Žygiui per Lietuvą subruzdo ir Palangos „antivakserė“, „valstietis“, sulaukęs antausio, ir neapykantos kurstytojas iš Šventosios

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-29
Peržiūrėta
4697
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Adelina Sabaliauskaitė   15min.lt foto
Adelina Sabaliauskaitė 15min.lt foto

Protesto žygis „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“, numatytas per visą Lietuvą, nuo Klaipėdos iki Vilniaus, gegužės 15-ąją, kaip medus Palangoje muses vilioja ne tik tradicinių vertybių puoselėtojus, net nesileidžiančius į diskusijas, kad gyvenimo kartu formos šiandien yra įvairios, bet ir visus politikos marginalus, neapykantos kurstytojus ir visus, kurie, prisimindami kaip Garliavos įvykiai atvėrė kelią į Seimą „Drąsos keliui“, pabandys pakartoti „garliavinių“ kelią į valdžią.

Apie 80 palangiškių užsiregistravo maršui
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Adelina Sabaliauskaitė (kalbėjomės balandžio 20 d.), 130 privačių būstų nuomotojų vienijančios bendruomenės „Palangos rūpestėlis“ valdybos pirmininkė, šios savaitės viduryje jau apie 80 palangiškių užsiregistravo maršui ir vyks į Vilnių savo automobiliais.
„Ir tai dar likus beveik mėnesiui iki žygio. Neabejoju, kad tokių palangiškių (dalyvausiančių marše – aut.) atsiras žymiai daugiau. Reikės galvoti ir apie autobusų nuomą, kad visus galėtumėme į Vilnių nuvežti,“ – sakė A. Sabaliauskaitė, prisistačiusi kaip žygio koordinatorė vakarų Lietuvoje, nors ne vienas palangiškis ją socialiniuose tinkluose įsiminė kaip „antivakserę“ (skiepų priešininkę – aut.).
Paklausta nuo ko reikia ginti tradicines šeimas, A. Sabaliauskaitė sakė, kad yra „kategoriškai“ prieš LGBT (sutrumpinimas, kuris reiškia gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transeksualių žmonių bendruomenę – aut.) valdžios (Vyriausybės – aut.) „stumiamą“ „genderizmo“ ir homseksualių santykių „propogavimo“ politiką.
Ar palangiškė žino konkrečių pavyzdžių Palangoje, kuri šalyje žinoma dėl savo iniciatyvų ir pagalbos jaunoms šeimoms?
„Pažiūrėkite, kas į galvas kalama mūsų vaikams mokyklose. Ar normalu, kad 14 metų sulaukęs vaikas, jau galėtų pats nuspręsti, kad nori keisti savo lytį („Laisvės“ partija siūlo, kad transseksualiems asmenims įstatyme būtų numatyta galimybė leisti keisti lytį nuo 16-os metų, o jeigu tėvai pritaria – ir nuo 14-os – aut.)? Mūsų protėviai kovojo už kitus dalykus,“ – sakė A. Sabaliauskaitė.

Gėjų tremti nesiūlo
Paklausta, ar reikėtų savo homoseksualumo neslepiančius asmenis ištremti – jeigu ne į Sibirą, tai nors už Šventosios, maršo koordinatorė vakarų Lietuvoje sakė: „Mes nieko prieš, jeigu tie žmonės savo gyvenimą gyvena savo namuose, nepiršdami savo gyvenimo būdo. Žinau tokių asmenų (gėjų – aut.), kurie nepritaria tokioms šios Vyriausybės idėjoms,“ – sakė pašnekovė.
Anot jos, homoseksualūs asmenys Lietuvoje turi visas tas pačias teises kaip ir tradicinės seksualinės orientacijos asmenys.
„Viską galima įforminti notariškai,“ – sakė ji.
Bet kaip įsitikino „Palangos tiltas“, maršas jau dabar kaip muses prie medaus vilioja politikos marginalus, nepritapėlius, vietinio masto politikus, kurie nesijaučia tvirti dėl savo padėties, taip pat neapykantos kurstytojus.

Pirma – į policiją, o tada – į maršą
Šventojiškis Valdas savo Facebook asmeninėje paskyroje (Valdas Valdas) puikuojasi nuotraukoje su pagaliu rankoje (tiesa, joje yra šuo – aut.), per visą jos plotį akis rėžia užrašas: „Aš PRIEŠ p*derus.”
„Palangos tiltui“ vyras sakė, kad šeimų marše dalyvaus, jeigu jį pavyks su darbu suderinti. Tačiau prisipažinęs, kad turi eiti į policiją „aiškintis dėl baudos“, jis paprašė susiekti pokalbiui vakare.
Vakare vyras neatsakė į „Palangos tiltas“ redaktoriaus žinutes.

Tikisi, kad pavirs į stiprų politinį patriotinį judėjimą
Mieste sklandant gandams, kad buvęs miesto Tarybos narys, buvęs liberalų lyderis, kontraversiškai vertinamas Eimutis Židanavičius taikosi į savivaldybės Tarybos rinkimus 2023 metais „joti“ ant ultra-konservatyvios rinkiminės platformos, sakė „Palangos tiltui“, kad kol kol nesvarstė, ar dalyvaus šeimų marše.
„Bet sveikinu kiekvieną aktyvių piliečių sambūrį, jo dalyvius, organizatorius ir viliuosi, kad šiuo maršu pavyks sustabdyti grenderizmo buldozerį, prieštaringų įstatymų priėmimą bei apsaugoti lietuvių tautą nuo sunaikinimo, o šis žygis ateityje pavirs į stiprų politinį patriotinį judėjimą, kaip alternatyvą sisteminėms partijoms ir bus pavyzdžiu kovoje už visų mūsų gerovę ir prieš saują išrinktųjų, kurie mėgina tautai primesti svetimas vertybes,“ – sakė jis.

Palangos „valstietis“ siekia pigaus populiarumo?
Šeimų gynimo marše dalyvaus ir antausio nuo Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos (LVŽS) vadovybės pernai sulaukęs LVŽS Palangos skyriaus pirmininkas, miesto Tarybos narys Darius Kubilius.
„Palangos tiltas“ primena, kad pernai įvykusiuose Seimo rinkimuose LVŽS savo kandidatu Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje apie pusę visų rinkėjų sudaro palangiškiai, pasirinko klaipėdietį Romandą Žiubrį, o ne D. Kubilių, kuris buvo įsitikinęs, kad bus pasirinkta jo kandidatūra.
„Žinia, esu LVŽS Palangos skyriaus pirmininkas, o LVŽS visuomet pabrėžia, kad politiniai sprendimai turi remtis tokiomis vertybėmis, kaip žmogaus gyvybės bei sveikatos apsauga, glaudus sambūvis su gamta, darnus tradicinės šeimos ir bendruomenės puoselėjimas, patriotiškumas, istorinė atmintis ir Lietuvos valstybingumo saugojimas,“– „Palangos tiltui“ sakė D. Kubilius.
Seimui jau dabar kunkuliuojant dėl partnerystės įstatymo (jis numatytų galimybę ir tos pačios lyties asmenimis sudaryti partnerystes – aut.), D. Kubilius primena, kad LVŽS jau pateikė partnerystės įstatymo projektą (jį kritikavo liberalios Seimo frakcijos ir LGBT bendruomenė – aut.).

Dar nežino, ką pasakytų savo vaikui
Paklaustas, ar pažįstąs Palangoje homoseksualių asmenų, kurorto „valstiečių“ lyderis sakė, kad ne, bet tvirtino, kad homofobas (žmogus, dėl tam tikrų neigiamų pasąmonėje užsilikusių veiksnių visa savo esybe nekenčiantis homoseksualų, dažniausiai gėjų – aut.) nesąs.
O ką jis pasakytų savo vaikui, jeigu jis prisipažintų esąs gėjus?
„Mano šeimoje vaikai auklėjami krikščioniškų vertybių pagrindu ir žino, kad kas benutiktų, visuomet gali ir galės grįžti namo, kur visada bus laukiami. Esu konkretus žmogus, visuomet remiuosi faktais ir argumentais, fantazijų pasaulyje negyvenu, tad ką tiksliai tokiu atveju pasakyčiau, nežinau,“ – sakė D. Kubilius.
Anot jo, planuojamas protesto mitingas „Didysis Šeimų gynimo maršas 2021" Vilniaus „Vingio“ parke jau sulaukė didelio Palangos bendruomenės narių susidomėjimo bei palaikymo.
„Konkretaus užsiregistravusių palangiškių skaičiaus pasakyti negaliu, tačiau, mano žiniomis aktyviai registruojasi miestiečiai dalyvausiantys nuosavomis transporto priemonėmis ir/ar vyksiantys renginio organizatorių išnuomotais autobusais,“ – sakė jis.

VSD akiraty esanti persona irgi tikisi sparnų
Žygiui neliko abejingi ir pajūrio krašto marginalai, pavyzdžiui, Valstybės saugumo departamento akiraty atsidūręs, ne vienam palangiškiui girdėtas Vaidas Lekstutis, „bukimevieningi.lt tinklalapio tekstų ir vaizdo įrašų autorius, kuris pasirašinėja Vaido Žemaičio vardu.
Ta proga savo naujame video skambiu pavadinimu „Šeimų maršo provokacijos, maršo nauda ir kaip gelbėti Lietuvą“ jis postringauja, kad „traukinio“ sustabdyti nepavyks, tačiau užsimena, kad maršas gali išaugti į naują politinį judėjimą.

Mindaugas Skritulskas: „O nuo ko ginti tradicines šeimas?“
O kaip žygį vertina visiems palangiškiams žinomas daugiavaikis tėvas, Seimo narys Mindaugas Skritulskas?
„Aš išties nesuprantu, kokį pavojų mano ar kitai šeimai gali kelti kokios nors vienos sąvokos – „genderizmo“ – buvimas ar nebuvimas, ar homoseksualai. Tad aš nelabai įsivaizduoju, kaip aš galėčiau dalyvauti tokiame proteste, kurio tikslai man kelia abejonių,“ – sakė M. Skritulskas, trijų nepilnamečių sūnų tėvas.
„Man susidaro toks įspūdis, kad organizatoriai siekia klaidingai įteigti, kad valdžios institucijos nori sutapatinti tiek taip vadinamas tradicines šeimas, tiek homoseksualias poras palaikančius žmones. Net vien mintis apie tai kai kuriuos asmenis verčia galvoti, kad taip keliamas pavojus šeimoms. Tokį įspūdį sustiprina viešumoje pasirodančios diskusijos apie Stambulo konvenciją, partnerystės įteisinimą tarp tos pačios lyties atstovų,“ – sakė M. Skritulskas.
Šie klausimai, anot jos, bus svarstomi šiame Seime, tačiau jis nemanąs, kad jiems, jau sukėlusiems daug aistrų, bus pritarta.

Daug dirginančių veiksnių
Jis vis tik įsitikinęs, kad žygyje dalyvių netrūks.
„Tam yra visos palankios sąlygos: žmonės dėl karantino yra suirzę, jautresni. Šiame įtampos fone daug diskusijų vyksta apie homoseksualus, kitokius, nei dauguma, kurie ankščiau buvo lyg nepastebimi, kartu neperprasti, svetimi, todėl daug kam iki šiol – nepriimtini. Tokiomis aplinkybėmis labai lengvai vietą randa įvairios sąmokslo teorijos,“ – teigė Seimo narys.
Pasak jį, sąmokslo teorijomis bandoma tendencingai paaiškinti daugelio nelaimių, negerovių ir ekonominio nuosmukio priežastis, įvardijant slaptų jėgų veikimą: specialiųjų tarnybų, slaptųjų, uždarų organizacijų.
„Be to, šio fono dirginantis veiksnys, reikia pripažinti, yra kai kurių mano kolegų (Seime – aut.) gana skuboti pasiūlymai, man regis, ne laiku ir ne vietoje. Pavyzdžiui, pastangos pažaboti socialinius tinklus dėl neapykantos kurstymo pasitelkiant policiją. Taip, neapykantos yra apstu, ir ne tik homoseksualių žmonių atžvilgiu. Bet klausimas esminis, ar tokiomis policinėmis priemonėmis mes pasieksime esminius tikslus: didesnę toleranciją, sumažinsime neapykantą kitų asmenų atžvilgiu?“ – samprotavo M. Skritulskas.

Protesto iniciatoriai turi politinių tikslų
„Nereikia būti labai įžvalgiam, norint pastebėti, jog šio protesto iniciatoriai turi, be kita ko, ir politinių tikslų. Sutaptis ar ne, kiek aš žinau, šiame judėjime dalyvauja ir tie patys asmenys, kurie dalyvavo Garliavos įvykiuose, kurių metu taip pat buvo bandoma pakirsti pasitikėjimą valdžios institucijomis: teismais, policija ir panašiai,“ – „Palangos tiltui“ pastebėjo M. Skritulskas.
Vilniaus miesto savivaldybė jau išdavė leidimą gegužę organizuoti protesto žygį „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“, kuriame galės dalyvauti net iki 7000 žmonių. Tačiau viešojoje erdvėje žmonės pradėjo kelti klausimą, ar tokio mitingo, į kurį vienoje vietoje planuoja susirinkti keli tūkstančiai žmonių, negalima pavadinti renginiu. Vyriausybė vis dar taiko karantino suvaržymus dideliems renginiams šalyje.

 

Jūsų komentaras:

Dūra 2021-04-30 19:15 (IP: 162.158.183.118)
Dūru dūra

Stipri šeima, stipri valstybė 2021-04-29 14:21 (IP: 172.69.194.37)
Nugalėjom sovietų okupacij, atsilaikysim ir prieš LGBTišnikus.!

Kl 2021-04-29 14:17 (IP: 172.69.194.37)
Nacionalinis transliuotojas išlaikomas iš valstybės moksesčų mokėtojų pinigų atstovauja ne Lietuvos žmonių nuomonę, o siauros interesų grupės idealogiją.. Kaip matyti ir palangos laikraštėliui nubyrino pinigėlių..

Palangiskis 2021-04-29 12:30 (IP: 162.158.111.74)
Šaunu, kad savo nuomonę išreiškia...

jujiu 2021-04-26 08:28 (IP: 172.69.194.43)
o gak pats Valda toks? ar vedęs?

Anupras 2021-04-23 10:45 (IP: 141.101.76.109)
Aciu Valdai, dabar musu daugiau!

birute 2021-04-22 15:23 (IP: 162.158.134.91)
tai kad sice viska gerai zmogus diesto. nei grasina nei kolioja nei neapykanta reiskia. labai normalei zmogus ziuri i gyvenima. sitam zmogui laisvai buteli nupirkceu.monei zeure smagu kad toke yr. otai jau ysibegejo.laikykis zmogau. aciu.

Taip pat skaitykite

Turbūt kiekvienam vaikystę primenantis blynų skonis pajūryje atgimė kiek kitokiu pavidalu. Pernai šalia Šventosios esančiame Darbėnų miestelyje neregėto populiarumo sulaukęs čia gyvenančio prancūzo Olivier Criou bretoniškų blynelių vagonėlis atidundėjo ir į Palangą.


Trečiadienį, rugsėjo 29 dieną, Seimo nariai pritarė įstatymo pataisai, kuri leistų Klaipėdoje įkurti vieną didelę universiteto lygio ligoninę. Į tokią žinią iškart reagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, paskelbęs tokią žinią savo Facebook paskyroje. Jis pakvietė visus, ir palangiškius, kurie, bėdai ištikus, iki šiol buvo vežami į ligoninę į Klaipėdą, padiskutuoti, ar tai yra...


Protesto žygis „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“, numatytas per visą Lietuvą, nuo Klaipėdos iki Vilniaus, gegužės 15-ąją, kaip medus Palangoje muses vilioja ne tik tradicinių vertybių puoselėtojus, net nesileidžiančius į diskusijas, kad gyvenimo kartu formos šiandien yra įvairios, bet ir visus politikos marginalus, neapykantos kurstytojus ir visus, kurie...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Tokio miesto Tarybos posėdžio, koks jis buvo šią savaitę, rugsėjo 26 d., Palanga seniai nematė. Pateikus klausimą dėl lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės Ilonos Milkontės atleidimo ir merui Šarūnui Vaitkui su opozicijos Eugenijumi Simučiu nesutarus, kada – prieš balsavimą ar po jo – leisti jai pasisakyti (prieš tai, svarstant...


„Už ką jūs, lietuviai, taip nekenčiate Rusijos ir rusų? Ką mes blogo jums padarėme – juk tiek metų kartu gyvenome“, – tokie ir panašūs klausimai po daugiau kaip dviejų savaičių, praleistų Rusijoje, naršant jos platybes nuo Maskvos iki Tverės, jau nebestebino Seimo nario Prano Žeimio. „Propagandos mašina ten „įsukta“ kaip...


„Myliu ir nekenčiu“ (Love and hate), – taip anglosaksai dažnai apibūdina socialinius fenomenus ar iškilius reiškinius. Anglija ir visas pasaulis šiomis dienomis atsisveikina su buvusia premjere Margaret Tečer, kurios ambivalentiška asmenybės didybė neabejotinai įkūnija meilės ir neapykantos polius. Nedaugelis taikos meto politikų gali būti...


„Žemaičių draugijos“ ilgametis seniūnas Augustas Narmontas ruošiasi Naujųjų metų pagal senąjį – jis sako, lietuviams tikrąjį – senovės arijų kalendorių sutikimui kovo mėnesį. Palangos gyventojas, Sąjūdžio aktyvistas ir vienas Konservatorių partijos Palangos skyriaus kūrėjų, teigia, kad žemaičių alka Būtingėje, kurioje nors kartą per metus susirenka senojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius