Vairuotojų dėmesiui: savaitgalį pajūryje patruliuos daugiau pareigūnų – pastiprinimas jau pakeliui

Palangos tiltas, 2023-07-21
Peržiūrėta
926
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Policija praneša, kad ketvirtadienį į Klaipėdos apskritį, kur organizuos prevencines priemones ir dalyvaus renginiuose, išvyko Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai.

Skelbiama, kad Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai nuo ketvirtadienio iki pirmadienio organizuos prevencines priemones Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje, padės savo apskrities kolegoms užtikrinti eismo priežiūrą ir žmonių saugumą.

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyks Jūros šventė, Nidoje elektroninės muzikos festivalis „Ant bangos“, o Palangoje – didžiausios Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynės“, todėl pajūryje laukiamas poilsiautojų, svečių, dalyvių, automobilių sporto aistruolių ir žiūrovų antplūdis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys dalyvaus prevencinėse priemonėse, Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako atidaryme, Palangoje įteiks Lietuvos kelių policijos taurę tradicinių „Ultim8 Drag by Startline“ lenktynių nugalėtojui.

Pažymima, kad prevencinės priemonės bus surengtos ne tik magistraliniame kelyje A13 Klaipėda–Liepoja, ties Karkle, išvažiuojant iš Palangos Kretingos gatvėje, bet ir kitose vietose. Bus atkreiptas dėmesys, kaip Ošupio take elgiasi dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai.

Klaipėdos mieste pareigūnai surengs DELFI naujienų portalo socialinės iniciatyvos „NežVairuok!“ reidą. Kartu su akcijos simboliu tapusiu personažu Mobiliuoju telefonu tikrins, ar vairuotojai kelyje nesinaudoja mobiliaisiais telefonais. 

Vykdant priemones daugiau pareigūnų patruliuos tarnybiniais automobiliais ir motociklais. 

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu vasarą šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose sustiprinama viešosios tvarkos kontrolė. Policijos reidai rengiami įvertinant didžiuosius festivalius, šventes, kitus didesnius susibūrimus. 

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, 2022 metais per 3 vasaros mėnesius (birželį, liepą, rugpjūtį) 8-iuose kurortiniuose mūsų krašto miestuose ir rajonuose užfiksuoti iš viso 58 eismo įvykiai. Praeitą vasarą Anykščių rajone žuvo vienas automobilio vairuotojas, 71 žmogus buvo sužeistas. 

Iš viso šalyje 2022 metais įvyko 2 893 eismo įvykiai, 120 žmonių žuvo, 3 406 žmonės sužeisti. 2021 metų vasarą kurortiniuose miestuose ir teritorijose įvyko 57 eismo įvykiai, jų metu vienas žmogus žuvo (Ignalinos rajone) ir 67 buvo sužaloti. 2020 metais įvyko 50 įskaitinių eismo įvykių, per juos 2 žmonės žuvo (Zarasų rajone ir Druskininkuose) ir 58 buvo sužeisti, rašoma policijos pranešime. 

Eismo įvykių ir sužeistųjų skaičiaus didėjimas 2022 metų birželio–rugpjūčio mėnesiais užfiksuotas Palangos savivaldybėje. Čia įvyko daugiausia eismo įvykių – 21 įskaitinis, 28 žmonės buvo sužeisti. Dažniausiai nelaimės įvyko dėl dviratininkų, pėsčiųjų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų. 

Iš viso praėjusią vasarą kurortuose nukentėjo 15 automobilių vairuotojų ir 12 keleivių, 14 dviratininkų, 5 elektrinių paspirtukų vairuotojai ir 10 pėsčiųjų. Anykščių ir Zarasų rajonuose į eismo įvykius per vasarą pateko po 4 motociklų vairuotojus. Birštone nukentėjo daugiausia automobilių keleivių ir vairuotojų – po 3, Anykščiuose vienas automobilio vairuotojas žuvo, 3 žmonės buvo sužaloti.

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. rugpjūčio 14-20 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso nustatyti 808 įvairūs KET pažeidimai, tarp jų – net 18 neblaivių vairuotojų.


Policija praneša, kad ketvirtadienį į Klaipėdos apskritį, kur organizuos prevencines priemones ir dalyvaus renginiuose, išvyko Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai.


2023 m. kovo 6 - 12 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 717 KET pažeidimų, nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai.


2023 m. vasario 13-19 d. per Klaipėdos apskities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuotas 581 KET pažeidimas, tarp jų – net 14 neblaivių vairuotojų.


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Poilsiautojams užplūdus kurortinius miestelius, nesnaudžia ir ilgapirščiai. Vagys šluoja viską, kas paliekama be priežiūros, tad policijos pajėgos taip pat kaip reikiant sustiprintos. Vien Palangoje poilsiautojų ramybę saugos tris kartus daugiau pareigūnų, o visoje Lietuvoje jų išvysti galite ir ant riedžių, ir raitų, ir net patruliuojančių keturračiais, rašo delfi.lt  žurnalistė Rita...


Palangos policija informuoja, kad Kovo 19–21 dienomis Palangoje bus vykdomos prevencinės priemonės ir padidintas policijos pareigūnų dėmesys vairuotojų blaivumui.


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius