Įdomūs faktai apie Portugaliją!

Palangos tiltas, 2018-04-26
Peržiūrėta
234
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įdomūs faktai apie Portugaliją!

Nuostabioji Portugalija tikrai turi ką parodyti, tad visus, kurie pasiilgo saulės, nuostabios gamtos ir smagių pramogų, kviečiame atvykti į Portugaliją, kuri laukia turistų išskėstomis rankomis. Į Portugaliją lengviausia, greičiausia ir paprasčiausia yra keliauti lėktuvu. Bilietai nėra brangūs, kelionės laikas – trumpas,o ir pasirinkimas platus, tad kiekvienas susiras sau tinkamiausias avia linijas.
Nuostabioji Portugalija yra savita šalis, kuri dažnai savo keistenybėmis ir traukia turistus. Pateiksime sąrašą dalykų, kurie geriausiai atspindi Portugalijos dvasią ir padeda suprasti, kokia tai šalia.
• Turbūt visi puikiai žino, kad portugalai yra tikri futbolo mėgėjai. Kiekvienas Portugalijos miestas turi po atskirą futbolo komandą, kurios varžosi ne tik tarpusavyje, tačiau taip pat ir su kitomis galingiausiomis pasaulio rinktinėmis. Tiesa, verta pabrėžti, kad portugalai, nors ir labai aistringai serga už savo komandą, tačiau yra santūrūs ir labai pagarbūs, niekada nesukelia muštynių.
• Portugalijoje labai daug dėmesio skiriama saugaus eismo taisyklėms. Kas lietuviams yra labai neįprasta, tačiau vaikai iki 12 metų turi sėdėti specialiose kėdutėse, kurios yra papildomai apsaugotos. Ir taip, tikrai galima įsigyti tokių didelių kėdučių, kur galėtų sėdėti jei beveik paauglio amžiaus vaikas. Na, jiems tai nelabai patinka, tačiau baudos tikrai didelės.
• Įdomu tai, kad portugalų kalba yra valstybinė ne tik Portugalijoje. Net 9-iose šalyse ši kalba yra valstybinė, tad jeigu gyvensite pietų Europoje – mokytis Portugalų tikrai verta.
• Portugalijos sostinė Lisabona yra vienas seniausių miestų visame pasaulyje. Tai labai puikiai atsiskleidžia architektūroje bei senamiestyje, kuris yra tiesiog stulbinantis.
• Portugalus galima pavadinti labai išauklėta tauta. Sklinda kalbos apie tai, jog nesilaikant etiketo galima labai įžeisti vietinius, kurie nutrauks su jums bendravimą tik todėl, kad elgiatės nemandagiai. Taigi, gerbkite vietinius ir jie gerbs jus.
• Portugalijoje yra įkurta pati seniausia arbatos dirbtuvė visame pasaulyje, kuri iki šiol yra išlaikiusi gilias tradicijas bei stengiasi gaminti rankomis. Jeigu esate Portugalijoje – tokiu atveju būtinai mėgaukitės vietinių arbata. Tikrai nustebinsite, kaip paprasčiausia arbata gali būti tokia skani.
• Įdomu tai,kad šalies sostinėje barai tikrai nėra labai pripildyti, nors žmonės yra tikro naktinio gyvenimo mylėtojai. Paprasčiausiai, oras labai geras, tad daugelis norėdami išgerti kokteilį ir pabendrauti su artimais žmonėmis – komunikuoja paprasčiausiai gatvėje. Mielos sostinės gatvelės yra plonos ir jaukios, tad žmonės buriuojasi kompanijomis, juokiasi, dalinasi prisiminimais. Sakoma, kad pabūti tokioje bendruomenėje yra neišdildoma patirtis, kadangi pasijausite tarsi... filme.
• XVIII amžiaus viduryje visą sostinę nugriovė labai stiprus žemės drebėjimas, kurio metu mirė dagiau nei keli šimtai tūkstančių žmonių. Pats miesto atstatymas truko pusę amžiaus. Nors tokie stiprūs žemės drebėjimai Portugalijoje yra labai reti, tačiau mažesnių pasitaiko reguliariai.
• Portugalija yra tikra jūrininkų šalis, tad uostas sukuria romantikos įspūdį. Tiesa, siūlomas ir gana platus skirtingas vandens pramogų pasirinkimas, kuris džiugina visus norinčius smagiai praleisti laiką. Svarbiausia, kad pačios paslaugų kainos nėra didelės, tad jeigu esate vandens mėgėjas – išbandykite kažką naujo.
• Juokaujama, kad Portugalijoje vyrauja matriarchatas ir moterys dominuoja. Juolab, įdomus faktas, kad yra kur kas daugiau rūkančių moterų nei vyrų. Nors pačios cigaretės tikrai labai brangios.
Nuostabioji Portugalija yra labai savotiška šalis, kuri kvepia geru oru, laimingais žmonėmis bei skaniu maistu. Tai ką dabar daryti? Ogi pirkite bilietą į šią puikią šalį!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kodėl Klaipėdos prokurorai, pripažinę teisėtomis Palangos dušines, nematė arba nenorėjo matyti tokias išvadas paneigiančių dokumentų? Jie yra padėti lengvai pasiekiamoje vietoje – prokurorų jau vartytuose Nekilnojamojo turto registro archyvuose.


Pasaulis yra toks didelis, tačiau tuo pačiu metu ir toks mažas, kadangi pasiekti net ir tolimiausius pasaulio kampelius tapo labai paprasta. Ar kada galėjote pagalvoti, kad skrydžiai į Bordo Jums kainuos vos dešimt eurų ir pasiekti tikslą tereikės vos poros valandų?


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?


Nuostabioji Portugalija tikrai turi ką parodyti, tad visus, kurie pasiilgo saulės, nuostabios gamtos ir smagių pramogų, kviečiame atvykti į Portugaliją, kuri laukia turistų išskėstomis rankomis. Į Portugaliją lengviausia, greičiausia ir paprasčiausia yra keliauti lėktuvu. Bilietai nėra brangūs, kelionės laikas – trumpas,o ir pasirinkimas platus, tad kiekvienas susiras sau...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Antradienio rytas „Palangos tilto“ redakcijoje prasidėjo neįprastai. Pirmą kartą prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi ir kolektyvu mūsų skaitytojai pasikalbėjo ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, dalijosi savo nuomone ir diskutavo su žurnalistais.


Neseniai viešoje erdvėje pasirodžiusios abejonės dėl neva pernelyg didelės ir galimai dirbtinai išpūstos naujojo Palangos vaikų žaidimų parko sąmatos, mane privertė susidomėti, kaip Seimo Antikorupcinės komisijos narį.


2011 metus Seimas paskelbė kaip Holokausto aukų atminties ir aukų metais.


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius