Prabangius motociklus pardavinėjęs Tarybos narys Vaidas Šimatis atsidūrė FNTT akiratyje

Palangos tiltas, 2021-08-04
Peržiūrėta
1962
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaidas Šimaitis
Vaidas Šimaitis

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, žinomas pajūrio verslininkas, konservatorius Vaidas Šimaitis sulaukė kirčio iš Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) – ji kaltina šventojiškį nesumokėjus 60 tūkstančių eurų mokesčių ir pasisavinus 250 tūkstančių eurų iš prekybos prabangiais motociklais.

FNTT sako, kad Palangoje registruotas dvi įmones valdę asmenys – tarp jų ir Vaidas Šimaitis – papildomai užsiėmė prabangių motociklų „Harley Davidson“ prekyba.

 Jie pirkdavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą atgabentus motociklus su defektais ir juos suremontavę perparduodavo Nyderlanduose registruotai bendrovei.

Pareigūnai įtaria, kad asmenys dokumentuose galimai nurodydavo 3–4 kartus mažesnes sumas nei gaudavo pardavę transporto priemones. Šie dokumentai su tikrovės neatitinkančiomis sumomis galimai būdavo įtraukiami į kaltinamųjų valdomų bendrovių apskaitas, tokiu būdu išvengiant privalomų mokėti mokesčių į valstybės biudžetą. 

Skaičiuojama, kad per kiek daugiau nei pusę metų galėjo būti nesumokėta per 40 tūkstančių eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei dar per 20 tūkstančių eurų pelno mokesčio, nurodoma FNTT pranešime.

Taip pat įtariama, kad 3 kaltinamieji gautas neapskaitytas pajamas už motociklus pasisavino, bendra pasisavintų pinigų suma gali siekti per 250 tūkstančius eurų.

Trečiadienį, liepos 28 dieną, sulaukęs „Palangos tilto“ skambučio, V. Šimaitis tokius kaltinimus vadino blefu ir susidorojimu bei kaltę neigė.

„Man tokie kaltinimai – juokingi, tikras „blefas.“ Ką – aš pats iš savęs pavogiau? Labai tikiu, kad teismas įrodys mano nekaltumą. Kaip galima pasisavinti tai, ko neturi? Remiasi kažkokiomis mistinėmis dokumentų kopijomis… Aš nesijaučiu kaltas, nieko nepavogiau, nepadariau jokio nusikaltimo“, – sakė verslininkas.

„Yra nesąmonė, susidorojimas, kuris vyksta ir vyksta toliau. Priims teismas sprendimą, bus atsakymai“, – teigė jis. 

V.Šimaitis taip pat teigė apie kaltinimus informavęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narius, tačiau pats trauktis iš savivaldos sakė neketinantis. 

„Ne, nieko neketinu, dėl to, kad tai yra blefas“, – dar kartą savo versiją pakartojo jis. 

Kaip antradienį pranešė FNTT, trims asmenims yra pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei didelės vertės turto pasisavinimo.

Teisėsauga įtaria, kad dokumentuose būdavo nurodomos tris keturis kartus mažesnės sumos, nei iš tiesų gaunamos pardavus motociklus. Esą šie dokumentai su išgalvotomis sumomis galėjo būti įtraukiami į Šimaičių valdomų įmonių apskaitą, taip išvengiant mokesčių mokėjimo. 

Anot V.Šimaičio,“šis veiksmas“ vyksta nuo 2016 metų pabaigos ar 2017 – ųjų pradžios. Viskas prasidėjo nuo to, kai Nyderlandų bendrovė, su kuria bendradarbiavo šventojiškiai, pabandė susigrąžinti PVM. „Jie pateikė dokumentus, kurių mes neturime…“ –  pasakojo V.Šimaitis.

„Tikrintojai patikrino pusę Lietuvos, kurie užsiima tokiu pat verslu, visur viskas gerai, tik mes vieninteliai užkliuvome. Aš suprantu, kodėl – būtent tuo metu, kai vyko tie patikrinimai, aš bylinėjausi su valstybe dėl milžiniškos žalos atlyginimo, kurią patyriau tuomet, kai valstybė brutaliai sustabdė „Elijos“ projektą – daugiaaukščių namų statybas Šventojoje. Surengto mano dviejų įmonių patikrinimo ir mano bylinėjimosi su valstybe laikas sutampa. Kaip suprantu, tai buvo atsakas į mano bylinėjimąsi“, – žiniasklaidai sakė politikas.

Kaltinimai taip pat pareikšti V.Šimaičio žmonai, kad ji, būdama bendrovės direktore, nekontroliavo savo vyro.

Anot V. Šimaičio, trečiasis asmuo, kaltinamas šioje byloje, – kitos bendrovės direktorė, kuriai taip pat pareikšti kaltinimai nekontroliavus V.Šimaičio.

Apie tai, kad sukūrė tokį motociklų verslą, V.Šimaitis laikraščiui „Palangos tiltas“ yra pasakojęs dar 2015 metais. 

Tuomet jis aiškino iš JAV perkamų ir Lietuvoje remontuojamų motociklų uždirbantis tik „šiek tiek“. „Neslėpsiu, kartais nuo vieno motociklo galiu uždirbti vos apie šimtą eurų, ir tik nuo geriausių pirkinių investicinė grąža yra didesnė“, – tąsyk kalbėjo verslininkas. 

Anot V.Šimaičio, mintis užsiimti šia veikla jam kilo vykstant teismams dėl jo įmonės tuo metu Šventojoje statytų poilsio namų „Elija“. Šiuose procesuose konservatorius iš valstybės siekė prisiteisti kone 25 mln. eurų, tačiau jo ieškinius atmetė visos teismų instancijos. 

V.Šimaitis Palangos taryboje dirbo 2007–2011 metais ir nuo 2013 iki 2019 metų. Prieš dvejus metus vykusiuose rinkimuose jis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše liko 17-tas. Palangos miesto savivaldybės tarybos nariu jis tapo iš jos pasitraukus dviem daugiau balsų surinkusiems konservatoriams – administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei ir mero patarėjui Pranui Žeimiui.

Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.

Teismas už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki dešimties metų. Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai suma viršija 100 MGL, griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. 

Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų. 

Jūsų komentaras:

Ekonomistas 2021-08-06 06:20 ([email protected] / IP: 162.158.222.131)
Baisu kas darosi Palangoje ir kokius nesąžiningus žmonės renka į miesto tarybą Palangiškiai!!!!!

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams – Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui, jo pavaduotojai Danutei Mikienei ir skyriaus specialistei Ingai Šileikienei – ir jų papirkimu įtariamam verslininkui T. K. pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo, praneša prokuratūra.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, žinomas pajūrio verslininkas, konservatorius Vaidas Šimaitis sulaukė kirčio iš Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) – ji kaltina šventojiškį nesumokėjus 60 tūkstančių eurų mokesčių ir pasisavinus 250 tūkstančių eurų iš prekybos prabangiais motociklais.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Šią niūrią žiemos savaitę praskaidrino komedijos verti įvykiai, kurių epicentre atsidūrė vietoje nenustygstantis Palangos Seimo narys Antanas Vinkus ir ...legendinio filmo „12 kėdžių” personažas tėvas Fiodoras. Kuo gi abu tapo panašūs?  


Tarybos nario Aleksandro Jokūbausko įkyrus nuolatinis dėmesys UAB „Kauno būstai“ (apie tai „Palangos tiltas“ rašė liepos 31 d. straipsnyje „Prisidengiant viešuoju interesu – išskirtinis Tarybos nario dėmesys statytojams iš Kauno“ ir rugpjūčio d. publikacijoje „Pasišovęs mieste vykdyti teisingumą politikas...


Praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcija Palangoje tikrino vasaros sezono metu vykdančius veiklą verslininkus. Inspektorių akiratyje atsidūrė stovyklavietės, visuomeninio maitinimo bei pramogų paslaugas siūlančios įmonės. Reido metu rasta neapskaitytų pajamų bei netinkamai tvarkomos apskaitos atvejų. Iš viso per pastarąjį mėnesį nustatyti 39 tokio pobūdžio pažeidimai.


Vagys plėšė prabangius automobilius

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 13 | Rubrika: Kriminalai

Praėjusį penktadienį vagys kėsinosi į prabangių markių automobilius. Palangos gyventoja R.J. ( gim.1971 m.) pranešė, kad apie 15 val. pastebėjo, jog yra išdaužtas „BMV“ markės automobilio, stovėjusio Kastyčio gatvėje, galinių durų stiklas. Iš automobilio pavogta rankinė, kurioje buvo skaitmeninis fotoaparatas „Sony“, auksinis žiedas, auksiniai auskarai, auksinė grandinėlė, kosmetika, mobilusis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius