Žaislų banke sukauptos dovanos – jau pakeliui į naujus namus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-01-09
Žaislų banke sukauptos dovanos – jau pakeliui į naujus namus

Mažųjų palangiškų kalėdiniu laikotarpiu į Žaislų banką suneštos dovanos likimo nuskriaustiems bendraamžiams jau iškeliavo pas vaikus – padovanoti žaislai perduoti „Maisto banko” Klaipėdos skyriui, kurio darbuotojai pasirūpins, kad jie patektų vaikams, kurių Kalėdos nebuvo turtingos dovanų.
Palangoje antrąją Kalėdų dieną duris atvėręs Žaislų bankas – tradicinė gerumo akcija, prie kurios kalėdiniu laikotarpiu kasmet prisijungia vis daugiau kurorto gyventojų. Šiemetinė akcija nebuvo išimtis – Žaislų banko idėja sulaukė itin didelio mažųjų palangiškių susidomėjimo bei palaikymo. Tai akivaizdu, nes naujus bei savo jau „išaugtus“ žaislus vaikai dovanojo itin dosniai.
Vaikų savo bendraamžiams padovanotų žaislų kiekis jau pirmąją Žaislų banko veikimo dieną pranoko organizatorių lūkesčius, o šiandien – maloniai nustebimo „Maisto banko“ Klaipėdos skyriaus atstovus, kuriems perduotos mažųjų palangiškių dovanos.
Beje, nespėjusieji atnešti dovanų į Žaislų banką, mažieji kurorto gyventojai jas nešė į bažnyčią – dvasininkai kone kasdien prie bažnyčios, raštinės durų atrasdavo mažųjų paliktų žaislų.
„Palanga neabejotinai tampa šeimų miestu – kurortu, į kurį tėvai su vaikais atvyksta ne tik atostogauti bei pramogauti, bet ir dalintis gerumu“, – įsitikinęs Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.
Pasak klebono, jau ir anksčiau, kuomet Palangoje neveikdavo Žaislų bankas, prieš kiekvienas Kalėdas būdavo šeimų, kurios pasirūpindavo likimo nuskriaustų mažųjų dovanomis – atnešdavo ne tik saviems vaikams nebereikalingus, bet ir naujus žaislus. „Tačiau paskutinius keletą metų į tokį vaikų auklėjimą, mokydamas dalintis, įsijungė ir miestas, ir tai yra labai sveikintina. Džiugu, jog šis kvietimas pasiekė ne tik palangiškius, bet ir kitų miestų gyventojus – tikrai žinau, kad dovanas mažiesiems sunešė ne tik kurorto gyventojai. Juk dovanojimas yra didžiulė šventė“, – kalbėjo M. Venskus.
Pasak mažųjų palangiškių dovanas bendraamžiams priėmusios „Maisto banko“ Klaipėdos regiono projektų vadovės Loretos Danupienės, žaislai vaikams visuomet yra svarbūs. „Yra mažylių, kurie jų turi per daug, tačiau dalis yra ir tokių, kurie žaislais tikrai nėra lepinami. Būtent tokius mažylius ir pradžiugins palangiškių dovanos“, – sakė L. Danupienė.
Jau trečius metus iš eilės kalėdiniu laikotarpiu Palangoje duris atveriantis Žaislų bankas pirmiausia skirtas priminti visiems vaikams, kaip malonu yra daryti gerus darbus, rūpintis kitais bei kaip svarbu visuomet prisiminti tuos, kuriems gyvenime trūksta laimės, šilumos ir dėmesio.
Todėl kasmet kalėdiniu laikotarpiu mažieji raginami pasidalinti gerumu su likimo nuskriaustais bendraamžiais, kurių šventės nėra tokios turtingos dovanų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Rugsėjį prasideda daug aktyvesnis metas, vėl grįžtama į darbus ar mokslus ir laisvo laiko lieka mažiau. Todėltechnologijų lyderė „Tele2“ siūlo jį taupyti ir apsipirkti internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt, o čia įsigijusiems naujus planus – dovanoja papildomų duomenų.


Kasmet prieš šv. Kalėdas Lietuvos miškininkai visiems gyventojams įteikia gražią dovaną – išdalina kelis tūkstančius eglių šakų. Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet organizuota dešimtą kartą. Jos kasmet su nekantrumu laukia ir palangiškiai. Kalėdas į namus parsineša daug žmonių. Kalbinti...


Šiandien įprasta manyti, kad emigracija išskiria šeimas, išvykę išsilavinę tautiečiai svetimose šalyse dirba nekvalifikuotus darbus, o į tėvynę atvyksta nebent pailsėti ar aplankyti čia pasilikusių artimųjų, tačiau grįžti čia gyventi nenori. Almos ir Valentino Gruzdžių šeima – gražus pavyzdys, paneigiantis šį stereotipą:...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Žaislų banke sukauptos dovanos – jau pakeliui į naujus namus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 09 | Rubrika: Miestas

Mažųjų palangiškų kalėdiniu laikotarpiu į Žaislų banką suneštos dovanos likimo nuskriaustiems bendraamžiams jau iškeliavo pas vaikus – padovanoti žaislai perduoti „Maisto banko” Klaipėdos skyriui, kurio darbuotojai pasirūpins, kad jie patektų vaikams, kurių Kalėdos nebuvo turtingos dovanų.


Lėktuvas iš Helsinkio į Niujorką lengvai atsiplėšia nuo žemės, beveik devynioms valandoms daugmaž keturiems šimtams keleivių tapdamas laikinais namais. Lėktuvas – pilnutėlis, griebia snaudulys, kirba mintis, kaip niekada nemiegantis didmiestis, Niujorkas, netrukus supurtys galybe ir energija, patirta jau anksčiau, bet sunkiai užmirštama.


Korupcija dvokiančios savivaldybės dovanos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 08 | Rubrika: Savaitės komentaras

Į jubiliejaus pokylį turtingo draugo pakviesti mes, vargu, ar verčiamės per galvą, stengdamiesi nupirkti jo pajamų lygį atitinkančią dovaną. Matyt, retas kuris norėdamas įtikti turtuoliui, išgremžtų visas savo šeimos pinigines atsargas, kad nupirkta dovana padarytų įspūdį. Greičiausiai, teikiamos dovanos vertė atitiktų ne jubiliato turtą, bet mūsų finansines galimybes.


„Maisto banke“ - naujas rekordas

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 23 | Rubrika: Miestas

Per Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiems tautiečiams šį savaitgalį paaukojo maisto už 856 tūkst. litų. Pirminiais duomenimis, labdaringos akcijos metu penkiasdešimties miestų gyventojai skurstantiems maitinti perdavė 284 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų. Tai – naujas...


Palangiškio sukurti vargonai atrado naujus namus

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 17 | Rubrika: Miestas

Netrukus palangiškio liaudies meistro Vytauto Galdiko daug metų puoselėti ir paruošti vargonai iškeliaus į Kretingos rajoną, kaip pats menininkas teigė, į geras rankas, Orvidų sodybą-muziejų, garsėjančią įspūdingais meno kūriniais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas