Šventosios jūrų uosto bei žuvininkystės plėtra domėjosi svečiai iš Briuselio

Palangos tiltas, 2023-09-04
Peržiūrėta
786
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios jūrų uosto bei žuvininkystės plėtra domėjosi svečiai iš Briuselio

Ketvirtadienį (rugpjūčio 31 d.) Palangos miesto savivaldybėje svečiams iš Briuselio buvo pristatyta Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos ir įveiklinimo raida. Susitikime dalyvavo Palangos miesto savivaldybės vicemeras R. A. Mikalkėnas, Ekonominės plėtros skyriaus vedėja R. Olšauskaitė Urbonienė, Šventosios seniūno pavaduotojas A. Bacius, Šventosios jūrų uosto direkcijos direktorius A. Pranckevičius bei Briuselio FAMENET (žuvininkystės ir akvakultūros stebėsenos, vertinimo ir bendruomenės inicijuotos vietos plėtros tinklas) atstovai: FAMENET vadovas Angelos Sanopoulos, FAMENET  vyresnysis žuvininkystės ekspertas ir tematinis koordinatorius Janne Posti, FAMENET bendruomenės inicijuotos vietos plėtros geografinė ekspertė Lietuvai Simona Utaraitė. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti ir Šventosios ŽRVVG (žuvininkystės regiono vietos veiklos grupei) rūpimi klausimai, žuvininkystės tendencijos esančios visose šalyse aplink Baltijos jūrą, griežtėjantys reglamentavimas ir draudimai žvejybai.

Paskutinį kartą FAMENET ekspertė S. Utaraitė Šventosios jūrų uoste lankėsi 2019 m., tad įgyvendinti uosto rekonstrukcijos darbai maloniai nustebimo ne tik ją, bet ir kitus svečius iš užsienio. Palangos savivaldybės atstovai kartu su svečiais nuvyko apžiūrėti „gyvai“ 2023 m. pabaigtus Žvejybos infrastruktūros plėtros etapo darbus. Šiuo projektu buvo sukurta būtent žvejams reikalinga infrastruktūra — žvejų laivų ir įrangos laikymo patalpų įrengimas, automobilių stovėjimo aikštelės, slipas, gervės ir kt. Tai pirmas žingsnis, kurį Palangos miesto savivaldybė įgyvendino, siekdama atgaivinti Šventosios jūrų uostą ir sukurti ne tik vietos, bet ir Klaipėdos regiono bei viso Vakarų Lietuvos regiono žvejams tinkamas sąlygas žūklei, laimikio iškėlimui bei žvejybos įrangos sandėliavimui. Šis susitikimas išties svarbus ir toliau vystant žuvininkystę Šventojoje bei skatinant projektinę veiklą Šventosios jūrų uoste ateityje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl Šventosios jūrų uosto pietinio ir šiaurinio bangolaužių naujos statybos techninio projekto parengimo. Projektą su statybą leidžiančiu dokumentu tikimasi turėti po 14 mėnesių nuo sutarties su rangovu pasirašymo.


Ketvirtadienį (rugpjūčio 31 d.) Palangos miesto savivaldybėje svečiams iš Briuselio buvo pristatyta Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos ir įveiklinimo raida.


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlo, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, 2022 metais skirti 12 milijonų eurų  vienam iš Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapų – molų įrengimo darbams. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius