Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-04-02
Peržiūrėta
584
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

 Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.

„Prisijungdami prie Žemės valandos akcijos siekėme paskatinti žmones susilaikyti nuo bereikalingo vartojimo bei susimąstyti, jog bet kokius pokyčius turėtume pradėti kiekvienas nuo savęs“, – sakė Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Paminėti Žemės valandą prie tilto susirinko ir kurorto nevyriausybinių organizacijų jaunimas – dar prieš užtemstant tiltui, jo prieigose jaunieji palangiškiai iš žvakių išdėliojo skaičių 60, simbolizuojantį minutes, kurių metu Žemei bus leidžiama pailsėti. Ši akcija sulaukė ir praeivių dėmesio bei palaikymo.

20.30 val. išjungtas jūros tilto apšvietimas – valandai užgesintos visos 50 jį apšviečiančių elektros energiją tausojančių LED lempų. Per šį trumpą laiką sutaupyta 3 kilovatai energijos.

Jūros tiltas Žemės valandai paminėti pasirinktas ne atsitiktinai – pasak Kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, šis objektas simbolizuoja ne tik didžiausią šalies kurortą, bet ir visą Lietuvos pajūrį.

Ž. Kažys teigė, jog kitąmet planuojama labiau išplėsti Žemės valandos akciją Palangoje. „Šiemet buvo pabandymas, jis pavyko – sulaukėme tik teigiamos aplinkinių reakcijos. Tikimės, kad kitąmet Žemės valandos metu Palangoje užtems ne tik tiltas, bet ir daugiau objektų. O ir nemažai gyventojų, kaip pastebėjau, noriai palaiko šią ekologinę idėją ir sutartą valandą išjungia šviesas namuose“, – kalbėjo Kultūros centro direktorius.

Šeštadienį Žemės valandos akcijoje dalyvavo 150 valstybių ir 6525 miestai. Kiekviename iš jų šviesos valandai užgeso 20.30 val. vietos laiku. Taip siekiama visuomenę paskatinti susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai.

Lietuva akcijoje dalyvavo trečią kartą, šiemet šviesos išjungtos 14 šalies miestų bei miestelių. Palanga Žemės valandą minėjo pirmą kartą.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne tik meilės Tėvynei ir savo artimui, bet ir keršto, pykčio bei politinių ambicijų apimti tradicinių šeimų „gynėjai" šeštadienį, birželio 12 dieną, mini šou surengė ir Palangoje: apie 10-12, daugiausiai senų ir apysenių automobilių kolona, padabinta Vyčio ir trispalve vėliavomis, važinėjo po Palangą. 


Nuo 2021 metų Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringą numatyta atlikti skirtingais metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiukšlės planuojamos tirti ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje bei dugno nuosėdose. Monitoringo programoje numatytos mažiausiai 4 stebėjimo vietos paplūdimiuose ties Klaipėda-Karkle, Nemirseta-Palanga ir Kuršių...


Šventojoje remontuojamas beždžionių tiltas

"Palangos tilto" informacija, 2017 10 06 | Rubrika: Miestas

Šventojoje remontuojamas pakabinamas tiltas per Šventosios upę. Darbus atliekančių komunalininkų teigimu, jei orai nesutrukdys, vadinamasis beždžionių tiltas atnaujintas bus iki lapkričio 1 dienos.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Šeštadienį valandai užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 25 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, kovo 23 d., 20.30 val. valandai užtemo Palangos jūros tiltas. Taip didžiausias šalies kurortas prisijungė prie visame pasaulyje minimos Žemės valandos.


Palanga tapo apdovanojimų „Travel.ru žvaigždė“ nugalėtoja, o tai įrodo kurorto indėlio į Lietuvos turizmą svarumą ir reikšmę.


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius