„Žiogeliai“ vyko į Nemirsetos Karinių oro pajėgų aviacijos bazę

Palangos tiltas, 2016-05-16
Peržiūrėta
2632
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Žiogeliai“ vyko į Nemirsetos Karinių oro pajėgų aviacijos bazę

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas” „Žiogelių” grupės vaikai (5-6 m.) ir pedagogai gali tik pasidžiaugti gražiu bendradarbiavimu su tėveliais. Baigiantis mokslo metams „Žiogelių“ grupės auklėtinio Herkaus tėtis inicijavo išvyką į Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pirmą paieškos ir gelbėjimo darbų postą Nemirsetoje. „Žiogelių” grupės tėvai mielai sutiko talkinti organizuojant kelionę ir lydėti savo vaikus.
Į pirmą paieškos ir gelbėjimo darbų postą Nemirsetoje atvykusius „Ąžuoliuko” auklėtinius, tėvelius ir pedagogus pasitiko ir visos ekskursijos metu lydėjo kapitonas V. Kiauda. Kapitonas svečiams parodė posto patalpas, papasakojo apie gelbėtojo darbo svarbą, supažindino su specialiomis gelbėtojų aprangomis, gelbėtojui reikalinga įranga, gyvenamosiomis patalpomis, sporto sale, papasakojo apie karių kasdienybę.
Išvykos įdomiausioji dalis buvo angare, kur vaikai galėjo apžiūrėti gelbėtojų sraigtasparnį, pabuvoti jame, susipažinti su sudėtingu sraigtasparnio valdymu. Angare vaikai turėjo galimybę pabendrauti su gelbėtojų įgula, kurią sudaro penki nariai: lakūnas kapitonas V. Kiauda, antrasis lakūnas kapitonas A. Gineitis, karo gydytojas kapitonas S. Greviškis, borto operatorius seržantas sp. A. Laurinkus, gelbėtojas vyresnysis seržantas R. Jankauskas ir pateikė jiems iškilusius klausimus.
Vaikai, tėvai ir pedagogai dar kartą įsitikino, koks yra atsakingas, sudėtingas ir reikalingas gelbėtojo darbas, reikalaujantis didelės fizinės bei psichinės ištvermės. Visi džiaugėmės išvyka, visų tėvelių geranoriškumu. Į lopšelį-darželį vaikai sugrįžo kupini įspūdžių, naujų svajonių, gerų emocijų ir susipažinę su profesijų įvairove. Visa tai mažieji keliauninkai perteikė savo meniniuose darbuose.

Milda VALANTINIENĖ ir Aušra PALIŠAITIENĖ
Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas” auklėtojos

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kariai įrengs kliūčių ruožą ir atliks pratybas „Fuzilieriaus takas“.


Paskutinį kovo mėnesio sekmadienį prasidės naujasis aviacijos vasaros sezonas. Oro bendrovės šiemet Lietuvos oro uostuose keleiviams pasiūlys daugiau nei 80 tiesioginių reguliarių krypčių. 


Prieš savaitę startavo aviacijos vasaros sezonas, kurio metu keliautojai iš Lietuvos galės rinktis iš 80 tiesioginių skrydžių krypčių. Sąraše – jau žinomos ir atnaujintos kryptys, tačiau galima rasti ir nemažai naujų maršrutų. Pasak Lietuvos oro uostų, keleiviai nesibaido nei karo Ukrainoje, nei augančių bilietų kainų, mat jų skaičius nuolat auga.


Ne mažiau kaip 150 krypčių, kuriomis oru bus pasiekiama Lietuva, klimatui neutralios ir tvarios aviacijos plėtra, reikšmingai aukštesnė pozicija pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge, iki 5 proc. didesnė sukuriamo šalies BVP dalis – tokią šalies aviacijos viziją iki 2030 metų ir pagrindinius tikslus išskyrė susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį surengtame Lietuvos aviacijos...


Paskutinę savaitę iki Palangos oro uosto atidarymo atliekami įvairūs aviacijos saugos ir saugumo reikalavimų testavimai, kurie svarbūs orlaivių eismui jau atidarius oro uostą.


Asociacijos „Karinių jūrų pajėgų karininkų klubas" dėka buvo įgyvendinta Lietuvos kariuomenės vado iškelta idėja - Lietuvos kariuomenės dienos proga organizuoti dovaną Palangos miestui ir įrengti kryprodę link skulptoriaus Jono Jagėlos sukurto paminklo „1918–1991 m. Žemaitijos kariams savanoriams atminti". Kryprodė pastatyta netoli vieno gražiausių Palangos...


Rugsėjo 5-27 dienomis Karinės jūrų pajėgos kartu su JAV kariais vykdys Baltijos jūros pakrantės ir jūros dugno apžiūros darbus. Darbų vykdymas numatomas šviesiu paros metu (6-22 val.). Darbų metu Baltijos jūros priekrantės zonoje (Kunigiškių, Nemirsetos, Melnragės paplūdimių prieigose) plaukios Karinių jūrų pajėgų valtis su įgula bei dugno tyrimo įranga. Tuo pačiu metu...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Tenisas gali tapti dar viena sporto šaka, kurią propaguos Palanga. Didžiausio šalies kurorto savivaldybė siekia perimti Gėlių alėjoje esantį nebenaudojamą teniso aikštyną ir jo pastatus. Tam pritarė Palangos taryba. Dabar bus laukiama atitinkamo Vyriausybės nutarimo, kuris atrištų rankas plėtoti kurorte naują sporto veiklą. „Ta bazė didelė, ji buvo perduota...


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas” „Žiogelių” grupės vaikai (5-6 m.) ir pedagogai gali tik pasidžiaugti gražiu bendradarbiavimu su tėveliais. Baigiantis mokslo metams „Žiogelių“ grupės auklėtinio Herkaus tėtis inicijavo išvyką į Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pirmą paieškos ir gelbėjimo darbų postą Nemirsetoje....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius