Apsispręsti dėl Šventosios kultūros centro likimo – tik išgirdus vietos bendruomenės nuomonę

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-10-14
Peržiūrėta
907
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apsispręsti dėl Šventosios kultūros centro likimo – tik išgirdus vietos bendruomenės nuomonę

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį Šventojoje. Šio posėdžio metu komiteto nariai kėlė sau užduotį ne tik aptarti klausimus, susijusius su Šventąja, bet ir išgirsti vietos gyventojų nuomonę, į kurią bus atsižvelgiama priimant sprendimus konkrečiais klausimais.

Bene svarbiausias klausimas, kurį nutarta aptarti su Šventosios bendruomene – dėl Šventosios kultūros centro tolesnės veiklos. Pasak posėdį vedusio komiteto pirmininko pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, galimi du šio centro likimo variantai – arba prijungti jį prie Palangos kultūros centro, Šventajai paskiriant vietos bendruomenę pažįstantį bei šventojiškių poreikius ir lūkesčius žinantį kultūros vadybininką, arba skelbti konkursą naujam Šventosios kultūros centro direktoriui parinkti.

Šiuo klausimu šventojiškių nuomonės išsiskyrė, tad nutarta, jog vietos bendruomenės nariai abu galimus variantus aptars, padiskutuos, ir bendruomenės nuomonę pasakys po dviejų savaičių. Į ją atsižvelgdamas Švietimo, kultūros ir sporto komitetas teiks savo siūlymą Savivaldybės tarybai. Būtent Tarybos, o ne komiteto, nariai balsų dauguma posėdžio metu pareikš galutinę nuomonę dėl Šventosios kultūros centro tolesnės veiklos.

Komiteto posėdžio metu svarstytas klausimas ir dėl „Eldijos“ patalpų skyrimo bendruomenės reikmėms. N. Stasiulis atkreipė dėmesį, jog dauguma šio pastato patalpų yra nenaudojamos, tad būtų tikslinga suteikti galimybę jomis naudotis bendruomenei. Taip pat N. Stasiulis atkreipė dėmesį, jog prieš keletą metų buvo parengtas „Eldijos“ pastato renovacijos projektas, tad reikia ieškoti finansavimo šaltinių rekonstrukcijai.

Komiteto posėdžio metu su bendruomene kalbėta ir švietimo klausimais. Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė pasidžiaugė, jog šalia ugdymo įstaigos rengiama krepšinio aikštė bei netoliese numatoma įrengti modernią vaikų žaidimo aikštelę. Tačiau, pasak įstaigos vadovės, ateityje šalia futbolo ir krepšinio aikščių reikėtų įrengti paplūdimio tinklinio bei lauko teniso aikštes, 100 metrų bėgimo taką ir lauko treniruoklius.

N. Stasiulis, kurio iniciatyva surengtas išvažiuojamasis posėdis, teigė esantis labai patenkintas susitikimo su šventojiškiais rezultatais. „Bendruomenė išsakė daug įdomių minčių. Dialogas pradėtas, ir jis turi nenutrūkti“, – įsitikinęs Tarybos narys.

Pasak N. Stasiulio, išvažiuojamieji posėdžiai, sprendžiant konkrečias problemas bei išgirstant kuo daugiau nuomonių rūpimu klausimu, galėtų tapti tradicija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Šiandien (trečiadienis, lapkričio 10 d.) buvo labai darbinga ir produktyvi diena – palangiškio parlamentaro Mindaugo Skritulsko iniciatyva Palangoje lankėsi bei išvažiuojamąjį posėdį surengė Seimo Ekonomikos komitetas, vadovaujamas Kazio Starkevičiaus. Į Palangą taip pat atvyko šio komiteto nariai palangiškis Mindaugas Skritulskas, Andrius Kupčinskas, Jonas Pinskus bei Lukas Savickas. 


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Vakar, pirmadienį, kurorte vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu buvo apžiūrėti Palangos kultūros paveldo objektai. Išvažiuojamojo posėdžio metu kurorte lankėsi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narė Marija Aušrinė...


Šventojoje aptarti vietos gyventojams aktualūs klausimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Šventojiškiams aktualūs klausimai bei galimi jų sprendimo būdai ketvirtadienį Šventojoje aptarti su vietos bendruomene. Šiame pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas, UAB...


Iš „Auksinio fenikso” apdovanojimų ceremonijos, šiemet surengtos  Anykščių kultūros centre, praėjusį penktadienį Palanga sulaukė puikios žinios – „Auksinis feniksas“  Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Nerijui Stasiuliui įteiktas kaip geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui.


Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį Šventojoje. Šio posėdžio metu komiteto nariai kėlė sau užduotį ne tik aptarti klausimus, susijusius su Šventąja, bet ir išgirsti vietos gyventojų nuomonę, į kurią bus atsižvelgiama priimant sprendimus konkrečiais klausimais.


Liepos 5-6 dienomis Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto (ES RK) Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisija (EDUC), kurią sudaro apie 100 regionų ir vietos valdžios atstovų iš visos ES. Toks išvažiuojamasis posėdis Lietuvoje vyksta pirmą kartą.   Į Palangą atvyko neatsitiktinai Į ES RK posėdį atvyko 130 garbingų svečių...


Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 01 | Rubrika: Miestas

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius