A. Čekuolis: „Ruošiuosi kiekvienam pokalbiui“

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-01
Peržiūrėta
338
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Algimantas Čekuolis savo išmintį ir mintis perteikė Klaipėdos universitete socialinių mokslų fakultete studijuojantiems studentams, dėstytojams bei laisviems klausytojams. „Buvimas jaunų žmonių terpėje man padeda išlikti jaunam ir gyvybingam“, - aiškino lapkritį 79-erių sulaukęs žinomas Lietuvos žurnalistas, rašytojas, keliautojas A. Čekuolis.

 

Sprendžia pagal akis

Prieš susitikimą žurnalistas sakė, kad dar nežinąs apie ką kalbės su studentų bendruomene. „Aš turiu pamatyt auditorijoje susirinkusiųjų akis, tuomet nuspręsiu apie ką reikia kalbėti. Nes akys – tai žmogaus atspindys“, - aiškino A. Čekuolis.

Eruditas kalbėjo apie Lietuvos sąjungininkę Ameriką. „Tik tokiame intelektualiniame lygmenyje tarp būsimų žurnalistų ir politikų galiu kalbėti tokia sudėtinga tema“, - puikiai vertindamas auditoriją dėstė A. Čekuolis.

Tačiau pokalbis sukosi ne vien apie Lietuvos sąjungininkę Ameriką, jis kalbėjo ir apie gyvenimiškus dalykus. „Man laimė yra kaip vaivorykštė – visada bandoma pasiekti, bet nepasiekiama. Laimė yra būtent tame siekime, todėl daugelis, kurie yra nelaimingi turi suvokti, kad ta norima laimė yra nepasiekiama, siekime – visas džiaugsmas“, - kalbėjo A. Čekuolis.

Jau 65 metus žurnalistu dirbantis A. Čekuolis vis dar yra geidžiamiausias pašnekovas tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus publikoje. Paklaustas, ar jau subrendo dubleris jo pamainai, jis atsakė: „Net nežinau, bandžiau kvieti savo laidą vesti vieną labai protingą žmogų, dėstantį Vilniaus universitete, tačiau jis nesutiko. Televizija manęs dar nevaro, todėl net nežinau, kuris galės užimti mano vietą. Svarbu, kad tas žmogus būtų gyvas informacija, nes aš būtent ja ir gyvenu“, - aiškino turbūt ilgiausiai Lietuvoje dirbantis žurnalistu žmogus.

 

Stengiasi išmokti ką nors nauja

Kas dieną jo laida „Popietė su Algimantu Čekuoliu“ susilaukia apie 160-200 tūkstančių klausytojų, todėl paklausėme, kas jam padeda suprasti, kas domina ir seną, ir jauną žmogų. „Naktimis aš klausau tolimų radijo stočių laidas, kuriose vyksta universitetų politologų diskusijos. Taip apčiuopiu, apie ką kalbės pasaulis po mėnesio, po dviejų, o galbūt po metų. Žinoma, konkrečios informacijos ten nerandama, tačiau internete ieškodamas reikiamą man informaciją suvieniju į savo apčiuoptą temą. Tačiau būna ir taip, kad mano temą ima ir išspausdina šiandieniniuose laikraščiuose, tada mano užrašai išmetami į šiukšlinę ir imu atsarginę temą, kurią visada turiu pasiruošti, nes jaučiuosi atsakingas prieš tūkstančius mano popietės žiūrovus“,- pasakojo apie laidos ruošimąsi A. Čekuolis.

Paklaustas, ar, dėstydamas universitete, tarp jaunų žmonių jis mato jauną save, A. Čekuolis atsakė: „Man kiekvienas studentas yra išskirtinis, tačiau dabar retas jaunuolis nori kasdien išmokti vis kažką naujo. Aš kasdien išmokstu bent aštuonis naujus, man nežinomus dalykus, taip tobulėju. Žinių gavimas man suteikia savotiškos gyvybės. Taip pat kiekviena karta nori išsiskirti nuo kitos kartos elgesiu ar išvaizda, tačiau visi savotiškai įdomūs ir išskirtiniai. Man netrukdo ir kitokios išvaizdos, pavyzdžiui, į liežuvį įvertas auskaras. Tik man įdomu, kaip mergina su tokiu bučiuojasi“, - šypsodamasis kalbėjo A. Čekuolis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

45-ąjį gimtadienį atšventęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažįsta: „Kai buvau 25-erių, keturiasdešimtmečiai man atrodė jau seni. Dabar, kai pats sulaukiau 45-erių, tokios mano mintys tada man kelia tik šypseną.“ Paklaustas, ar save matąs Europos Parlamente po 15 metų, Š. Vaitkus išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Planų ir siekių...


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


artėja vienos iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Deja, šiais metais jos bus kitokios, nei įprastai. Dėl koronaviruso pandemijos ne vienam iš mūsų teks pakeisti galbūt jau prieš keletą mėnesių sudėliotus planus ar sulaužyti nusistovėjusias giminės tradicijas. Taip, šiais metais šv. Velykas daugelis iš mūsų pasitiks...


Iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos šefas

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 25-ąją, iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos kurorto šefas, restorano „Barbarosa“ vadovas Mykolas Paleckis. Gastronomijos meistras pernai su savo komanda išsikėlė iš viešbučio „Kerpė“ – PT šaltinio teigimu, dėl padidintos nuomos – į restoraną „RIVASTAR.“ Vakar „Barbarosos“...


Šių metų gegužės 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykošeštoji tradicinė Palangos miesto aštuntokų gamtos mokslų olimpiada (PGMO 2017), kur savo mokyklų garbę gynė net 19 aštuntokų iš Vlado Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Gabiausi aštuntokai ne tik sprendė bendras gamtos mokslų užduotis, bet ir...


Antrajame asociacijos „Ateities specialistų klubo“ renginių cikle „Ateik. Išgirsk. Veik“ buvo kalbėta apie jaunimo verslumą. Net trys pranešėjai– R.Galvonas, J. Malinauskas ir M.Gečienė–dalinosi savo sėkmės istorijomis.Šiandien visi yra kviečiami į 3-ąjį reginių ciklo „Ateik. Išgirsk. Veik“ renginį,skirtą savanorystės...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Algimantas Čekuolis savo išmintį ir mintis perteikė Klaipėdos universitete socialinių mokslų fakultete studijuojantiems studentams, dėstytojams bei laisviems klausytojams. „Buvimas jaunų žmonių terpėje man padeda išlikti jaunam ir gyvybingam“, - aiškino lapkritį 79-erių sulaukęs žinomas Lietuvos žurnalistas, rašytojas, keliautojas A. Čekuolis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius