YAMAHA mokykla: žaisminga mažųjų kelionė į muzikos šalį

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-09-12
Peržiūrėta
2507
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

B. Gabriolaitė su mažaisiais palangiškiais keliauja į muzikos šalį.
B. Gabriolaitė su mažaisiais palangiškiais keliauja į muzikos šalį.

Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos užsiėmimus. O dar geriau – leiskite vaikučiams žaismingai nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių įžengti į stebuklingąjį muzikos, lydinčios mus visą gyvenimą, pasaulį.

Įkurtos beveik visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose
„Mūsų mokyklos klasės yra įkurtos beveik visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, – pasakoja treti metai lopšelio-darželio „Pasaka“ patalpose įsikūrusios YAMAHA muzikos mokyklos Palangos klasėje per trisdešimt mažųjų palangiškių su muzikos pasauliu supažindinanti pedagogė Banga Gabriolaitė. – Muzikos mokyklos programos yra skirtos kūdikiams nuo 4 mėnesių, vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Palangoje veikia trys grupės, kuriose pažinti muziką ir muzikuoti mokosi patys mažiausieji“.
Grupę „Robis“, kurios pagrindinis personažas – žaismingas ruoniukas, lanko – o tiksliau, atkeliauja ant mamyčių rankų – kūdikiai nuo ketverių mėnesių iki pusantrų metų.
„Patiems mažiausiems pasaulio, erdvės pažinimas ateina per lytėjimo pojūčius. Tad mažyliai, klausydamiesi muzikos kūrinių ar pačių mamyčių dainuojamų dainelių, yra kuo daugiau liečiami, glostomi, jie pamažu pradeda patys kartoti judesius pagal muzikos ritmą, augdami pradeda mėgdžioti, ką daro mokytoja, kartoti ne tik ritmingus judesius, bet ir niūniuoti melodijas,  deklamuoti savąja kalba, o nuo metukų jau pradeda intonuoti. Dar vienas labai svarbus aspektas – kad mažieji tą valandą būna kartu su mama, kuri gali ir pati atsipalaiduoti, pasinėrusi į muzikos pasaulį“, – pasakoja B. Gabriolaitė.

Grupė „Mažyliai ir
muzika“

Nuo pusantrų iki ketverių metų kartu su vienu iš tėvelių į grupės „Mažyliai ir muzika“ kartą per savaitę užsiėmimus ateinantys vaikučiai susitinka su šios programos pagrindiniu veikėju – aštuonkoju. Vaikai ne tik kartu klausosi muzikos, žaidžia, kuria, bet ir keliauja po muzikos šalį, kurioje susipažįsta su įvairiais muzikiniais instrumentais.
„Šioje amžiaus grupėje daug dėmesio skiriama kalbos lavinimui. Be to, vaikai pirmaisiais instrumentais – barškučiais, perkusijomis ir kitais – išmoksta pakartoti ritmą, išgauti garsą. Be muzikavimo, jie atlieka įvairius darbelius – tikrai ne daug kur tokio amžiaus vaikučiai turi galimybę darbuotis su žirklėmis ir klijais, kurti kūrinėlius. Vaikų darželio grupėse to padaryti nelabai įmanoma, o čia, kai yra vienas vaikas ir vienas suaugęs, per žaidimą gimsta ir pirmieji rankdarbiai, ir žengiami pirmieji žingsniai susipažįstant su muzikos instrumentais“, – pabrėžė pedagogė, pridūrusi, jog užsiėmimuose naudojamos mokymo priemonės – dvi spalvingos knygelės su kompaktinėmis plokštelėmis.
Vaikai nuo ketverių iki šešerių metų mokosi pagal programą „Muzikos šalis“. Užsiėmimai – kaip ir pirmųjų dviejų grupių – vyksta specialiai mažiems vaikams įrengtoje, erdvioje patalpoje. Klavišiniai ir ritminiai instrumentai, fleitos, gitara, spalvotos knygelės ir specialiai parengta kompaktinė plokštelė padeda paįvairinti užsiėmimus ir sudominti vaikus. „Muzikos šalyje“ itin daug dėmesio skiriama balso, muzikinės klausos ir ritmo pojūčio lavinimui.
„Šią grupę lankantys vaikai jau sėda prie instrumento – elektroninio pianino „Yamaha“. Per žaidimą, instrumento pažinimą jie pamažu išmoksta muzikuoti, ir metų pabaigoje jau gali sugroti nesudėtingas daineles. Ir vaikams, ir jų tėveliams – ar kitiems artimiesiems, su kuriais kartu vaikai lanko užsiėmimus, – labai patinka muzikavimas ansambliais, pavyzdžiui, kai pianinu viena ranka groja mama, kita – vaikutis. Beje, kartu su mažuoju pramoksta groti ir mama, jeigu vaikystėje neturėjo galimybės to mokytis“, – nusišypso B. Gabriolaitė.

Svarbu tęstinumas
Pedagogė akcentavo, jog YAMAHA mokykloje yra labai svarbu tęstinumas. Pasikartojančios, tačiau sulig kiekvienais metais apimančios vis platesnius klodus ir pereinančios prie kitos kokybės temos pasikartoja kasmet.
„Žinoma, dviejų metukų mažylis neatliks to, ką gali ketverių metų vaikutis: jis jau bando ne tik dainuoti, bet ir pats groti. Tačiau lavinimosi tęstinumas – labai labai svarbu, ir tai yra išskirtinis mūsų mokyklos bruožas“, – akcentavo pedagogė.
Pradėti žaismingą kelionę į muzikos pasaulį galima bet kuriuo metu – vaikučiai ir jų tėveliai „Pasakoje“ įsikūrusioje klasėje laukiami ne tik nuo rugsėjo pirmosios, o visus metus.

 

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per kaip niekad ilgą šių metų vasaros sezoną daugiausiai problemų prikaupė Palangos įmonės, tačiau palangiškiai buvo pirmi ir pagal naujų verslų kūrimą. 


Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla priims 44 vaikus ir dešimt mokytojų iš Charkivo Muzikos licėjaus, kad jie pirmą kartą galėtų susitikti ir muzikos mokytis „gyvose“ pamokose.


Aistringi muzikos mėgėjai – taip tikrai gali save apibūdinti penki Palangos senosios gimnazijos muzikantai, susibūrę į grupę, pavadinę ją būtent taip, kaip patys ir jaučiasi – „Melomanai“.


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jau 14 metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos užsiėmimai kiekvieną dieną suteikia krūvą puikių emocijų ir vaikučiams, ir jų tėveliams, ir...


Prieš dvylika metų Palangoje įvyko paskutinis koncertas „Anapilio” muzikos klube. Stebėję jį verslininkai Kęstutis ir Loreta Gecai ilgai netrukus tapo„Vandenio“ viešbučio savininkais. Dėka atsitiktinumo, suvedusio daugiametį „Anapilio” muzikos vadovą Romą Kisielį su viešbučio šeimininkais („jų perfekcionizmas ir mano...


Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos...


Gatvėse vėl liesis muzikos garsai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 08 | Rubrika: Miestas

Jau trečią kartą organizuojama Gatvės muzikos diena ir vėl aprėps beveik visą Lietuvą – šiemet, kaip ir pernai, ji neaplenks ir kurorto. Graži idėja pamažu tampa dar gražesne tradicija – gegužės 2-ąją muzika vėl skambės Palangos gatvėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius