YAMAHA mokykloje kelionė į muzikos šalį prasideda nuo kūdikystės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-13
Peržiūrėta
1719
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

YAMAHA mokykloje kelionė į muzikos šalį prasideda nuo kūdikystės

Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių įžengti į muzikos šalį ir ugdyti savuosius talentus ir gebėjimus.

 

Ugdo nuo kūdikystės

„Mūsų mokyklos klasės yra įkurtos beveik visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, – pasakoja ketvirti metai lopšelio-darželio „Pasaka“ patalpose įsikūrusios YAMAHA muzikos mokyklos Palangos klasėje per keturiasdešimt mažųjų palangiškių su muzikos pasauliu supažindinanti pedagogė Banga Gabriolaitė. – Muzikos mokyklos programos yra skirtos kūdikiams nuo 4 mėnesių, vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Palangoje veikia trys grupės, kuriose pažinti muziką ir muzikuoti mokosi patys mažiausieji“.

YAMAHA muzikos mokyklos užsiėmimai, kaip sakė B. Gabriolaitė, vyksta trijose grupėse. Į grupės „Robis“ užsiėmimus mažyliai nuo ketverių mėnesių iki pusantrų metų atkeliauja ant mamyčių rankų. Vaikučiai nuo pusantrų iki ketverių metų kartu su vienu iš tėvelių renkasi į grupės „Mažyliai ir muzika“ užsiėmimus, vykstančius kartą per savaitę. Vaikai nuo ketverių iki šešerių metų mokosi pagal programą „Muzikos šalis“.

 

Kelionę pradeda su Robiu

„Pirmieji pačių mažiausiųjų žingsniai į muzikos pasaulį žengiami kartu su žaismingu personažu ruoniuku Robiu, kurio vardu ir pavadinta programa, – pasakoja B. Gabriolaitė. – Taikant „Robio“ programą, vaikų muzikiniai gebėjimai lavinami pasitelkus paprastas istorijas. Šioje programoje vadovaujamasi „laisvojo atradimo“ principu. Kiekvienas vaikas su pasauliu gali susipažinti taip, kaip nori jis. Kartu dainuodami, grodami, klausydamiesi muzikos ir judėdami mes tik padedame vaikui. Tėvai šioje programoje ne vadovauja, bet stebi“.

Maždaug vienerius metus vaikai kartu su Robiu keliauja po muzikos šalį: susipažįsta su juos

supančiu pasauliu, vis daugiau ir daugiau sužino.

„Kad keliauti būtų įdomiau, kartu su mamomis vaikučius įtraukiame į žaidimus, susipažįstame su mus supančios aplinkos daiktais ir muzikos instrumentais. Kiekvienas užsiėmimas turi savo temą: maudymasis, miegas, valgymas, judėjimas, dantukai, mokymasis kalbėti“, – vardijo mokytoja.

Kaip žinia, kūdikiai mokosi imituodami. 4-6 gyvenimo mėnesį jie jau, kaip ir suaugusieji, geba atskirti garsus. Maždaug 7-8 mėnesių amžiaus vaikai pradeda „guguoti“, tarti skiemenis, o maždaug vienerių metų amžiaus vaikams baigiasi garsų ir prasideda žodžių fazė.

„Mažyliai, klausydamiesi muzikos kūrinių ar pačių mamyčių dainuojamų dainelių, pamažu pradeda patys kartoti judesius pagal muzikos ritmą, augdami pradeda mėgdžioti, ką daro mokytoja, kartoti ne tik ritmingus judesius, bet ir niūniuoti melodijas, deklamuoti savąja kalba, o nuo metukų jau pradeda intonuoti“, – sakė B. Gabriolaitė.

Anot jos, dar vienas labai svarbus aspektas – kad mažieji tą valandą būna kartu su mama, kuri gali ir pati atsipalaiduoti, pasinėrusi į muzikos pasaulį.

 

Džiaugiasi pasiekimais

Savo mažylių pasiekimais nuoširdžiai džiaugiasi ir tėveliai. „Apie YAMAHA muzikos mokyklos „Robio“ programą buvau girdėjusi daug gerų atsiliepimų, – sakė Povilo mama Giulnara. – Sužinojusi, kad ir Palangoje yra ši mokykla, su šešerių mėnesių sūneliu pradėjau lankyti užsiėmimus“.

Pasak jos, muzikinė veikla, perpinta dainomis, šokiu, išraiškingu eilėraščių skaitymu, įvairiais vaikelių paglostymais, pasiūbavimais, supimais su masažu, paliko didelį įspūdį.

„Nuo tos dienos praėjo jau dveji metai. Per tą laiką turėjau daug progų pasidžiaugti savo sūnaus Poviliuko pasiekimais. Muzikavimas kartu leido mano mažyliui anksti pajusti ritmą, melodijų kaitą, supažindino su muzikos instrumentais. Džiaugėmės ir galimybe pabūti su bendraamžiais. Neturėdamas dviejų metukų sūnus jau kalbėjo ir be didelių problemų pradėjo lankyti darželį. Ir dabar auklėtojos džiaugiasi mano mažylio kūrybingumu, laisvu bendravimu su aplinkiniais, giria jo savarankiškumą, drąsą ir sąmojį. Negaliu nepasidžiaugti mokytojos Bangos kūrybišku darbu – ji išties puikiai išmananti savo darbą pedagogė, kūrybingai naudodama ankstyvojo muzikinio ugdymo metodus padarė didžiulę teigiamą įtaką ne tik muzikiniam, bet ir socialiniam mano sūnaus ugdymui. Ačiū jai už tai“, – kalbėjo Giulnara.

Jai paantrino Dominyko mama Martyna, į pirmuosius mokyklos užsiėmimus su sūnumi atėjusi kai jam buvo penki mėnesiai. „Ir man, ir vaikučiui čia patiko nuo pat primojo apsilankymo. Vaikas noriai domėjosi ir ruoniuku Robiu, ir jo žaislais. Tyrinėjo aplinką, bandė kalbinti kitus bendraamžius, buvo matyti, kad įsijaučia į muziką“, – pasidalijo pirmaisiais pastebėjimais Martyna. 

Mama Ieva į YAMAHOS mokyklą atėjo su dviem vienuolikos mėnesių mergytėmis. „Greitai išmokom pažinti muziką, ir ritmą. Pats mėgstamiausias mergaičių užsiėmimas yra groti įvairiais muzikos instrumentais, klausytis muzikos ir pagal ją atkartoti visus mokytojos judesius. Labai džiaugiamės, kad pradėjome lankyti šiuos užsiėmimus. Pastebėjome, kad vaikai, anksti susipažinę su muzika, yra gerokai muzikalesni. Įgavome daugiau drąsos, pasitikėjimo bei susiradome daug naujų draugų“, – kalbėjo Ieva.

Beje, pradėti žaismingą kelionę į muzikos pasaulį ir su Robiu, ir prisijungti prie kitų grupių galima bet kuriuo metu – vaikučiai ir jų tėveliai „Pasakoje“ įsikūrusioje klasėje laukiami ne tik nuo rugsėjo pirmosios, o visus metus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių.  „Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai...


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Nuostabi kelionė į lyvių šalį

Donatas ŽUOLYS, 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Pažintinėje kelionėje po Latvijos Respubliką, Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo entuziastai aplankė ne vieną įdomią vietovę, pasisėmė patirties ir siūlys Palangos valdžiai, kad mūsų pastebėjimai būtų pritaikyti mūsų kurorte.


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius