Žalia „Šviesoforo“ šviesa užsidegė „Pasakos“ ugdytiniams

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-25
Peržiūrėta
438
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Balandžio 22-ąją Palangoje buvo surengtas antrasis mokyklinio konkurso „Šviesoforas“ turas. Moksleivių klubo, kartu su Palangos miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais, suorganizuotame renginyje varžėsi keturių Palangos ugdymo įstaigų komandos.

 

„Šviesoforas“ – respublikinio lygio

Ilgametę istoriją turintis „Šviesoforo“ konkursas skirtas ugdyti jaunųjų eismo dalyvių eismo kultūrą ir siekti saugumo keliuose. Statistika rodo, jog Lietuvoje vis dar ganėtinai daug į eismo įvykius patenkančių vaikų. „Šviesoforo“ konkursas rengiamas visoje Lietuvoje – pirmiausia jis vyksta miestų ir rajonų mokyklose, jų nugalėtojai dalyvauja zoninėse varžybose. Atskirų varžybų zonų laimėtojai renkasi į respublikinį finalą. „Šviesoforas“ atlieka ne tik prevencinę funkciją – konkurso dalyviai gauna galimybę susipažinti su kitais miestais, pakeliauti po Lietuvą.

 

Trys konkurso etapai

Palangos moksleivių klube vykusiame konkurse dalyvavo keturios 1-4 klasės mokinių komandos: „Baltijos“ vidurinės mokyklos, „Smilčių“ pradinės mokyklos, mokyklos-darželio „Pasaka“ ir Palangos Pradinės mokyklos. Konkursas vyko trimis etapais: buvo vertinamas dalyvių prisistatymas, buvo vertinamos teorinės ir praktinės kelių eismo taisyklių žinios bei moksleivių piešiniai.

 

Laimėjo mokykla-darželis „Pasaka“

„Šviesoforo“ dalyviai šoko, dainavo, skandavo, įrodinėjo, jog išmano KET taisykles ir geba jas panaudoti praktiškai, moka dviračio vairuotojo „ABC“, moka savarankiškai pereiti gatvę reguliuojamoje ir nereguliuojamoje sankryžose, žino apie atšvaitų naudojimo būtinybę ir svarbą. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog geriausiai kelių eismo taisyklių žinias pademonstravo mokyklos-darželio „Pasaka“  moksleiviai – jie surinko daugiausiai balų, užėmė pirmą vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Klaipėdos apskrities zonos, Pagėgių mieste vyksiančiame „Šviesoforo“ konkurse. Antroje vietoje liko Palangos Pradinės mokyklos moksleiviai, trečioje „Baltijos“, o ketvirtą vietą užėmė „Smilčių“ pradinė mokykla.


Norėtų tapti policininkais

Geriausiai kelių eismo taisykles žinojo ir daugiausia taškų surinko mokyklos-darželio „Pasaka“ 4 klasės moksleivis Džiugas Andrijauskas, jam buvo įteiktas diplomas ir prizas. Kiti konkurse dalyvavę moksleiviai taip pat neliko be prizų – visoms komandoms buvo įteikti tortai su šviesoforo atvaizdu, vaikai vaišinosi apelsinais, saldainiais, gaiviaisiais gėrimais, smagiai praleido laiką dainuodami ir šokdami pareigūnams. Kone kas antras tądien kalbintas moksleivis tikino, jog užaugęs ir pats norėtų apsivilkti žaliąją uniformą ir papildyti policijos pareigūnų gretas.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


2020 m. gruodžio 21 d. vykusią atranką Skuodo rajono policijos komisariato viršininko pareigoms užimti laimėjo Palangos miesto PK Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus. Konkurse dalyvavo trys pretendentai.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Koks Palangos naktinis gyvenimas? Jį geriausiai žino Palangos policijos pareigūnai, kurie dieną ir naktį saugo kurorto gyventojų ir svečių ramybę. Praėjusį savaitgalį - iš praėjusio šeštadienio į sekmadienį - pamatyti naktinę Palangą „iš arčiau“ Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Arūnas Pocius ir kriminalinės...


Dėl ugdymo įstaigų renovacijos – į FNTT

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Kurorte ugdymo įstaigų renovacija tęsiasi ne vienerius metus. Didžioji dalis investicinių projektų finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės bei Savivaldybės lėšomis. Kontrolės komitetas išanalizavęs savivaldybės kontrolierių pateiktą medžiagą apie  Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vykdomus investicinius projektus, konstatavo...


Planuojama ugdymo įstaigų pertvarka

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas, vicemerė Marytė Vačerskienė, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė aptarė numatomą kurorto ugdymo įstaigų pertvarką.


Balandžio 22-ąją Palangoje buvo surengtas antrasis mokyklinio konkurso „Šviesoforas“ turas. Moksleivių klubo, kartu su Palangos miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais, suorganizuotame renginyje varžėsi keturių Palangos ugdymo įstaigų komandos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius