„Bočiai“ – lyg didelis šeimos ratas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-16
Peržiūrėta
1936
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

1961 metais Palangoje susikūrė tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ ir iki šiol gyvuoja be pertraukų. Šiandien jis gali didžiuotis turėdamas per 40 dainuojančių, šokančių narių. Visuomeninės organizacijos statusą gavusiems „Bočiams“ reklamos nereikia – apie juos žinios eina iš lūpų į lūpas.

„Bočiai“ – tarsi šeima
Šokėjų kolektyvas ir kapela dalijasi tuo pačiu pavadinimu: abu kolektyvai darbuojasi atskirai, tačiau šventėse ir koncertuose žiūrovai ant scenos pamato vientisą programą. „Su šokėjais dirbu aš, vokalinę grupę ir kolektyvą kuruoja Rimas Tranauskas, o scenoje jau pasirodome kartu“, - sakė šokėjų grupės vadovė Janina Serapinienė.
Moteris jau tris dešimtmečius dirba su garbaus amžiaus šokėjais: kalbėdama apie kasdienybę, repeticijas, šventes ir išvykas, ji šypsosi. „Taip, myliu savo darbą. „Bočiai“ – tai jau daugiau nei kolektyvas. Čia susirinkę ir šokame, ir bendraujame, ir gimtadienius švenčiame. Tai tarsi šeima. Neseniai buvo atvejis: sninga, pusto, labai šalta. Išeidama iš namų saviškiams pasakiau, kad greitai grįšiu, kad repeticijos nebus, nes tokiu oru tikrai niekas nesusirinks. Ir ką jūs manot, susirinko beveik visi, šokome įparstai. Tai be galo džiugu – vadinasi, žmonėms čia gera. Tada gera ir man“, - besišypsančiomis akimis pasakojo vadovė. Ruošiasi tūkstantmečio minėjimui
„Koncertai, išvykos, pasirodymai yra viena, kasdienybė – kita. Surengiame apie 30 pasirodymų per metus. Bet tai kartu reiškia ir didelį darbą – kiekvieną kartą ruošiame vis kitokią programą, metai iš metų to paties juk nerodysi“ – pasakojo J.Serapinienė. Porą kartų per savaitė susirinkdami repeticijoms, „Bočiai“ dabar intensyviai ruošiasi Lietuvos tūkstantmečio renginiams. „Mes norime dalyvauti, norime prisidėti prie tokios nepaprastos progos. Esame laimingųjų karta, galinti minėti tokį įspūdingą jubiliejų. Tuo pačiu norime dar kartą atskleisti lietuviško tautinio meno unikalumą, pabrėžti savitumą. Nors labai trūksta vertinančių tai, ką turime, ko mokame, kuo esame išskirtiniai, mes nepailstame to puoselėti. Tai mūsų istorija“, - kalbėjo choreografijos studijas Klaipėdos universitete baigusi „Bočių“ šokių kolektyvų vadovė.   Romantikos netrūksta
Garsas apie „Bočius“ eina iš lūpų į lūpas. „Kažkokios reklamos mums niekada nereikėjo. Palanga – pakankamai mažas miestas, todėl čia visi visus pažįsta, žino. „Bočiai“ – taip pat Palangos dalis. Žmonės į kolektyvą ateina dažniausiai jau „pramintu taku“ – kažkas pakvietė, kažkas atsivedė, pakalbino“, - pasakojo J.Serapinienė.
Apsilankius įprastoje „Bočių“ repeticijoje paaiškėjo, kad daugelis iš tiesų atėjo čia paskatinti pažįstamų, draugų, giminaičių. „Esu vienas iš vyriausių šokėjų. Kadangi mano laisvalaikis dabar jau neribotas, čia ateidamas aš labai džiaugiuosi. Be to, lankausi be pravaikštų“, - juokėsi jau 16 metų „Bočių“ veikloje dalyvaujantis Vytautas Jablonskis. Vyras pasakojo, jog atėjo paskatintas, tačiau dabar to daryti nebereikia. Vytautui „Bočiai“ tarsi šeima ir dėl to, jog netekęs pirmosios žmonos jis būtent čia atrado dabartinę savo gyvenimo draugę, dabar jau – žmoną. Porų būta ir daugiau - susirinkę ir bendra veikla užsiimantys žmonės neretai atranda ir bendrumų už repeticijų ribų.  

Vyrai tingi šokti
V.Jablonskis sakė ir brolį įkalbėjęs prisijungti prie „Bočių“ kolektyvo. „Šokis traukė nuo jaunystės. Tik jaunystėje daugiau dainavau. Kodėl dabar nedainuoju? O kas sakė, kad nedainuoju – jūs paskaičiuokite, 40 žmonių – 40 gimtadienių, progų tikrai yra, - juokavo Česlovas Jablonskis. – Man smagu čia, šokam iš širdies“. Nors šokantys vyrai sakė, jog dažnai išgirsta neigiamų replikų, esą „tokio amžiaus jau nedera trypinėti“, jie nekreipia į tai dėmesio. „O ką, geriau ant sofos priešais televizorių sėdėti? Ką veikti ištisas dienas, kai to laisvalaikio mūsų amžiuj jau per akis?“, - nepritariančių požiūriu stebėjosi „Bočių“ šokių kolektyvo nariai.   
Šokančios moterys sakė, jog vyrai iš tiesų dažnai pritingi. „Prikalbinti sunku, atvesti – juo labiau. Juos gąsdina ne tik pasirodymai, bet ir pats pavadinimas. Tačiau atėję džiaugiasi ir pagerėjusia savijauta, ir smagiu užsiėmimu“, - šyptelėjo moterys.

Bočiai – į „Bočius“
Eugenija Galdikienė pasakojo susidūrusi ir su kitokia problema. „Man buvo 38-eri, kai užsinorėjau patekti į „Bočius“, labai norėjau šokti. Daug kas mane stabdė ir sakė „Tu gi per jauna šiam kolektyvui, palauk“, tačiau noras buvo didesnis – pašnekėjau su buvusiu kolega, šokusiu „Bočiuose“ ir atėjau. Jau dešimt metų čia šoku“, - teigė moteris.
Stefa Kavolienė pasakojo trumpai. „Kadangi kolektyvo pavadinimas – „Bočiai“, aš į veiklą įsitraukiau sulaukusi pirmojo anūko pirmojo gimtadienio. Nuo tos dienos praėjo jau 22 metai“, - prisiminimais pasidalijo S.Kavolienė. Jauniausia močiute vadinama Jurgita Jurkienė.

Pilni geros nuotaikos
„Esame pilni energijos ir geros nuotaikos. Čia bendraujame, pasibūname – net gimtadienius švenčiame. Savo programą rodome Lietuvoje, ir užsienyje – kelionės džiugina“, - choru kalbėjo „Bočių“ nariai. „Tik norėtųsi, jog didesnio susidomėjimo sulauktume ir čia, savame krašte, savoje šalyje. Užsienyje sulaukiame pagyrų, mes esame įdomūs, atvežame jiems naują ir originalią programą. Čia – vis dar kovojame tarsi už būvį“, - kalbėjo šaltoje salėje su šokėjais dirbanti J.Serapinienė.
„Na gi, vadove, parodykime žurnalistams, kad ne tik stypčiojame lėtus šokius, o kad mokame ir neblogai patrypti“, - juokėsi puikiai nusiteikę „Bočių“ šokėjai. Juk jiems nei šaltis, nei linkstančios „Anapilio“ grindys nebaisios.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip kaunietis atsidūrė Palangoje? „ Cherchez la femme (ieškok moters)!“ – išgirdęs klausimą, juokėsi populiariu prancūzišku posakiu prabilęs medicinos daktaras, burnos chirurgas ir DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas Regimantas Simuntis. „Visada reikia jų ieškoti, jei vyras priima kokį nors keistą, nestandartinį sprendimą, – šypsojosi nemokamam žurnalui „Lietuvos pajūris“...


Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija....


Šalies maitinimo įstaigos ruošiasi žiemos šventėms. Nors Kūčių vakarienę valgyti restorane gali kainuoti ir pusšimtį eurų asmeniui, tą renkasi vis daugiau lietuvių. Tuo tarpu stalus Naujųjų metų šventei žmonės rezervuojasi jau vasaros pabaigoje.


Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė sako, kad tapti pareigūne svajojo nuo vaikystės, tačiau vis abejojo, ar atitiks itin aukštus sveikatai ir fiziniam pasirengimui keliamus kriterijus. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ (vadovė Nijolė Ritvienė) organizuotame festivalyje dalyvavo net 13 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ši garbė atiteko ir Palangos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvams – „Bočiams“ ir „Banguoliams“.


Vienai iš nedaugelio šalyje antrojo ir trečiojo reabilitacijos lygio įstaigų – Palangos reabilitacijos ligoninei (PRL) apibūdinti geriausiai tinka žodis „vienintelė“. PRL vienintelė tokio pobūdžio šalyje gydomosios reabilitacijos įstaiga, kuri neriboja pacientams procedūrų skaičiaus, nuperka reikalingus vaistus, kol pacientas ligoninėje. Dar daugiau:...


Kol Europos Sąjungos strategai laužo galvas, kaip priartinti Europą ir Europos Sąjungą (ES) prie kiekvieno jos miestelio, net tokio mažo kaip Palanga, europarlamentaras Algirdas Saudargas (taip, jis – pirmasis   nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, stovėjęs prie šalies užsienio politikos vairo 1990-1992, taip pat 1996-2000 metais) apie Lietuvos...


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


„Bočiai“ – lyg didelis šeimos ratas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 16 | Rubrika: Kultūra

1961 metais Palangoje susikūrė tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ ir iki šiol gyvuoja be pertraukų. Šiandien jis gali didžiuotis turėdamas per 40 dainuojančių, šokančių narių. Visuomeninės organizacijos statusą gavusiems „Bočiams“ reklamos nereikia – apie juos žinios eina iš lūpų į lūpas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius