Ambicinga Šventosios „Energetiko“ plėtra: SPA „Amber Palace“ žengia į naujas rinkas

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-06-01
Peržiūrėta
803
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintautė Matulevičiūtė: „SPA „Amber Palace“ marketingo strategija nukreipta į užsienį, bet džiaugiamės kiekvienu lankytoju“.
Gintautė Matulevičiūtė: „SPA „Amber Palace“ marketingo strategija nukreipta į užsienį, bet džiaugiamės kiekvienu lankytoju“.

Sveikatos centras „Energetikas“ Šventojoje – dėl savo gydymo ir reabilitacijos paslaugų žinomas net už Lietuvos ribų, o praėjusių metų pavasarį atidaręs modernų SPA „Amber Palace“ žengė tvirtą žingsnį link naujo statuso – regioninio sveikatos reabilitacijos ir grožio paslaugų centro. „Pasitikdami kitąmet „Energetiko“ veiklos trisdešimtmetį, matėme, kad rinkoje pastaraisiais metais susiformavo kokybiškų sveikatinimų paslaugų didelis poreikis. Dėl to ir atidarėme savo išskirtinį SPA“, – „Palangos tiltui“ sakė „Amber Palace“ komercijos direktorė Gintautė Matulevičiūtė.

Nemaža investicija, prie kurios įgyvendinimo prisidėjo ir Europos Sąjunga, jau vilioja sveikatinimo paslaugų ieškančius klientus ne tik iš artimojo užsienio, bet taip pat ir Izraelio, Rusijos, Kazachstano ir net Azerbaidžano.
Moderniame trijų aukštų pastate (iš daugumos kambarių atsiveria Baltijos jūros vaizdas) įrengti 95 kambariai, viename aukšte įsikūrė SPA centras, o ant stogo vilioja terasa ir, žinoma, už kelių šimtų metrų Šventosios krantą skalaujanti Baltija. Jaukus stilius, elegancija ir komfortas dera su moderniomis technologijomis.
„Kai kurios mūsų SPA procedūros, pavyzdžiui, su gintaru ar tradicinėmis lietuviškomis žolelėmis ar ąžuolu – absoliučiai išskirtinės, sukurtos mūsų pačių specialistų“, – pastebi G. Matulevičiūtė.
Masažas, kliento pageidavimu, taip pat daromas su gintaru ir vandeniu, veido odą harmonizuojant gintaro pudrai, o po visko galima pasilepinti vos juntamą pušų prieskonį turinčia gintaro arbata.
„SPA centre yra dviejų rūšių valandos. Vienos jus išvargins, kitos „įkraus“: protas nurims, o kūnas, atrodo, dukart palengvėja, kad nori atsidusti: „Jaučiuosi it naujai gimęs”, – šypsojosi mergina.
SPA buvo sukurta apie 20 naujų darbo vietų, bet, anot SPA „Amber Palace“ komercijos direktorės, centras ir toliau plėsis. „Kai tik jausime rinkoje didesnį SPA paslaugų poreikį, priimsime daugiau specialistų. Planuojame, kad klientų skaičius didės“, – sakė G. Matulevičiūtė.
Nors šalia, Palangoje, yra daugiau gydymo ir reabilitacijos bei sveikatinimo paslaugas teikiančių centrų, bet energinga mergina pastebi, kad būtent „Energetikas“ ir SPA „Amber Palace“, kaip sveikatos reabilitacijos ir SPA paslaugų junginys, Vakarų Lietuvoje yra didžiausi.
„Mes reabilitacijos paslaugas teikiame ilgiausiai – turime senas tradicijas, esame žinomi. Mūsų komplekse vienu metu gali gyventi net 700 žmonių, be to, vasarą tūkstantį vietų galime pasiūlyti prie jūros mediniuose nameliuose. Tik mes rengiame vaikų sveikatinimo stovyklas kiekvieną vasarą. Taigi, turime labai universalų kompleksą. Tuo negali pasigirti nė viena kita reabilitacijos ar sveikatinimo įstaiga aplink“, – pažymėjo pašnekovė.
Nors „Energetikas“ turi galimybę gauti licenciją, suteikiančią teisę vykdyti ir trečiojo reabilitacijos lygio sveikatos paslaugas – sulaukti daugiau vietos pacientų, bet centro rinkodara nukreipta į užsienį. „Norime pritraukti užsieniečių, nes turistai atranda Lietuvą ir Palangą. Matome, kad Palangos pasiekiamumas gerėja – daugėja skrydžių, tai – mums palanku“, – pastebėjo pašnekovė.
„Energetikas“ yra sudaręs sutartis su teritorinėmis Ligonių kasomis, kurios apmoka už ligonių reabilitaciją centre. Dalis gydosi už savo lėšas.
„Pastaraisiais metais vis daugiau sulaukiame savo sveikatos centre pacientų iš užsienio: ne tik tradicinių – iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, bet ir iš toliau: Izraelio, Skandinavijos, buvusių sovietinių šalių. Ypač daug ir aktyviai bandome dirbti su Kazachstano ir Azerbaidžano rinkomis. Bet tai – tik pirmieji žingsniai ta linkme“, – pastebi G. Matulevičiūtė.
Ji nekart lankėsi abejose šalyse. „Energetikas“ bei „Amber Palace“ jau sulaukia klientų iš šių šalių. Jų, žinoma, bus ir ateityje, ypač jeigu Palangos miesto savivaldybė toliau sėkmingai plėtos Palangos, kaip kurorto, infrastruktūrą, jeigu ji bus labiau vystoma ir Šventojoje.
„Turi būti bendra šalies ir mūsų savivaldybės strategija, bet rinkos prasme, mūsų regionas, Šventoji, turi didelį potencialą. Ir kazachai, ir azerbaidžaniečiai mėgsta Europą, o mes – joje, be to, ir rusų kalbą beveik visi mokame. Pabaltijį jie atsimena iš senų laikų ar savo tėvų, senelių pasakojimų“, – pabrėžė G. Matulevičiūtė.
Kai kuriuos tolimus klientus domina, be kita ko, ir vaikų stovyklos prie Baltijos.
Užsakymų „Amber Palace“, vos prasidėjus vasarai, jau turi nemažai, bet viščiukus bus galima skaičiuoti tik pasibaigus sezonui, šypsojosi SPA komercijos vadovė.
„Žinoma, „Energetike“, kaip ir kiekvienais metais, tikimės šimtaprocentinio užimtumo, o SPA lankytojai kol kas tik atranda. Turėti ir sanatoriją, ir SPA šalia, bet su atskiromis infrastruktūromis ir komandomis – unikalus dalykas Lietuvoje, ir tai yra svarbu“, – sakė ji.
SPA centre galima palepinti kūną įvairiausiomis procedūromis, kai kurios jų, minėjome, – unikalios. „Pasididžiuosiu: turime išties gerus specialistus. Bendradarbiaujame su medicinos aukštosiomis mokyklomis, kineziterapeutai studentai atvyksta pas mus atlikti praktikų, o vėliau, baigę, ne vienas įsidarbina čia“, – sakė G. Matulevičiūtė.
Jauniems darbuotojams kiekvienais metais peržiūrimi atlyginimai, jie skatinami išvykomis į užsienyje vykstančius renginius, parodas. „Jie grįžta iš užsienio ir pritaiko savo gerąją patirtį čia“, – sako SPA „Amber Palace“ atstovė.
Anot jos, „Amber Palace“ atitinka geriausius panašias paslaugas teikiančių įstaigų Vakarų Europoje standartus. Tai byloja ir tarptautinis pripažinimas: pernai SPA geriausiųjų Europos SPA apdovanojimų ceremonijoje „Luxury Spa Awards“, kuri vyko Londone, „Amber Palace“ buvo pripažintas geriausiu Lietuvos SPA. „Tik pradėjus dirbti, tai labai malonu. Tikimės, kad ateityje bus daugiau apdovanojimų“, – sako pašnekovė.
Ji pripažįsta, kad sezoniškumo problema vis dar nėra įveikta Palangoje, bet G. Matulevičiūtė yra optimistė: „Svarbu, kad yra valdžios tęstinumas, Palanga akivaizdžiai gražėja ir gerėja infrastruktūra. Tai neliks nepastebėta – sezoniškumas mažės“.
„Vis tik neabejoju, kad investicija atsipirks. Tai – tik laiko ir pastangų ta linkme klausimas, – pabrėžė G. Matulevičiūtė, kurios marketingo kelionės driekiasi po visą Europą ir Aziją. – Atvyksta pas mus daug svečių, delegacijų, neseniai priėmėme svečius iš Honkongo, praėjusią savaitę kalbėjomės su delegacija iš Ukrainos, Odesos. Neslėpsiu: jiems imponuoja, ką jie mato pas mus. Žinoma, kad tie srautai taptų didesni, reikia ir Turizmo departamento, ir Palangos miesto savivaldybės, taip pat ir kaimyninių savivaldybių suinteresuotumo vystyti regioną“.
Pasak pašnekovės, „Amber Palace“ kainos atitinka Lietuvos šalies sveikatinimo paslaugų rinkos vidurkį. „Galbūt jos pas mus kol kas nežymiai mažesnės, nes norime, kad verslas „įsibėgėtų“. Mūsų klientai giria, kad kainos ir paslaugos santykis „Amber Palace“ yra labai geras“, – sakė ji.
SPA paslaugos diferencijuotos: klientai gali pasirinkti atitinkamo lygio ne tik kambarį, bet ir maitinimą. „Populiariausi – pilni sanatorinio gydymo paketai. Juos sudaro gydytojo konsultacija, sveikatos procedūros (iki penkių), apgyvendinimas, trijų kartų per dieną maitinimas“, – pasakojo G. Matulevičiūtė.
Užsieniečiams ypač imponuoja laukinės gamtos panorama, atsiverianti pro langus ar vos tik išėjus. Nuo gyvenimo urbanizuotose vietovėse pavargę tolimi svečiai žavisi sodria žaluma, o ausį glosto jūros ošimas.
O kur dar skulptūrų parkas ,,Akmens amžius“, kuriame mąsliai žvelgia 50 akmens skulptūrų, kurias išskobė skulptoriai iš Prancūzijos, Ispanijos, Latvijos, Baltarusijos ir kitu šalių – verta pamatyti ir patirti atvykus čia, į SPA „Amber Palace“ Šventojoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos oro uostai pasirašė sutartį su Lietuvoje ir tarptautinėje rinkoje gerai žinomu kavinių tinklu „Caffeine“. Jau rudenį dvi šio tinklo kavinės atvers duris Vilniaus oro uoste, dar dvi nuo žiemos bus prieinamos ir Palangos oro uosto lankytojams.


Į kitus metus Palanga ir Šventoji žengia pagražėjusios

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 24 | Rubrika: Miestas

Palangos miestas naujuosius metus pasitiks atsinaujinęs. Pastaraisiais metais kasmet tvarkomos kurorto gatvės, šaligatviai, gerinama kita miesto infrastruktūra. Sodų, Taikos, Medvalakio, Ganyklų bei Plytų gatvių gyventojai jau vaikšto naujais, visai neseniai baigtais tiesti šaligatviais, taip pat šiemet sutvarkyta ir keletas gatvių, kurios jau buvo prastos būklės.


Sveikatos centras „Energetikas“ Šventojoje – dėl savo gydymo ir reabilitacijos paslaugų žinomas net už Lietuvos ribų, o praėjusių metų pavasarį atidaręs modernų SPA „Amber Palace“ žengė tvirtą žingsnį link naujo statuso – regioninio sveikatos reabilitacijos ir grožio paslaugų centro. „Pasitikdami kitąmet „Energetiko“ veiklos...


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyriaus praėjusį penktadienį surengta konferencija „Darniojo turizmo plėtra Lietuvoje“ sukvietė visą būrį garbingų svečių – joje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas...


„Labai stipri, protinga, savarankiška ir ambicinga laida“

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 22 | Rubrika: Jūros vaikai

Dalis jų kelia sparnus į užsienį, dalis – į Lietuvos aukštąsias mokyklas, keletas kol kas galbūt liks Palangoje. Jie visi penktadienį – ko gero, paskutinį kartą – rinkosi į Palangos vasaros estradą, kur jiems, Palangos senosios gimnazijos abiturientams – 176-iems iš viso – buvo įteikti gimnazijos baigimo brandos atestatai.


Salės futbolo turnyras žengia į antrąjį ratą

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 31 | Rubrika: Sportas

Palangos sporto centro salėje tęsėsi tradicinės atviros Palangos miesto salės futbolo mėgėjų pirmenybės. Sužaistos dar dvejos rungtynės: tarpusavyje kovėsi „Palangos tilto“ ir „Nykštuko“ bei „Sporto lizdo“ ir „94“ komandos.


Vakarų Lietuvos savivaldybės galėtų susitelkti ir bendromis pastangomis suaktyvinti tarptautinį Palangos oro uostą, kuris šiuo metu neišnaudoja viso savo galimo potencialo – tokios nuomonės laikosi Susisiekimo ministerija.


Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų...


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


UAB „Palangos vandenys“, dalinai finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui, 2009 metais pabaigė įgyvendinti investicinį vandentvarkos projektą „Nemuno žemupio baseino I paketas“. Šioje projektų grupėje sutelktos investicijos į geriamo vandens tinklų, vandenruošos, nuotekų tinklų ir nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 10-yje gyvenviečių, kuriose yra daugiau nei 2000...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius