Žinomas urologas nefrologas džiaugėsi gera palangiškių sveikata

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-07
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Habilituotas medicinos mokslų daktaras, urologas nefrologas Balys Dainys į  Palangą atvyko pakviestas Ministro Pirmininko patarėjo sveikatos klausimais   Antano Vinkaus.

Habilituotas medicinos mokslų daktaras, urologas nefrologas Balys Dainys į Palangą atvyko pakviestas Ministro Pirmininko patarėjo sveikatos klausimais Antano Vinkaus.

Vakar, balandžio 7 dieną, visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė sveikatos diena. Jos metu Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente lankėsi profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras, urologas nefrologas Balys Dainys, pakviestas ambasadoriaus, Ministro Pirmininko patarėjo sveikatos klausimais Antano Vinkaus.
Profesorius konsultavo pacientus nuo ankstyvo ryto ir juokavo, kad „neišvarysiąs“ nė vieno. „Sudarytos puikios sąlygos: aparatūra profesionali, tad dirbti – vienas malonumas“, – sakė svečias.
Kuomet kalbinome profesorių, už durų dar laukė nemažai pacientų, tačiau profesorius tikino, kad nuo ankstyvo ryto į kabinetą buvo užėjęs vos vienas kitas su rimtesniais nusiskundimais ar sunkia liga: „Palangiškių sveikata puiki. Štai ką reiškia gyventi kurorte“.
Žinomas urologas nefrologas palangiškius konsultavo įvairiais nusiskundimais: inkstų nepakankamumas ar įvairios kilmės uždegimai, maudimas apatinėje pilvo ar nugaros srityje, dažnas šlapinimasis, prostatos susirgimai. „Tai yra nusiskundimai, apie kuriuos dažniausiai girdžiu“, – teigė profesorius.
Paklausus, kaip kilo mintis atvykti į kurortą, prof. B. Dainys pasakojo apie bendradarbiavimą su ambasadoriumi A. Vinkumi. „Būtent jis pasiūlė atvykti į kurortą, nes, pasak ambasadoriaus, jis ne kartą girdėjęs kurorto gyventojus besiskundžiančius nefrologiniais ir urologiniais susirgimais. Tik, kaip pats juokauju, galėjo pakviesti vasarą, kuomet ir prie jūros būčiau galėjęs nueiti, o dabar – vėjuota ir vėsu“, – šmaikštavo optimizmu ir energija trykštantis B. Dainys.
Kalbėdamas su „Palangos tilto“ žurnaliste, profesorius dalijosi ir komiškomis istorijomis: „Savo klinikos internetinėje svetainėje esu paskelbęs, kad nemokamai konsultuoju telefonu visą parą. Neseniai sulaukiau skambučio antrą valandą nakties, o pacientas niekuo nesiskundė, tik patikrino, ar iš tiesų konsultacijos vyksta ir naktį, kaip parašyta“.
Profesorius B. Dainys 1970 metais pirmą kartą Lietuvoje su kitais medikais persodino inkstą, 1983 metais pasiūlė originalią inkstų paruošimo transplantacijai metodiką, o 2000 metais pirmasis Lietuvoje atliko kepenų persodinimą.
Būtent šiais ir daugeliu kitų mokslinių pasiekimų džiaugėsi ir A. Vinkus. „Profesorius yra tas pavyzdys jaunajai kartai, koks turi būti gydytojas. B. Dainiui ligonis yra ir kolega, ir draugas. Ligoniai tai vertina. Dėkoju už jūsų humanizmą“, – dėkojo kolegai A. Vinkus.
A. Vinkus visus sveikino su Pasauline sveikatos diena, skirta diabetui. „Esu skaudžiai susidūręs su šia liga savo šeimoje. Pusbrolio trys sūnūs mirė būtent nuo diabeto. Tad linkiu visiems – saugokime savo sveikatą, gyvenkime sveikai, nes paskui būna per vėlu“, – šeimos istoriją atskleidė A. Vinkus.
Anot jo, labai svarbu mokėti sveikai gyventi: „Pradėti siūlau nuo darnaus gyvenimo šeimoje. Turime išmokti tausoti save, gerbti šalia esantį“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Kalėdų šventės – gera proga prisiminti metus

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 12 22 | Rubrika: Savaitės komentaras

Šventinis svarbiausiųjų metų įvykių – Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo laikotarpis yra gera proga prisiminti viską, ką patyrėme per prabėgusius metus.


Žinomas šalies ekonomistas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas tvirtina, kad šalies ekonomika pasiekė augimo ciklo piką. „Tendencijos šiais metais nekilnojamojo turto rinkoje rodo, kad netrukus jį pakeis leidimasis. Tik koks jis bus: „minkštas“ ar „kietas“ kaip 2008-aisiais?“ – sakė jis....


Vakar, balandžio 7 dieną, visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė sveikatos diena. Jos metu Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente lankėsi profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras, urologas nefrologas Balys Dainys, pakviestas ambasadoriaus, Ministro Pirmininko patarėjo sveikatos klausimais Antano Vinkaus.


Ar gera būti pensininku Lietuvoje?

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 10 01 | Rubrika: Miestas

Spalio 1-ąją dieną minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną visuomenė yra skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas bei stengtis ugdyti jaunimo pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Šia proga visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Palanga, yra organizuojami įvairūs renginiai, užsiėmimai ir veiklos, skirtos garbingo amžiaus...


Vaikų sveikata – tautos kultūros dalis  1

Regina LELIENĖ Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė , 2013 07 18 | Rubrika: Sveikata

Lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ pedagogai, įgyvendindami Valstybinės sveikatą stiprinančių mokyklų plėtros programos nuostatas, organizavo pedagogams seminarą ,,Vaikų sveikata – tautos kultūros dalis“ ir kvalifikacijos tobulinimo programą minėtos asociacijos nariams ,,Vaikų sveikatos, kaip tautos kultūros dalies įgyvendinimas lopšelyje-darželyje“.


Tėvo dienos išvakarėse sukate galvą, kuo pradžiuginti savo tėtį, vyrą, senelį? O gal užuot ieškoję materialių dovanų, tiesiog nuoširdžiai paklauskite: „Kaip tavo sveikata, tėti?“ Šis klausimas, su meile ir rūpesčiu adresuotas jums brangiam žmogui, gali būtų neįkainojamai vertingas.


Praūžus didžiosioms metų šventėms it vištos ėmėme skaičiuoti kiaušinus: domėjomės viešbučių ir restoranų šventiniu repertuaru, laisvomis vietomis, o po švenčių bandėme skaičiuoti jų pelną. Šį kartą „Palangos tiltas“ klausė, ar atsirado norinčiųjų šventinėmis dienomis darbuotis restoranuose ir baruose bei už kokią sumą...


Praėjusį savaitgalį pasibaigė visą savaitę trukęs tarptautinis veteranų teniso turnyras „Palanga Open 2010“. Daugiau nei 200 dalyvių suviliojęs turnyras tapo švente ne tik jame dalyvavusiems, bet ir jį stebėjusiems. Pasibaigus kasmetinėms varžyboms liko puikūs prisiminimai, apdovanojimai, paskatinsiantys sugrįžti ir kitais metais bei žinoma, gausus būrys bendraminčių. Be apdovanojimų...


Liepos 12-ąją Palangos centriniame stadione gausus būrys sportininkų iš visos Lietuvos susitiko Lietuvos mokinių lengvosios atletikos taurės varžybose. Jose savo jėgas išbandyti panoro net 26 miestų ir rajonų komandos. Palangiškių komandai atstovavo 5 sportininkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas