„Atsisėdęs į savo ratus“, teikia naudą stuburo skausmų iškamuotiems

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-06-09
Peržiūrėta
1920
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Atsisėdęs į savo ratus“, teikia naudą stuburo skausmų iškamuotiems

Jau bemaž dešimtmetį Palangoje masažo kabinetą turintis Napaleonas Maselskis veiklos stoka nesiskundžia – kaip pats paminėjo, ypač vasarą, seni klientai praveria duris ir praneša, jog jie jau čia. „Vasarą palangiškiai neserga“, - nusišypsojo masažuotojas, šią profesiją jau po ilgų metų puikiai įvaldęs. Regėjimą praradęs dar pačiame jėgų žydėjime, tarnaudamas Afganistane, palangiškis, kaip pats paminėjo, puikiai jaučia kiekvieną apsilankiusio kliento skaidulą.

 

Pasirinkimo laisvė

„Pats gyvenimas taip pasuko, jog pasirinkau šią specialybę. O ką man beliko daryti aklam... Prieš armiją mano specialybė buvo visai kita – taip pat dirbau su žmonėm, buvau agronomas“, - papasakojo N.Maselskis. Pasak jo, medicinos sritį teko pasirinkti priverstinai, tačiau tai „Palangos tilto“ pašnekovui tiko ir patiko.

Daugelį metų masažo subtilybėmis besidomintis ir savo veiklą tobulinantis masažuotojas patarimų negaili ir savo klientams. „Pas mane kartais užsuka žmogus ir klausia, kaip aš masažuoju, bet gi kaip aš turiu paaiškinti, jei pasakysiu, kad blogai, tuomet nuvertinsiu save, jei gerai – aš esu žemaitis, man nepatinka girtis, tad visuomet pasiūlau tiesiog pabandyti, tuomet jau galės žmogus pasirinkti, kur jam geriau“, - patarimų negailėjo palangiškis.

Pasak pašnekovo, svarbu, jog žmogus pas masažuotoją atvyktų savo noru, su šypsena, ne varu varytas, reikia atrasti tokį darbuotoją.

Kaip pastebėjo palangiškis, masažo kabinetų netrūksta. „Man ir atėję klientai papasakoja, jog atsirado vienur ar kitur naujas kabinetas, jie tuoj pasidomi, ar nebijau konkurencijos, bet tikrai ne, tegul tik kuriasi, juk kuo daugiau konkurencijos, tuo labiau stengsimės geriau dirbti“, - nusišypsojo miestelėnas, pabrėžęs, jog galvoti, kad esi nepakeičiamas negalima, nes anaiptol taip nėra.

 

Garsinė medžiaga padėdavo

Kaip papasakojo pašnekovas, imtis šios profesijos pats gyvenimas pastūmėjo, tačiau į mokslus jis kibo noriai. „Anksčiau silpnaregius rengdavo tik Vilniuje, dabar skyrius atsidarė ir Šiauliuose. Mes grupėje buvom trise visiškai nematantys. Žinoma, mums buvo taikytos kitokios priemonės nei matantiems“, - prisiminė N.Maselskis.

Miestelėnas atskleidė, kaip jis pats ruošdavosi paskaitoms. Masažuotojas Napaleonas įrašytos paskaitos klausymą įvardino kaip „špargalkę“. „Aš įsirašydavau dėstytojų skaitomas paskaitas, tad galėdavau vėliau perklausyti, o ir kiti pasiskolindavo. Mums – silpnaregiams ar visiškai nematantiems – vaizdinė medžiaga nepagelbės, tad dėstytojai naudodavo garsinę“, - savo mokslus prisiminė miestelėnas.

 

Kitaip jaučia

„Nenoriu nieko blogo sakyti apie reginčius masažuotojus, tikrai yra puikių specialistų, tačiau nematantys kitaip užčiuopia kiekvieną skaidulą, kitaip jaučia“, - pastebėjo masažuotojas.

Kaip pasiguodė pašnekovas, amžius nebe tas, nors energija trykštantis vyras dar galintis daug naudingų dalykų atlikti žmonių gerovei. „O taip, jau perkopus penkiasdešimtmečio slenkstį nebegalima girtis jaunyste“, - nusišypsojo vyras, nesiskųsdamas energijos ir gyvenimo džiaugsmo stoka, apgailestaudamas tik dėl to, jog kiekvienam masažuotojui reikia turėti sveikatos, visgi darbas rankomis, jos ir ima „pranešti“ apie darbo užkrautą krūvį, ar sąnarius ima gelti.

„Kitiems sakai, jog reikia mylėti save, tad būtina ir savęs nepamiršti“, - nusišypsojo palangiškis, nepalikdamas abejonių, jog save ir aplinkinius jis myli.

 

Skundžiasi vis jaunesni

Žinoma, kiekviename darbe dirbant su žmonėmis savi sunkumai ir rūpesčiai, kaip pastebėjo ir pašnekovas, ne visuomet sutampa biolaukai. Kai kurie žmonės tiesiog išvargina savo išpasakotais vargais, tačiau dažniau teikia malonumo. Turbūt neveltui tiek metų jo rankose atsiduria tiek skausmo kamuojamų žmonių.

„Klientai, besiskundžiantys stuburo skausmais, jaunėja“, - pastebėjo per visą savo darbo laikotarpį dabartines tendencijas N.Maselskis. Pasak jo, šiuolaikiniai jauni žmonės bijo judėti, pasportuoti. „Jei visą dieną nepakyla nuo kėdės, dar ir iš mašinos neišlipa. Juk Palangoje, ypatingai vasarą, visai mašinos nereikia, taip smagu ir pasivaikščioti, juk reikia pasidžiaugti geru oru, juo labiau, jog tokių dienų mes mažai turim“, - šiuolaikinio jaunimo problemas įvardino miestelėnas.

 

Geriau obuolys su kirminiuku

Masažuotojo teigimu, didėja žmonių ir viršsvoris. Jei anksčiau ši problema būdavo labiau akcentuojama svečiose šalyse, tai ji jau artima ir lietuviams. Visgi didžiulį skirtumą jaučia masažuotojo rankos tarp „lietuviškojo“ viršsvorio ir užsieniečių. „Pas mane lankosi daug įvairių žmonių. Kartais kuris pasiskundžia padidėjusiu svoriu, tačiau mūsų žmonių „lašinukai“ – kur kas tvirtesni nei užsieniečių, jų „riebaliukas“ – kaip želė“, - palygino patyręs masažuotojas.

Nepraslydo pro palangiškio atidumą žmonių svorio didėjimo priežastis. Pasak jo, pernelyg daug „chemijos“ žmonės vartoja. „Viskas dabar yra skirta lentynai, tai, jog pakuotė kuo gražiau atrodytų, tačiau nežinia, kiek laiko maistas joje laikomas. Žmonės atsidaro ir pasigardžiuodami suvalgo. Neveltui kitas nuėjęs į turgų, paprašo obuolio su kirminiuku, nes tuomet aišku, jog produktas natūralus“, - kalbėjo N.Maselskis.

 

Žinoti savas ligas

Paklaustas apie tai, ar masažas gali pakenkti, patyręs masažuotojas patvirtino, jog tikrai gali, todėl žmogus būtinai turi papasakoti apie savo ligas, pavyzdžiui, aukštą kraujospūdį, širdies stimuliatorių, jog norint gero, nesibaigtų prastai. „Su naujai atėjusiu žmogumi todėl tenka daug kalbėtis, išsiaiškinti visą ligos istoriją“, - patikino pašnekovas, papasakojęs, jog jo praktikoje buvo įvairių situacijų.

Masažuotojas pataria ir neskubėti po procedūros. „Kartą viena nuolatinė klientė nekantravo pas laukiančius poilsiautojus, bijodama, kad kiti jų nepaviliotų, tad nušokusi išskubėjo namo, o beskubėdama net dantis išsimušė, mat apsisuko galva ir nukentėjo“, - nelaimingą atsitikimą papasakojo palangiškis. Apie savo klientų ligas, kaip pats patikino, jokiu būdu niekam nepasakoja, tai kaip jam išsakyta išpažintis.

 

Savuose ratuose

Pats masažuotojas N.Maselskis pasiskundė tik bėgančiais metais, tačiau gyvenimas jam mielas. Tai patvirtino ir jis pats. „Jokiu būdu niekuo nesiskundžiu, neabejotinai gyvenu pilnavertišką gyvenimą. Visko man užtenka. Kuomet „atsisėdi į savo ratus“ ir tau sekasi, tada viskas yra gerai – liuks“, - pasidžiaugė palangiškis, nuogąstaudamas tik dėl to, jog Lietuvoje pastaruoju metu daug kam sunku. „Juk jeigu duotų žmonėms daugiau uždirbti, jie suteiktų galimybę užsidirbti ir kitiems, juk jeigu žmonės gerai uždirba, tuomet gali daugiau sau ir leisti, taip ir eina toks ratas. Dabar jau prabanga yra ir sirgti“, - atviravo pašnekovas, pats atradęs savo vietą, kurioje jaučiasi naudingas ir svarbiausia, laimingas. Pastaruoju metu į gyvenimą įsiliejo ir naujas „džiaugsmelis“, kaip papasakojo ponas Napaleonas namie krykštauja trijų mėnesių dukros vaikelis, tad ir jam jau senelis atlikinėja masažus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Laiko upės tėkmė – nevaldoma, bet praeitis pulsuoja gyva. 1980 metų gruodžio 26 d. Palangos mieste duris atvėrė nauja ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuriai vėliau buvo suteiktas „Gintarėlio“ vardas. Praėjusią savaitę  „Gintarėlis“ paminėjo savo veiklos 40-metį.  


Šią savaitę savo darbo dešimtmetį Palangos mero poste minintis Šarūnas Vaitkus jau sulaukė daugybės sveikinimų. „Palangos tiltui“ savo nuomonę apie didžiausio šalies kurorto, Palangos, merą išdėstė ir Algirdas Butkevičius, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys.


Aklai įstatymo raidės įsikibę prokurorai–gynę viešąjį interesą ir sustabdę daugiabučių namų komplekso, žinomo kaip „Elija“, statybas Šventojoje–valstybei gali kainuoti 25 milijonus eurų. Tokį ieškinį valstybei pateikė Palangos verslininkas Vaidas Šimaitis.


Kur važiuoti švęsti didžiausių metų švenčių atostogų metu? Į Londoną ar Maskvą? Palangos miesto savivaldybės Tarybos narysMindaugas Skritulskas su žmona Ramune pasirinko Rusijos sostinę.


Jaunieji kurorto lengvaatlečiai Panevėžy pasirodė puikiai

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 01 28 | Rubrika: Sportas

Sausio mėn. 18-19 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės, kuriose puikiai pasirodė Palangos sporto centro ugdytiniai.


Krepšininkas Jonas Valančiūnas Palangoje puikiai praleido laiką

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 14 | Rubrika: Sportas

Trumpam atsikvėpti ir atgauti jėgas į Palangą antradienį atvyko naudingiausias Pasaulio jaunimo krepšinio čempionato žaidėjas Jonas Valančiūnas. Vos vienai dienai kurorte su draugais apsistojęs krepšininkas buvo puikios nuotaikos – kavinėje „Floros simfonija“ pramogavęs sportininkas Palangos merui Šarūnui Vaitkui ir vicemerui Sauliui Simei sakė pajūryje...


Jau bemaž dešimtmetį Palangoje masažo kabinetą turintis Napaleonas Maselskis veiklos stoka nesiskundžia – kaip pats paminėjo, ypač vasarą, seni klientai praveria duris ir praneša, jog jie jau čia. „Vasarą palangiškiai neserga“, - nusišypsojo masažuotojas, šią profesiją jau po ilgų metų puikiai įvaldęs. Regėjimą praradęs dar pačiame jėgų žydėjime, tarnaudamas Afganistane, palangiškis, kaip...


Palanga klegėjo ir šurmuliavo kaip vasarą...

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 02 14 | Rubrika: Miestas

Kas pasakė, kad žiemą Palanga niekam neįdomi? Praėjusį šeštadienį braunantis prie žuvienės katilų ar stintų keptuvės į galvą lindo visai kita mintis – tereikia idėją paversti įdomiu renginiu, ir į kurortą plūs ne tik lietuviai, bet ir rusai, baltarusiai, ir net labiau egzotiški užsieniečiai. Būtent Stintų šventė, sumanyta prieš aštuonerius metus, praėjusį šeštadienį visus viliojo į...


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Guvus vaikinas, dėmesį patraukiantis dėl savo meniškos sielos neslepiančios išvaizdos bei mąslių akių, kurias puošia, kaip pats paminėjo tikrai ne Hario Poterio, tačiau vardiniai Džono Lenono akiniai, pasiruošęs šviesiai ateičiai, susijusiai su jį itin dominančiomis meno išraiškomis. Tai – palangiškis moksleivis Gintas Kvedaras, savo įžvalgomis galintis nustebinti net ir daug mačiusius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius