Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kurie leistų savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus objektus

Palangos tiltas, 2023-05-16
Peržiūrėta
1159
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kurie leistų savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus objektus

Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms, per jų įsteigtas įstaigas, valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus – koncertų sales, muziejus, parodų rūmus, bibliotekas, kultūros namus, sporto sales, maniežus stadionus, baseinus ir kita, netaikant konkurencingos procedūros, kurios pagrindu šie objektai būtų perduoti valdyti privačiam verslui, jei minėti objektai yra išskirtinai vieninteliai savivaldybės teritorijoje ir naudojami viešosios paslaugoms teikti švietimo, kultūros, sporto srityse ir su jomis susijusiai ūkinei veiklai vykdyti. 

„Įstatymų projektai argumentuojami tuo, kad laimėjusi tokio objekto valdymo konkursą viena privati verslo įmonė įgytų išskirtines ir monopolines teises teikiant komercines paslaugas išskirtinai  be jokios konkurencijos vieninteliame tokio pobūdžio objekte visoje savivaldybės teritorijoje,“ – M. Skritulskas paskelbė Facebook.

Anot jo, žinant tai, kad esminė verslo prigimtis yra siekti kuo didesnio pelno, manytina, kad verslas, valdydamas išskirtinai vienintelį objektą visoje savivaldybės teritorijoje, paslaugas tieks ne konkurencingomis kainomis, bet siekdamas kuo labiau gauti didesnį pelną, kas vargiai atitiktų vietos gyventojų interesus. 

„Labiau tikėtina, kad, šiuo atveju, gyventojai gali gauti tos pačios kokybės paslaugas už kuo mažesnę kainą, kai kainas nustato savivaldybės taryba, t.y. demokratiškai išrinkti tos vietos bendruomenės atstovai,“ – įsitikinęs palangiškis.

Pasak jį, šiuo metu pastebima tendencija, kuomet tam tikra įmonių verslo grupė, jau dabar valdanti didžiuosius baseinus Klaipėdoje ir Kaune, Konkurencijos tarybos sprendimų pagalba, siekia perimti ir kitų Lietuvos baseinų valdymą kituose miestuose, kurie yra  pastatyti ir įrengti už šių savivaldybių biudžetų lėšas: Palangoje, Kretingoje, N. Akmenėje, Jonavoje. 

„Vertinant tai, darytina išvada, kad toks viešojo turto, sukurto už savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšas, valdymas mažai ką bendro turi su konkurencijos sąlygų užtikrinimu bei jos esminiais principais, todėl ši įstatymų nustatyta tvarka turi būti keičiama. Tikiuosi tam Seime plataus pritarimo, nes įstatymo projektą pasirašė net 36 Seimo nariai, priklausantys visoms parlamente veikiančioms frakcijoms, atstovaujančioms įvairioms politinėms pažiūroms,“ – sako M. Skritulskas.

PT inf.

Jūsų komentaras:

pritariu vietiniui 2023-05-18 06:08 (IP: 162.158.102.16)
Ar nebus taip kaip su pasiūlymų įstatymo projekto dėl triukšmo. Tiek daug kalbėta ( prieš rinkimus) ,o po rinkimų kažkaip viskas pamiršta, nutilo. Ar tik nebus panašu į epizodą iš multfilmo " kur aš jį mačiau?". Nieko naujo rinkimai baigėsi tvarka keičiasi!

Vietinis 2023-05-17 08:27 (IP: 162.158.222.227)
O kada pasakys skritulskis ir registruos Stop korupcijai, nepotizmui...?

Taip pat skaitykite

Antradienį Seimas priėmė konservatoriaus Mindaugo Skritulsko pateiktas pataisas ir leis savivaldybėms be konkurso perimti baseinų, koncertų salių ir kitų visuomeninės paskirties objektų valdymą.


Antradienį Seimas svarstys konservatoriaus Mindaugo Skritulsko pateiktas pataisas, kuriomis siūloma leisti savivaldybėms be konkurso perimti baseinų, koncertų salių ir panašių visuomeninės paskirties objektų valdymą.


Antradienį, birželio 13 d., Seimas žengė pirmą žingsnį sakydamas STOP savivaldybių turto užvaldymui neinvestuojant nei euro. 


Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus.


Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. 


Valstybinės žemės valdymas miestuose ir miesteliuose bei lankstesnės galimybės vykdyti investicinius projektus suteiktų šalies savivaldybėms daugiau galimybių mažinti regionų atskirtį ir gerinti viešųjų paslaugų kokybę. Tai akcentavo šalies vietos savivaldos atstovai balandžio 20 dieną Vilniuje vykusiame kasmetiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime.


Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri...


Dalyvaujamasis biudžetas nėra kažkas naujo ar išskirtinio. Pirmieji jį pasaulyje prieš tris dešimtmečius pradėjo taikyti brazilai, kai Porto Alegrės miesto gyventojams buvo pasiūlyta patiems nuspręsti, kam ir kaip leisti biudžeto lėšas. Palangos kaimynai, Kretinga, jį jau išbandė pernai ir pakartos šiemet, o Klaipėdos rajonas tai pasiryžo...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Mažėjant savivaldybių finansavimui, Palangos valdžiai, ko gero, teks sukti galvą, kokioms įstaigoms gali tekti labiau suveržti diržus. Postringaujantis apie būtinybę taupyti, kurorto socialdemokratų vadas Danas Paluckas tai darytų, jeigu galėtų, užsimodamas į miesto moksleivių užklasinį ugdymą. Toks politiko naujoko siūlymas prasilenkia su socialdemokratų Seime siūlymais skirti daugiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius