Seime žengtas didelis žingsnis, kuris leis pačioms savivaldybėms valdyti savo lėšomis pastatytus baseinus

Palangos tiltas, 2023-06-15
Peržiūrėta
1150
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seime žengtas didelis žingsnis, kuris leis pačioms savivaldybėms valdyti savo lėšomis pastatytus baseinus

Antradienį, birželio 13 d., Seimas žengė pirmą žingsnį sakydamas STOP savivaldybių turto užvaldymui neinvestuojant nei euro. 

100 Seimo narių dalyvaujant balsavime, net 94 pasisakė už įstatymo projektus, (6 susilaikė), kurie leistų pačioms savivaldybėms valdyti savo lėšomis pastatytus baseinus, sporto centrus, kultūros sales ir panašius objektus. 

„Džiaugiuosi, kad didžioji dauguma šiandien balsavusių Seimo narių palaiko moksleivius, senelius, vaikus nes viešosios paslaugos turi būti prieinamos savo kainodara. Viešosios paslaugos negali būti teikiamos su pelno marža nes už tai apmoka gyventojai. Iki šiol niekas nesupranta ir niekas negali įveikti Konkurencijos tarybos nesuvokiamų  veiksmų,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo į balsavimą įrašu Facebook.

„Kyla klausimas kam tarnauja Konkurencijos taryba ? Paprastiems gyventojams ar apsukriems verslininkams, kurie neinvestavę nei cento nori perimti valdyti už visuomenės lėšas pastatytą turtą ir krautis sau kapitalą ? Ačiū Mindaugas Skritulskas  ir visiems balsavusiems Seimo nariams. Tikiuosi, kad įstatymas bus nedelsiant priimtas ir pagaliau bus  užkirstas kelias Konkurencijos tarybai manipuliuoti teisės aktais,“ – baigia įrašą meras.

„Netrukus prasidės įstatymų projektų svarstymas, vėliau laukia priėmimas,“ – kuklų įrašą Facebook paskelbė palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas.

PT primena, kad Savivaldybė yra teismui apskundusi Konkurencijos tarybos nutarimą dėl Palangos baseino.

„Tikime žmonių pergale,“ – sako meras Š. Vaitkus.

PT inf.

Jūsų komentaras:

Dekoju 2023-06-16 03:24 (IP: 162.158.222.251)
O kodel Palangoje uzdarytas bagaziniu turgelis kuris kliuvo savivaldybei, esa neestetiskai atrodo ?

asta 2023-06-15 08:56 (IP: 162.158.222.194)
Kartais būna proto prašviesėjimų ir Lietuvoje

Taip pat skaitykite

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus, kad šiais metais bus perkami rangos darbai ir prasidės naujo 4.5 kilometrų dviračių ir pėsčiųjų tako nuo Nemirsetos iki Palangos autobusų stoties statyba, Tarybos narė, kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Tučkė įraše Facebook paskubėjo girti savo bendrapartietę, Nemirsetos seniūnaitę Virginiją Steponkienę, girdi, jos iniciatyva tai bus...


Ketvirtadienį, birželio 29-ąją, Seimas pritarė Vietos savivaldos įstatymo 55 straipsnio 2 dalies pakeitimo įstatymo projektui, numatančiam  viešųjų paslaugų administravimo pataisas. Dabar savivaldybės galės pačios administruoti ir užtikrinti viešųjų paslaugų teikimą gyventojams, nustatyti šių paslaugų teikimo būdą, taisykles ir režimą, steigti biudžetines ir viešąsias įstaigas...


Antradienį Seimas priėmė konservatoriaus Mindaugo Skritulsko pateiktas pataisas ir leis savivaldybėms be konkurso perimti baseinų, koncertų salių ir kitų visuomeninės paskirties objektų valdymą.


Antradienį Seimas svarstys konservatoriaus Mindaugo Skritulsko pateiktas pataisas, kuriomis siūloma leisti savivaldybėms be konkurso perimti baseinų, koncertų salių ir panašių visuomeninės paskirties objektų valdymą.


Antradienį, birželio 13 d., Seimas žengė pirmą žingsnį sakydamas STOP savivaldybių turto užvaldymui neinvestuojant nei euro. 


Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus.


Kai Palangos savivaldybė ir palangiškiai pradėjo savo kovą priešindamiesi Konkurencijos tarybos reikalavimui perduoti valdyti Palangos baseiną privatininkams,  kurorto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad Palangos situacija yra ledkalnio viršūnė, ir Konkurencijos tarybos sprendimas vėliau ar anksčiau palies visas savivaldybes, kurios statosi baseinus, sporto kompleksus ir kitą viešąją...


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai bendru sutarimu pritarė nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022 - 2024 metų biudžetuose numatyti lėšas Šventosios valstybinio jūrų uosto molų statybai. 


Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri...


„Kuomet protezavimo paslaugos gyventojams buvo teikiamos nemokamai, mes tuomet aprūpinom tiek daug palangiškių“, - papasakojo odontologė Ligija Teresa Žliubienė, vadovaujanti VšĮ „Palangos odontologijos centras“. Pensininkams ir neįgaliesiems, sausio 13-osios dalyviams, vaikams iki 18 metų taikomos kompensacijos protezavimui, tačiau, kaip paminėjo L.T.Žliubienė, tai palyginti nėra tokia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius