Žingsnis pirmyn link „Lietuvos tūkstantmečio vaiko“ vardo

Palangos tiltas, 2012-02-06
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Žingsnis pirmyn link „Lietuvos tūkstantmečio vaiko“ vardo

Jūratė Riepšaitė Palangos senoji gimnazija, Moksleivių klubo Jaunųjų žurnalistų būrelio narė

Dauguma mokinių mokosi, stengiasi, bet ar kiekvienas iš jų susimąsto apie galimybę tapti „Lietuvos tūkstantmečio vaiku“? Tikriausiai ne. Tačiau Palangos senosios gimnazijos 10 a klasės mokinys Andrius Kleiva nusprendė užpildyti anketą internete, todėl dabar šešiolikmetis turi dėl ko pasidžiaugti. Šis gimnazistas užėmė antrą vietą žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dešimtokų pusfinalyje, todėl jam atsirado galimybė vasario 21-22 dienomis dalyvauti finale.

 

Viršijo savo norus

Dešimtokas Andrius Kleiva per Lietuvos televiziją žiūrėdamas laidą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai” pagalvojo, kodėl savo galimybių neišbandyti ir jam? Todėl šio konkurso internetiniame tinklapyje užpildė dalyvio anketą. „Vėliau man paskambino žmogus iš šios laidos kūrybinės grupės ir uždavė apie 12 klausimų. Jie buvo pakankamai sunkūs. Nežinau, kiek atsakiau teisingai, bet matyt, tiek, kad jiems buvo pakankamai, jog galėčiau vykti į laidos filmavimą”, – įspūdžiais  dalinosi Andrius.

Kad dalyvaus laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, filmuojamoje LRT didžiojoje studijoje, esančioje Vilniuje, Andrius sužinojo, sulaukęs skambučio iš šios laidos organizatorių.

„Išgirdęs žinią, jog patekau į laidos filmavimą, jaučiausi sutrikęs. Buvo sunku patikėti, kad man pavyko”, – sakė jaunuolis.

Gimnazistas, prieš išvykdamas į šį konkursą, specialiai jam nesiruošė ir nesitikėjo laimėti. „Užimdamas antrąją vietą pusfinalyje, viršijau visus savo lūkesčius. Tikėjausi bent jau nelikti paskutinis”, – prisiminė dešimtokas.

 

Televizijos „virtuvė“ tikrai įdomi

Dalindamasis konkurse patirtais įspūdžiais Andrius Kleiva papasakojo apie televizijos „virtuvę”: „Susidariau nuomonę, jog ji yra labai įdomi. Žmogus, viską stebėdamas per televizijos ekraną, neturi galimybės pamatyti visų filmavimo procesų, pokalbių, kurių metu yra pranešama, kaip ir ką turi atlikti ar pasakyti. Šios laidos filmavimo metu buvo įvykdyta gana nemažai režisavimo, tačiau tai yra savaime suprantama, norint sukurti kokybišką ir žiūrimą laidą”.

Ar palangiškis nepatyrė kokių įdomių nuotykių laidos filmavimo metu? „Suprantama, konkurso metu buvo linksmų akimirkų. Netiesioginės transliacijos metu visokių smulkmenų pasitaiko: tai neteisingai ištartas vedėjos žodis, tai kiti įvairūs techniniai nesklandumai. Tačiau jokio sensacingo įvykio negalėčiau papasakoti”, – sakė dešimtokas.

 

„Nušluota” konkurencija

Gimnazistas, paklaustas ar žaidimo metu jautėsi konkurencija, atsakė, jog ne. „Jei ir buvo šiokia tokia konkurencija, tai bendravimas su kitais dalyviais ją „nušlavė“. Visi stengėmės gana draugiškai sutarti”.

Dalyvavimas šiame konkurse Andriui padėjo atskleisti naują savo savybę: „Supratau, jog galiu jaustis laisvai prieš didesnę auditoriją, taip pat prieš kameras, esančias televizijoje. Žinoma, filmavimo metu jutau šiokį tokį jaudulį, bet tikrai nedidelį. Tiesiog stengiausi susikoncentruoti į klausimus, ir tiek”.

„Mano nuomone, laimėjimą šiame konkurse labiausiai lemia sėkmė, o ne žinių gausa. Gali ir labai daug žinoti, bet į visus klausimus vis tiek neatsakysi. Vienąkart gali pasitaikyti klausimas, kurį žinai, kitąkart, kurio nežinai. Kartais atsakymą gali atspėti, o kartais to padaryti nepavyksta”, – kalbėjo Andrius. Gimnazistas prisipažino, kad ir pats viktorinoje kelis kartus atsakymą spėjo.

 

Keturi etapai

Šis konkursas susidarė iš 4 etapų. Pirmajame etape Andriui teko atsakyti į 20 klausimų, į kuriuos galima atsakyti tik „taip“ arba „ne“. Atsakymui buvo skiriamos 5 sekundės. Antrame žaidimo etape  dalyviams reikėjo  atsakyti į klausimus, pasirenkant vieną iš trijų duotų atsakymų variantų, o trečiame etape buvo pateikiami video, audio klausimai be duotų atsakymo variantų. Taip pat klausimus uždavinėjo garsūs Lietuvos žmonės.

Bet labiausiai Andriui Kleivai patiko ketvirtasis, jam pats sunkiausias žaidimo, etapas. Jame reikėjo pakaitomis rinktis temas iš dvylikos siauresnių temų be atsakymo variantų. Šis etapas ir buvo lemiamas. „Čia turi kaip galima geriau susikoncentruoti ir nepraleisti atsakymų”, – patirtimi dalinosi gimnazistas.

Išskirtinis konkursas

Andriui šis konkursas išsiskyrė iš kitų, nes žinių viktorina „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ buvo filmuojama televizijoje, būtent dėl to šiam konkursui buvo skiriama daugiau dėmesio. Gimnazistas „Lietuvos tūkstantmečio vaikuose“ dalyvavo pirmąjį kartą.

Dešimtokas pasakojo, jog mokinys, kuris norėtų dalyvauti šiame konkurse, turėtų būti pasitikintis savo jėgomis ir kažkuo intensyviai besidomintis. „Manau, jog šis konkursas yra puiki proga pasireikšti Lietuvos moksleiviams ir pasitikrinti tai, ką sugebi“, – sakė dešimtokas. Andrius atskleidė, jog jis domisi kalbomis, istorija, geografija, taip pat jį „traukia“ technologijos ir įvairios naujienos.

 

Vyko ne vienas

Kartu su Andriumi į šį konkursą vyko anglų kalbos mokytoja Aušrinė Janušienė ir palaikymo komanda, kurią sudarė 9 klasiokai. Ši komanda vežėsi ne tik plakatus. Kiekvienas turėjo po lapą su raide, iš kurių sudėjo žodį „Andriau“.

Draugai kartu su dešimtoku nuoširdžiai džiaugėsi sėkme ir linkėjo jos kitame etape.

Už sėkmingą dalyvavimą konkurse Andrius laimėjo įvairių rėmėjų prizų – nuo tušinukų ir saldainių iki kvietimų į nuotykių parką „Tarzanija”.

Grįžusį konkursantą pasveikino mūsų gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka. Girdint visai Andriaus klasei direktorius pasakė, kad tikrai džiaugiasi tokiu laimėjimu. Dešimtokas atviravo, jog po grįžimo iš Vilniaus net iš visai nepažįstamų mokinių sulaukė malonių ir sveikinančių žvilgsnių. „Manau, jog to sulaukiau todėl, kad mūsų mokyklos švieslentėje buvo skelbiama, jog užėmiau antrąją vietą „Lietuvos tūkstantmečio vaikų” dešimtokų pusfinalyje. Apskritai, malonu matyti savo pavardę mokyklos švieslentėje. Tai sukelia jausmą, kuris leidžia manyti, jog atlikai kažką gero. O tai, mano nuomone, kiekvienam jaunam žmogui sukelia norą užsiimti aktyvia veikla”, – teigė įžvalgus gimnazistas.

Žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dešimtokų pusfinalį, kuriame dalyvavo Andrius Kleiva, televizijos ekranuose galėsime išvysti vasario 17 dieną.

 

Jūsų komentaras:

Gregory 2012-04-27 04:42 ([email protected] / IP: 37.59.36.108)
Žiaurus video. Žuvys jaučia pavojų, ir bėjėgiškai bando jo išvengti. Jokių gamtos dėsnių. Vargu ar knitaas valgė tą žuvį, naminiams katinams dažniausia svarbiausia yra užmušti grobį. Ar ne smagiau būtų jei tos žuvytės plaukiotų sau ramiai kur nors ežere ar upėje. Jei kam video pasirodė smagus, siūlau pažiūrėti dokumentinius su holokaustu susijusius filmus. Spėju mirsite iš juoko, juk ten irgi gamtos dėsniai stipresnis muša silpnesnį, skausmas, baimė.

Taip pat skaitykite

Palangiškė gimnazistė Mūza Svetickaitė padarė, ko dar iki šio nepavyko nė vienam kitam LRT TV žaidimo "Lietuvos tūkstantmečio vaikai" dalyviams - ji laimėjo ne tik devintokų finalą (Mūza - devintokė), tačiau taip pat ir dešimtokų bei vienuoliktokų.


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Retų gabumų ir užsispyrimo vaikas? Darbštuolė ar genijus? Mūza Svetickaitė, prieš savaitę tapusi populiarios Lietuvos Televizijos (LTV) laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikas“ nugalėtoja tarp talentingiausių šalies devintokų, „Palangos tiltui“ prisipažino, kad apie dalyvavimą šiame projekte pradėjo svajoti, kai jai tebuvę keturi.


Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Iš karto po Kalėdų ir prieš pat naujuosius metus į Lietuvą atskrido amerikietis Raijon Kelly. Iš Minesotos kilęs gynėjas jau kitą dieną išbėgo ant parketo „Palangos“ rungtynėse Jonavoje prieš Jonavos sporto klubo ekipą ir įrodė, kad aklimatizacija jam didelių problemų nekelia. Per 22 minutes, praleistas aikštelėje, R. Kelly pelnė 14...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Eimučio Židanavičiaus pristatyti seniai niekam nereikia. Prieštaringai vertinimas miesto politikas, Tarybos narys vis dar laukia teisėsaugos verdikto dėl savo vaidmens buvusioje darbovietėje UAB „Palangos klevas“. Jau dvejus metus nedirbantis palangiškis užsimena, kad jau netrukus gali pradėti „naują karjerą“, bet skuba pridurti, kad ne Palangoje, o...


Palangos krepšinio komanda „Palanga“, likus kelioms rungtynėms iki LKL sezono pabaigos, įregistravo naują žaidėją Mantą Virbalą. Jis mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Dauguma mokinių mokosi, stengiasi, bet ar kiekvienas iš jų susimąsto apie galimybę tapti „Lietuvos tūkstantmečio vaiku“? Tikriausiai ne. Tačiau Palangos senosios gimnazijos 10 a klasės mokinys Andrius Kleiva nusprendė užpildyti anketą internete, todėl dabar šešiolikmetis turi dėl ko pasidžiaugti. Šis gimnazistas užėmė antrą vietą žinių viktorinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas