Žmonėms plūstant į kurortus pareigūnai stiprina pajėgas: kai kur – triskart daugiau pareigūnų žmonės įspėjami

"Delfi", 2021-06-19
Peržiūrėta
2051
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žmonėms plūstant į kurortus pareigūnai stiprina pajėgas: kai kur – triskart daugiau pareigūnų žmonės įspėjami

Poilsiautojams užplūdus kurortinius miestelius, nesnaudžia ir ilgapirščiai. Vagys šluoja viską, kas paliekama be priežiūros, tad policijos pajėgos taip pat kaip reikiant sustiprintos. Vien Palangoje poilsiautojų ramybę saugos tris kartus daugiau pareigūnų, o visoje Lietuvoje jų išvysti galite ir ant riedžių, ir raitų, ir net patruliuojančių keturračiais, rašo delfi.lt  žurnalistė Rita Gečiūnaitė.

 Bene daugiausia pajėgų skiriama pajūriui, kur per karščius skuba žmonės iš visos Lietuvos. „Aktyviuoju turizmo sezonu į Klaipėdos apskrities kurortines zonas tikrai atvyksta daugiau poilsiautojų, todėl jų saugumu taip pat rūpinasi sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Pavyzdžiui – vien Palangoje vasaromis dirba maždaug tris kartus daugiau pareigūnų nei įprastai. Papildomų pajėgų pasitelkiama iš kitų visos šalies apskričių, aktyviai talkina policijos rėmėjai, prireikus pasitelkiamos šaulių sąjungos, ar kitų socialinių partnerių pajėgos. Šiemet pirmą kartą Palangoje patruliuos ir raiti pareigūnai – žirgais bus patruliuojama kurorto parkuose, kopų prieigose – ten, kur privažiuoti automobiliu yra sunkiau“, – pasakoja Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja. 

Pasak A. Grauslienės, patruliuojančių pareigūnų gausu visur – prevencijos ir bendruomenės pareigūnai nuolat rengia reidus tiek paplūdimiuose, tiek parkuose ar kitose poilsiautojų ir turistų pamėgtose vietose. Žmonės nuolat įspėjami saugoti savo asmeninius daiktus nuo ilgapirščių, raginami laikytis saugų poilsį užtikrinančių taisyklių. 

„Nusikaltimų šuolio Palangos pareigūnai šiemet dar nefiksuoja, tačiau jau pasitaiko pavienių vagysčių iš automobilių, paplūdimiuose, kai nugvelbiami dažniausiai be priežiūros palikti daiktai. Dažniausiai netenkama kompiuterių, mobiliųjų įrenginių, rankinių, piniginių, papuošalų, dviračių, paspirtukų ir kt. Žmonės atvykę į paplūdimius mėgaujasi saule, jūra ir neretai palieka asmeninius daiktus be priežiūros, taip daryti tikrai nereikėtų - pirmiausia už asmeninių daiktų saugumą atsakingi jų savininkai. Vasaromis kurortinėse mūsų apskrities vietose daugiau fiksuojama įvairių KET pažeidimų, ypač dėl draudžiamose vietose paliekamų automobilių. Padaugėja viešosios tvarkos pažeidimų, geru oru žmonės ilgiau linksminasi kavinėse, lauko terasose, užsimiršę ar atsipalaidavę ir patriukšmauja, tad natūralu, jog padaugėja ir skundų dėl triukšmo“, – dalijasi informacija Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja.

 Pareigūnai taip pat primena, kad brangiems daiktams paplūdimyje ar prie ežerų tikrai ne vieta. O jei jau reikalingas mobilus ar didesnė pinigų suma – tuomet net trumpam nepalikite rankinės be priežiūros. Vagys patikrina ir atvykusiųjų automobilius. Pareigūnai pataria, kad vertingų daiktų nereikėtų palikti ir automobiliuose – ne tik salone, bet ir bagažinėje, ypač jei į bagažinę jie sudedami jau atvykus į aikštelę, kurioje automobilis bus paliekamas. Būtina patikrinti, ar gerai uždarėte langus ir stoglangį, ar tikrai užrakinote dureles, rekomenduojama įjungti signalizaciją.

 Dviračius patariama statyti matomoje vietoje, būtinai prirakinti. Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis antrina, kad vadovautis šiais patarimais reikia ne tik pajūrio regione, bet ir kitose poilsio vietose prie ežerų, upių, ar kitose daug žmonių pritraukiančiose lankytinose vietose. Be to, vasara prasideda suplanavus, kur daugiausia paprastai susiburia žmonių.

 „Prieš kiekvieną vasaros sezoną vyksta susitikimai su įvairių tarnybų atstovais, kurortinių miestų merais, kur aptariami pagrindiniai akcentai. Kaip ir kasmet, šiais metais į pajūrį bus siunčiamos papildomos policijos pajėgos – įvairių tarnybų pareigūnai, policijos rėmėjai, šaulių sąjungos nariai. Taip pat Palangoje patruliuoja Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai“, – sako R. Matonis. Mėgstantieji greitį taip pat turi suklusti – vadinamoji Juodoji našlė gali jūsų tykoti bet kurioje Lietuvos vietoje.

 „Šiemet kiekvieną darbo dieną papildomai dirba iki 10 pareigūnų, savaitgaliais – iki 20 pareigūnų. Savaitgaliais reidus organizuoja Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai. Dėmesys pajūriui visą vasarą bus išskirtinis, nes tenai suvažiuoja nemaža dalis visos Lietuvos gyventojų“, – priduria Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas.

 Anot pareigūnų, populiariausiais nusikaltimais vasarą išlieka vagystės, viešosios tvarkos pažeidimai, alkoholio vartojimas viešose vietose, taip pat gausu įvairių kelių eismo taisyklių pažeidimų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Policija praneša, kad ketvirtadienį į Klaipėdos apskritį, kur organizuos prevencines priemones ir dalyvaus renginiuose, išvyko Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai.


2022-11-30 prie Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos, kelyje Klaipėda–Liepoja, vyko bendra Klaipėdos apskrities VPK ir Latvijos policijos pareigūnų priemonė, kurioje dalyvavo po vieną Palangos m. PK ir Latvijos Respublikos Kuržemės regiono policijos valdybos pareigūnų ekipažą.


Nepaisant pasaulio ekonomiką užklupusios rekordinės infliacijos ir vis dažnesnių skatinimų taupyti, pažinčių programėlės „Tinder“ naudotojai netaupo.


Jau nuo rugsėjo 9 d. Kretingos gyventojai galės mėgautis dar patogesniu apsipirkimu arčiau savo namų – čia atidaryta pirmoji „Rimi“ parduotuvė mieste ir jau antroji pajūrio regione. „Supermarket“ formato parduotuvės prekybinis plotas ir atskiri įėjimai į specializuotas krautuvėles leis užtikrinti, kad pirkėjai galėtų saugiai apsipirkti be imunizacijos dokumentų.


Poilsiautojams užplūdus kurortinius miestelius, nesnaudžia ir ilgapirščiai. Vagys šluoja viską, kas paliekama be priežiūros, tad policijos pajėgos taip pat kaip reikiant sustiprintos. Vien Palangoje poilsiautojų ramybę saugos tris kartus daugiau pareigūnų, o visoje Lietuvoje jų išvysti galite ir ant riedžių, ir raitų, ir net patruliuojančių keturračiais, rašo delfi.lt  žurnalistė Rita...


Situacija Lietuvoje blogėja, o artėjančios šventės neramina ne tik epidemiologus. Kad situacija bloga, pripažįsta ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris tikina, kad reikėtų griežtesnių priemonių, o šventiniu laikotarpiu Vyriausybei siūlo įvesti ribojimus dėl patekimo į kurortus, neturint rimtų priežasčių. Jau dabar dalis lietuvių aktyviai rezervuoja viešbučius...


Ne paslaptis, kad daugelis gyventojų šiemet atostogoms užsienio pramogas iškeis į Lietuvos pajūrį. Dėl poilsiautojų antplūdžio Palangos pareigūnai pripažįsta turintys daugiau darbo, o pajėgas reikia stiprinti ir pasitelkiant kitų Lietuvos regionų pareigūnus, rašo tv3.lt


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius