę finansavimo ir administravimo sutartį Nr. S-VP3-.4-ŪM-V-G 1-025 (toliau – Sutartis). Projektui įgyvendinti buvo skirta iki 3 613 409 Lt paramos lėšų iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto. VšĮ Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ pagal Sutarties 2.1.8. p. ir specialiųjų sąlygų 8.4 p., vykdydama Projektą įsipareigojo laikytis Viešojo pirkimo įstatymo nuostatų, juo vadovautis ir atsakyti už VPį nuostatų laikymąsi. Tačiau dėl atsakovės vadovo padarytų pažeidimų (viešųjų pirkimų teisės aktų reikalavimų pažeidimų, neskelbiant apie vykdomą pirkimą ir pažeidžiant vokų su pasiūlymais atplėšimo procedūras ir Projekto įgyvendinimui skirtas lėšas naudojant ne pagal paskirtį) (CPK 179 straipsnio 3 dalis) Lietuvos Respublikos ūkio ministras 2011-12-14 įsakymu Nr. 4-915 „Dėl Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, išmokėtų projekto Nr. VP3-4- ŪM-V-01-025 vykdytojui viešajai įstaigai Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centrui „Pušynas“ grąžinimo“ atsakovės deklaruotą Projekto išlaidų 258 606,54 Lt sumą pripažino netinkamomis finansuoti išlaidomis ir įpareigojo grąžinti Ūkio ministerijai išmokėtų paramos lėšų dalį –187 514,96 Lt. Dėl šio Ūkio ministro įsakymo ieškovas inicijavo teisminius procesus. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2014-04-30 nutartimi pripažino, kad Ūkio ministro sprendimas yra pagristas. 2014-06-04 VšĮ Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ grąžino Ūkio ministerijai nurodytą 187 514,96 Lt sumą (54 308,09 Eur) ir sumokėjo 47 253,77 Lt (13 685,64 Eur) apskaičiuotų delspinigių už laiku negrąžintas lėšas. Taigi, ieškovas (vadovas), žinodamas apie pareigą grąžinti Ūkio ministerijai 54 308,09 Eur paramos lėšų dalį, to nedarė“, – nurodė nutartyje KAT teisėjų kolegija.
Viešųjų pirkimų tarnybos teigimu, „Pušynas“ 2013–2015 m. 73 kartus nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo – buvo nupirktas automobilis reabilitacijos skyriui, užsakytos archyvinių dokumentų tvarkymo, patalpų remonto, katilinės rekonstrukcijos paslaugos. Bendra tikrintų pirkimų vertė siekė beveik pusę milijono eurų.
Pats V. Nesteckis savo kaltės neįžvelgė ir aiškino, kad jo vadovauta viešoji įstaiga nėra biudžetinė, tad Viešųjų pirkimų įstatymas neturėjo būti taikomas. Nuo 1999 m. minėtame centre dirbęs vyras teismuose tvirtino, jog jis iš pareigų atleistas buvo neteisėtai ir nepagrįstai – jo darbas buvo vertinamas teigiamai, tad esą nebuvo priežasčių juo nepasitikėti.
Visgi teismai buvusio vadovo nepalaikė – tiek Palangos miesto apylinkės, tiek Klaipėdos apygardos teismas atmetė V. Nesteckio argumentus. Tačiau į juos įsiklausė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2016-ųjų pabaigoje, nurodęs Klaipėdos apygardos teismui iš naujo atversti V. Nesteckio bylą.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Teisingumas 2017-01-31 07:28 (IP: 163.172.35.247)
tik Aukščiausiame teisme dar yra teisingumo, deja Klaipėdos apygardos teismas ir Palangos apylinkės teismas su teisingumu neturi nieko bendra.

Taip pat skaitykite

Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus.


Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi darbo bylą pagal Marselio Balasanovo, futbolo akademijos „Gintaras“ steigėjo ir direktoriaus prašymą, dėl jo atleidimo iš darbo Palangos sporto centre pripažinimo neteisėtu, didžiąja dalimi tenkino palangiškio prašymą– nustatė, kad jis buvo atleistas neteisėtai. Jeigu VDI sprendimo nepakeis teismai, Palangos...


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Praėjusių metų balandį iš pareigų atleistas VRM Palangos „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis praėjusių metų pabaigoje šventė mažytę tarpinę pergalę – pasiekė, jog jo atleidimo teisėtumo klausimas teismuose būtų nagrinėjamas iš naujo.


Rezonansiniai Palangos įvykiai – policijos komisaro Alvydo Katkausko nušalinimas nuo pareigų bei Palangos kurorto ir viešbučių asociacijos (PRVA) ir kavinės „Sporto lizdas“ („Armėniški šašlykai“) savininko Dariaus Miklovo konfliktas savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu – jau sulaukė...


Šią savaitę buvęs Palangos miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas išgirdo sau palankų sprendimą. Klaipėdos apygardos teismas panaikino Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį ir, nenustatęs nusikaltimo požymių, išteisino S. Bradūną dėl jam pareikštų kaltinimų priėmus 3 tūkst. litų (868 eurų) kyšį. „Turėjau tikslą įrodyti, kad aš...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Buvusio UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris buvo atleistas teisėtai, nusprendė Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Diana Vercinskė. Ieškovas R. Gliožeris ir jo advokatas Alvydas Buta teismo prašė pripažinti, kad R. Gliožeris iš darbo buvo atleistas neteisėtai ir reikalavo, kad būtų priteista išeitinė išmoka...


Ar Palangos vasaros estrados griovimo darbai vyksta nepažeidžiant įstatymų? Ar būsimų statybų teritorijoje, kuri patenka į „kvadinę“ juostą, gali būti kaupiamos statybų atliekos? Jų kauburiai išties kūpso beveik jau nugriautos estrados vietoje. Tokio skundo sulaukė redakcija.


Praėjusį penktadienį miesto valdžios iniciatyva suorganizuotas susitikimas su J.Janonio g. 16, Ganyklų g. 19, Gintaro g. 44 bei Jūratės g. 33 daugiabučių namų gyventojais. Jo metu Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė bei vyriausiasis miesto architektas Svajūnas Bradūnas informavo apie tai, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius