Visi palangiškiai – į miesto Tarybą!

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-12-05
Peržiūrėta
1343
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Likus vos trims savaitėms iki ateinančių savivaldybių rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijos pabaigos, politinių partijų Palangos skyriai mieste pradėjo tikrą galimų kandidatų į miesto Tarybą medžioklę.

 

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijai pirmąjai paskelbus apie sudarytą maksimalų 42 kandidatų sąrašą, tokį pat didelį būrį žmonių rinkimams į miesto Tarybą suskato pririnkti ir kitos partijos.

Į Tarybą pretenduojančius 42 asmenis siūlys Liberalų sąjūdis. Tiek pat kandidatų ketina pasiūlyti dabar valdžioje esanti Liberalų ir centro partija.  Panašu, kad Palangoje didžiausią leistiną kandidatų skaičių renka socialdemokratai, partija “Tvarka ir teisingumas”.

Iš tokios į politikus pretenduojančių asmenų gausos neabejotiną naudą gaus rinkėjai, kurie, nusprendę už kurią partiją balsuos, turės platesnį reitinguojamų kandidatų pasirinkimą.  Tačiau maksimalaus kandidatų sąrašo privalumus suprato ir partijos, kurios tokiu būdu per rinkimus tikisi surinkti didesnį balsų skaičių.  Už jų sąrašus balsuos ne tik 42 kandidatai, bet ir jų žmonos, artimieji, draugai.  Taip galima tikėtis susirankioti ir apie 300 palangiškių balsų, kurie partijai gali garantuoti bent vieną miesto Tarybos nario mandatą.

Tačiau visa bėda - iš kur nedideliame mūsų miestelyje tų kandidatų pririnkti?  Per praėjusius savivaldybių rinkimus 12 partijų Palangos rinkėjams pasiūlė 194 kandidatus.  Tą kartą didžiausią 26 kandidatų sąrašą pateikė Valstiečių liaudininkų sąjunga, kuri miesto Taryboje tegavo vienintelę vietą. Žvelgiant į partijų sąrašus jau tada matėsi, kad kandidatai buvo renkami per didžiausius vargus.  Prieš ketverius metus miesto Tarybos mandatų siekė vyrai ir žmonos, prikalbinti partijų skyrių lyderių kaimynai, draugai ir net abejotinos reputacijos palangiškiai.

O ką net 42 kandidatų sąrašus kurpiančios partijos darys šiemet?

Automobilių servise dirbantis mechanikas pasakojo neseniai sulaukęs vienos partijos lyderio vizito. Į politikus taikantis palangiškis įkyriai įkalbinėjo žmogų kandidatuoti partijos sąraše.  “Nei ta politika domiuosi, nei ką ten suprantu.  Ką aš, juodadarbis toje politikoje darysiu”, - viliojančio siūlymo kratėsi mechanikas.

Ką jis darytų jei gausių serviso klientų pagalba būtų išrinktas į miesto Tarybą?  Taptų paklusniu partijos lyderių valios vykdytoju ir svarbiais miesto gyvenimo klausimais balsuotų nesuprasdamas už ką?  Ar tokių politikų reikia miesto valdžioje?  Jau šios kadencijos Taryboje netrūksta nebylių rankų kilnotojų, kurie politinių partijų lyderių valiai besąlygiškai paklūsta už suteiktą aukštesnį postą ar geriau apmokamą darbo vietą.

Deja, daugelis prieš pat rinkimus į partijų skyrius susispietusių ir dėl aukštesnių sąrašo vietų dantimis ir nagais kovojančių palangiškių į valdžią veržiasi tik tam, kad sutvarkytų savo verslo reikalus, vasarą “pramuštų” patogesnę prekybos vietą, niekur nepritapę ir darbo negaunantys “politikai” Tarybos nario mandato pagalba tikisi šiltai įsidarbinti miesto biudžetinėse įstaigose ar savivaldybės valdomose bendrovėse.

Ar daug miesto gyventojų į savivaldybės Tarybą kandidatuoja nuoširdžiai trokšdami iš letargo miego prikelti Palangą? Ar daug jų bent supranta, kaip tai padaryti?

Ko palangiškiai gali tikėtis iš miesto Tarybai savo kandidatus siūlančios Darbo partijos, apie kurią Palangoje nieko nesigirdėjo visus ketverius metus.  Tik dabar, iki rinkimų likus mažiau nei trims mėnesiams, savo skyriuje revoliuciją sumanė daryti kurorto socialdemokratai, kurie iš užsėdėtos pirmininko kėdės nuvertė prie visų valdžių besistengiantį pritapti Viktorą Pivriką.

Neseniai su triukšmais buvo pakeista partijos “Tvarka ir teisingumas” skyriaus vadė.  Paskutinius mėnesius Palangos vicemerės kabinetu besidžiaugiančią Marytę Vačerskienę paties partijos vado Rolando Pakso nurodymu pakeitė iš Kretingos atsiųsta advokatė Aldona Stasiulaitienė,kurios duktė Jolita Vaickienė - Kretingos rajono vicemerė.  Kas A.Stasiulaitienę sieja su Palanga?  Tik šalia “Gabijos” viešbučio jos pasistatytas prašmatnus namas ir Šventojoje turimi žemės sklypai.

Tokių skubotų partijų rokiruočių priežastis yra suprantama.  Bent minimalios sėkmės rinkimuose besitikinčios partijos šitaip stengiasi atsiriboti nuo miesto tarybos valdančiojoje daugumoje klusniai sėdėjusių ir už gautus postus liberalcentristų valią aklai vykdžiusių skyrių pirmininkų.

Prieš rinkimus išgirsime dar ne vienos merdinčios partijos pavadinimą ir apie jų kandidats.  Tačiau kur šių partijų nariai buvo iki šiol?  Kur jie buvo pasislėpę, kai palangiškiai kilo į kovą su “Litesko”?  Ką jie galvoja apie sustingusią Palangos plėtrą?  Kokia šių partijų nuomonė apie valdžios mindžikavimą vietoje?

Ką ateinantiems ketveriems metams Palangai naujo gali pasiūlyti partijos, kurios prieš pat rinkimus dar yra užsiėmusios vidaus kova dėl valdžios, karštligiškai ieško kuo papildyti kandidatų būrį ir vienas kitam drasko akis dėl aukštesnės vietos rinkimų sąraše?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Krepšininko karjerą baigęs Renaldas Seibutis suka į politiką – su konservatorių partija kandidatuos į Palangos miesto tarybą.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad likus mažiau kaip 2 mėnesiams iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, rinkimų politinėms kampanijoms finansuoti politinės kampanijos dalyviai jau yra gavę 2 mln. 268 tūkst. 376 eurus. 


Sausio 11 d. (trečiadienį) 12 val. Seimo Vitražo galerijoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) organizuoja politinių partijų rinkimų numerių traukimą. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. 


Artėjančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį.


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Spalio 7 d. (penktadienį) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Visi palangiškiai – į miesto Tarybą!

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Likus vos trims savaitėms iki ateinančių savivaldybių rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijos pabaigos, politinių partijų Palangos skyriai mieste pradėjo tikrą galimų kandidatų į miesto Tarybą medžioklę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas