7 faktai apie IQ ir Gibsono testus: kaip teisingai pasirinkti?

***, 2019-02-10
Peržiūrėta
1243
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?
„Jei jūsų vaikui kažkas nesiseka, tai jokiu būdu nereiškia, kad jis negabus. Kiekvienam galima padėti, tik reikia žinoti, nuo ko pradėti – tikslią diagnozę, ką reikia „gydyti“, kokias smegenų sritis lavinti“, – teigia intelekto lavinimo centro „Brain Gym“ ekspertė Justina Inkrataitė.
Specialistė rekomenduoja kiekvienam vaikui atlikti Gibsono testą, kuris aiškiai identifikuoja problemas.

Gibsono testas – amerikiečių mokslininko išradimas.
Testas pavadintas amerikiečių mokslininko Keno Gibsono vardu. Jis pats vaikystėje susidūrė su skaitymo sunkumais, tad ryžosi ieškoti problemų sprendimo būdų, kurie pagelbėtų visiems – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jis sukūrė unikalią metodiką „BrainRX“, kuri stiprina visas 7 pagrindines kognityvines sritis, atsakingas už smegenų veiklą.
Išmatuoja atmintį, loginį mąstymą, gebėjimą apdoroti informaciją.
Testo dėka galime įvertinti kiekvieno žmogaus (nuo 6 metų) protinius gebėjimus, intelektines stiprybes ir silpnybes. Nustatoma pagrindinių mokymuisi svarbių įgūdžių būklė. Išmatuojama darbinė bei ilgalaikė atmintis, informacijos apdorojimo greitis, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimas, skaitymo gebėjimai, loginis mąstymas ir samprotavimas – svarbiausi faktoriai, parodantys kaip vaikas priima informaciją bei geba mąstyti.
„Problemą reikia spręsti iš esmės – nuo pat „šaknų“: nustačius mokymosi sunkumų židinį, silpnąsias protines sritis, jas galima tikslingai „gydyti“ – treniruoti. Turėjome atvejį, kai niekada matematikos nesupratęs moksleivis pradėjo ją mokytis su entuziazmu ir savo rezultatus per trumpą laiką pagerino keliais balais. Susitvarkome beveik su visais iššūkiais mokyklose“, – tvirtina „Brain Gym“ ekspertė.

Ką parodo ir ko neatskleidžia IQ testas?
Aukštas vaiko IQ nebūtinai reiškia, kad jam viskas puikiai sekasi mokykloje. Taip tėvai dažnai klysta, manydami, kad jų vaikas – beveik genijus ir nesusiduria su jokiais sunkumais.
Atlikus IQ testą, gaunamas tik intelekto koeficientas, bendras vidurkis. Atlikus Gibsono testą, išryškėja kiekviena sritis atskirai, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės.
„IQ testą galima palyginti su bendru kraujo tyrimu, kuris parodo bendrą organizmo būklę, o Gibsono testą – su išsamiu, kuris parodys, kokių vitaminų konkrečiai vaikui trūksta. Jei trūksta tik vitamino D, tai gal nereikia gerti visų vitaminų rūšių“, – vaizdingai palygina „Brain Gym“ ekspertė.
Pavyzdžiui, vaikui 12 metų, bet jo loginis mąstymas – kaip 10 metų. Tai reiškia, kad jam mokytis su bendraamžiais yra sunkiau, todėl reikia intensyviai pasivyti – tobulinti konkrečią silpną vietą – loginį mąstymą.
Galbūt vaikui sunkiau sukoncentruoti dėmesį? Kaip jis lengviau atsimena informaciją – vizualiai pamatęs ar išgirdęs? Kurią sritį patobulinus bus pasiekti efektyvesni mokymosi rezultatai?
Mokslininkai pripažįsta, kad tiek vaikai, tiek ir suaugę intelektą gali vystyti visą gyvenimą. Tačiau kuo anksčiau pradedame lavinti smegenis, tuo mažiau laiko reikia pašalinti spragas. Pasiekti tokiems pat rezultatams vaikams užtenka ir 3-4 mėnesių, o suaugusiems gali prireikti ir dukart daugiau laiko.
„Naudingiausia Gibsono testą atlikti profilaktiškai prieš einant į mokyklą ar kuo anksčiau pradinėse klasėse, kad užbėgtume problemoms už akių ir nereikėtų gaišti papildomai laiko lankantis pas logopedus ar korepetitorius“, – pataria J. Inkrataitė.

„Lūžis“ 5 klasėje – tėvams šokas
„Baigus pradines klases ir perėjus į penktą klasę, ne tik vaikai patiria mokymosi sunkumų, bet ir tėvai dažnai gauna atitinkamą „šoką“ pamatę vaikų pažymius. Tėvai dar tikisi, kad vaikas „prasilauš“ ir problemos išsispręs savaime, tačiau dažnu atveju tik gaištamas brangus laikas. Todėl būtent daug penktokų pas mus pradeda lankytis“, – pastebi „Brain Gym“ ekspertė.
J. Inkrataitė pataria neskubėti tėvams kreiptis į korepetitorius ir nešvaistyti laiko veltui, kol nebus išspręsta esminė vaiko mokymosi sunkumų, informacijos suvokimo ir įsisavinimo problema. Tik pašalinus šį trukdį, gali padėti korepetitoriai, jei jų dar prireiks.

Dėl vaiko svajonės verta pakovoti!
J
ei jūsų vaikas svajoja tapti rašytoju ar žurnalistu, bet daro daug rašybos klaidų, neskubėkite nuspręsti už jį. Nesvarbu, kad jam matematika ar informatika sekasi labiau, nenukreipkite jo rinktis tiksliųjų mokslų.
„Dažnai jaunimas stoja mokytis ne ten kur norėtų, ne pagal savo pašaukimą, o pagal mokslo rezultatus. Todėl blaškosi, nebaigia mokslų ar vis tiek nedirba pagal specialybę. Įmanoma vaikui padėti – ir matematiką išmokti, ir rašyti be klaidų! Geriau dabar investuoti šiek tiek laiko į vaiko svajonę, kad ateity jis būtų laimingas“, – pataria J. Inkrataitė.

Po kursų – pagerės vaiko gyvenimo kokybė, taps lyderiu visur!
Daugelis tėvų svajoja, kad jų vaikas nebus vidutinybe, bet pasieks daugiau nei kiti, bus lyderiu savo srityje. Galima padėti vaikui to pasiekti lavinant intelektą ir protines sritis su „BrainRX“ programa.
„Jei tėvai investuos į vaiką, kol jis mažas, tai pagerins jo gyvenimo kokybę. Ką jis bedarytų gyvenime, visur bus pirmesnis, nes jo smegenys geriau veiks. Greičiau sugalvos, greičiau išspręs, labiau tobulės. Dažnai tėvams atrodo, kad jų vaikai ir taip logiškai mąsto, kol neįsitikina, kad gali būti dar geriau baigus programą. Tuomet tėvai supranta, kaip ryškiai pagerėjo jų vaikų mąstymas, mokymosi gebėjimai. Mes tai vadiname smegenų treniruotėmis, o mūsų klientai – gyvenimą keičiančiais kursais“, – dalijasi įspūdžiais ekspertė.
Visus susidomėjusius smegenų „treniravimu“ kviečiame į „Brain Gym“ intelekto lavinimo centrą Klaipėdoje (Taikos pr. 48B). Skambinkite +370 (625) 45125 ar rašykite el. paštu: [email protected]

Lauksime visų, kuriems rūpi vaikų ateitis ir efektyvus mokymasis!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė praneša, jog visi 16 metų amžiaus ir vyresni palangiškiai kviečiami registruotis skiepui www.koronastop.lt interneto svetainėje arba Karštąja linija 1808. Svarbu: atvykdami turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Skiepytis nuo COVID-19 ligos apsisprendę pilnamečiai gyventojai turi teisę patys pasirinkti norimą vakciną


Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite visą interviu penktadienį laikraštyje „Palangos tiltas.“


Pasaulis yra toks didelis, tačiau tuo pačiu metu ir toks mažas, kadangi pasiekti net ir tolimiausius pasaulio kampelius tapo labai paprasta. Ar kada galėjote pagalvoti, kad skrydžiai į Bordo Jums kainuos vos dešimt eurų ir pasiekti tikslą tereikės vos poros valandų?


Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?


Nuostabioji Portugalija tikrai turi ką parodyti, tad visus, kurie pasiilgo saulės, nuostabios gamtos ir smagių pramogų, kviečiame atvykti į Portugaliją, kuri laukia turistų išskėstomis rankomis. Į Portugaliją lengviausia, greičiausia ir paprasčiausia yra keliauti lėktuvu. Bilietai nėra brangūs, kelionės laikas – trumpas,o ir pasirinkimas platus, tad kiekvienas susiras sau...


Palangos švietimo pagalbos tarnyba švenčia dešimtmetį. Per šį laikotarpį 2005 m. spalio 28 d. įregistruota įstaiga suteikė pagalbą ne vienam mokymosi ar elgesio sunkumų turinčiam vaikui, prisidėjo prie pedagogų kvalifikacijos kėlimo, suteikė naujų patirčių Trečiojo amžiaus universiteto studentams. Apie tarnybos darbo reikalingumą iškalbingai kalba ir per...


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


„Tai, kad Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios išvakarėse atvyko oficialaus vizito į Palangą ir dalyvavo „Palangos stintos“ šventėje, išties svarbus ir neeilinis įvykis, – „Palangos tiltui“ sakė meras Šarūnas Vaitkus. – Neeilinis jau ir todėl, kad, kiek man žinoma, nuo Nepriklausomybės...


Neseniai viešoje erdvėje pasirodžiusios abejonės dėl neva pernelyg didelės ir galimai dirbtinai išpūstos naujojo Palangos vaikų žaidimų parko sąmatos, mane privertė susidomėti, kaip Seimo Antikorupcinės komisijos narį.


2011 metus Seimas paskelbė kaip Holokausto aukų atminties ir aukų metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius