Med. dr. Regimantas Simuntis, DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas: „Pati patikimiausia reklama yra iš lūpų į lūpas!“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-15
Peržiūrėta
5655
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Medicinos daktaras, burnos chirurgas ir DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas Regimantas Simuntis (LT-FOTO)
Medicinos daktaras, burnos chirurgas ir DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas Regimantas Simuntis (LT-FOTO)

Kaip kaunietis atsidūrė Palangoje? Cherchez la femme (ieškok moters)!“ – išgirdęs klausimą, juokėsi populiariu prancūzišku posakiu prabilęs medicinos daktaras, burnos chirurgas ir DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas Regimantas Simuntis. „Visada reikia jų ieškoti, jei vyras priima kokį nors keistą, nestandartinį sprendimą, – šypsojosi nemokamam žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, paaiškindamas. – Taip nutiko ir man – tuometinė gyvenimo draugė buvo iš Palangos, tad joje praleisdavau kiekvieną savaitgalį ir pastebėjau, jog čia stipriai trūksta kokybiškų odontologinių paslaugų, o paklausa – didelė. Taip ir gimė idėja čia atidaryti odontologijos kliniką.“

Visiems Regimantas turi paprastą žinią: „Nepaisant situacijos burnoje, visada yra priemonių pagražinti šypseną. O odontologines procedūras įmanoma atlikti visiškai neskausmingai ir nebaisiai.“

Patyriau pats ir tai esu girdėjęs iš daugelio jūsų pacientų: jūsų klinikos atmosfera  ypatinga, jauki kaip namų. Kaip pavyko ją tokią sukurti?

– Dar kol net nebuvo konkrečios minties kurti savo kliniką, svajojau, kad kada nors, kai turėsiu savo, joje nebus streso, lėkimo, būtinybės kuo daugiau ir greičiau uždirbti. Kad kolektyvas bus labai artimas, nedidelis, kaip šeima, kad nebus jokių intrigų, pykčių ir pavydo. Šią svajonę pavyko įgyvendinti! 

Aišku, ne iš pirmo karto, per tuos metus dalis kolektyvo narių keitėsi, kristalizavosi ir dabar, atrodo, turime visomis prasmėmis tobulą komandą. Ir visa ta jauki atmosfera persiduoda pacientams. Tikiuosi, kad taip ir išliks.

Kur radote Laurą, klinikos administratorę, endodontologą Paulių, odontologę Rimantę, burnos higienistę Justiną?

– Kadangi 10 metų dirbau dėstytoju Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kitaip tariant Lietuvos odontologų kalvėje, per tiek metų pažinau daugybę puikių, talentingų ir darbščių žmonių. Prisimenu, mūsų klinikos pradžioje apie 70 procentų mūsų darbuotojų buvo iš Kauno. Tačiau laikui bėgant, kauniečių pamažėjo, kadangi ne visiems tokia ilga kelionė į darbą patiko. Mūsų endodontologas Paulius šiuo metu studijuoja doktorantūrą Vilniaus universitete, tad jo kelionė į pajūrį užtrunka dar ilgiau. Bet visi, kurie vyksta čia iš didmiesčių, labai pamilo Palangą. Netgi planuoja anksčiau ar vėliau apsigyventi čia ilgesniam laikui. O administratorės net nereikėjo ieškoti, ji pati mus rado (šypsosi). Pasakojo, kad kai pamatė, jog čia planuojama odontologijos klinika, sakė labai užsimanė dirbti joje (šypsosi). Taip ir įvyko. Mintys materializavosi.

Būkite objektyvus: ką jūs bei jūsų komanda DR daro geriau nei kiti? Kuo jūsų įranga ir technika yra šiuolaikiškesnė?

– Na, sudėtinga atsakyti, kadangi tiksliai nežinau, ką daro kiti (šypteli). Galiu tik pasakyti, jog mūsų komandos stiprybė yra patirtis, tarpusavio komunikacija, teisingas požiūris į gydymo procesą, meilė medicinai ir sveikatai bei pacientui. Nors klinika, palyginti su šalies didžiosiomis klinikomis, nėra didelė, tačiau joje yra visos naujausios ir moderniausios technologijos bei paslaugos, tokios kaip 3D kompiuterinė tomografija, dantų ir žandikaulių skaitmeninis skenavimas, dantų šaknų kanalų gydymas su mikroskopu, dantų implantų paviršiaus aktyvavimas plazma, dantų balinimas „Zoom” sistema ir t. t.

Net ne visos didžiausios šalies klinikos turi šias technologijas. Be to, dantų konstrukcijas gaminame iš pažangiausios šiai dienai medžiagos, cirkonio. Dirbame su vienomis geriausių šalies dantų technikų laboratorijomis, todėl galime atstatyti prarastus dantis estetiškai, funkciškai, komfortabiliai bei ilgaamžiškai. Be to, kaip chirurgas taikau inovatyvias metodikas, sumažinančias chirurginių operacijų apimtį bei kiekį, jas planuoju aprašyti ir išspausdinti tarptautiniuose moksliniuose žurnaluose ateinančiais metais.

Nenustosime tobulėti ir ateityje, manau, bus dar įvairių naujovių ir inovacijų.

– Kartais atrodo, kad kiekvieno Lietuvos miesto ir miestelio gatvėje yra odontologijos klinika ar nors kabinetas. Jums taip neatrodo?

Ne tik, kad taip atrodo, bet taip ir yra (šypteli). Mažesniuose miesteliuose – gal šiek tiek mažiau, bet didmiesčiuose yra didžiulis jų perteklius, nėra jokios kontrolės, kaip kad daugumoje vakarų šalių.

– Duokite auksinių patarimų, kaip tinkamai pasirinkti kliniką dantims taisyti ar implantams dėti? O kurias geriau apeiti?

Dabar, kuomet yra tiek pasiūlos, nėra jokios reklamos kontrolės, pacientui pasirinkti yra tikrai nelengva. Pažiūrėjus Instagram ar Facebook, atrodo, kad visi – tik patys geriausi, su didžiule patirtimi, nors, nuodugniau pasidomėjus, paaiškėja, kad dauguma yra tik neseniai pradėję dirbti. Tai labai klaidina pacientus ir galima stipriai „papulti“. Mano manymu, pati patikimiausia reklama yra iš lūpų į lūpas ir man džiugu, kad Palangoje tai veikia. Taip, kad reikėtų neskubėti. Pirmiausia siūlyčiau pasidomėti apie patį gydytoją – dabar visą informaciją galima nesunkiai rasti internete. Kalbant apie implantaciją, labai svarbu, kad ją atliktų specialistas, burnos chirurgas. Burnos chirurgai gali matyti visą vaizdą daug plačiau nei kelių dienų kursą praėję bendros praktikos gydytojai ar „implantologai“. Tiesą pasakius, tokios specialybės išvis oficialiai nėra, ji gimusi reklamose. Burnos chirurgas žino, kaip elgtis chirurginių komplikacijų atvejais, gali pasiūlyti daugiau gydymo variantų. 

Dažnai įvykus su implantacija susijusiai komplikacijai, tokie „specialistai“ siunčia savo pacientus pas burnos chirurgą „gelbėti“. 

Be abejo, taip pat labai svarbu pažįstamų žmonių rekomendacijos, gal kažkas lankėsi pas tą ar kitą specialistą, tad galima gauti nesumeluotos informacijos. Internetiniai komentarai, žinomų žmonių, influencerių rekomendavimai neretai neatspindi tikrovės, nes dažniausiai būna nupirkti, todėl nereikėtų jais pasitikėti visiškai aklai.

Jūs  ir dėstytojas, tiesa? 

 Jau nebe (šypsosi). Beveik 10 metų buvau LSMU dėstytojas, vedžiau paskaitas bei klinikinius darbus studentams. Tačiau dabar tam laiko nebelieka, nes atsirado naujų veiklų. Dabar vedu mokymus gydytojams įvairiomis implantacijos temomis Lietuvoje. Ateityje yra planas vesti kursus ir užsienyje.

Žinau, kad ir skelbiate mokslinius straipsnius, dalinatės savo patirtimi specializuotuose odontologijos leidiniuose. Kiek jų jau esate paskelbęs? Svarbiausia, kad turite ką juose pasakyti! Įdomu, apie ką jie?

– Kol kas esu paskelbęs apie 15 tarptautinių recenzuojamų mokslinių straipsnių daugiausia užsienio žurnaluose savo disertacijos tema, apie odontogeninį sinusitą. Tačiau paskutiniais metais su komanda dirbame implantacijos temomis, ypač audinių išsaugojimo ir minimalios invazijos temomis, tad pagal planą šiais metais jau išeis pirmosios mūsų publikacijos. Esame sėkmingai sukūrę metodikų, kurių pasaulyje dar niekas neaprašė. Bet apie ta gal jau bus galima garsiau pakalbėti kituose žurnalo numeriuose.

O kodėl pasirinkote odontologijos studijas? Kur mokėtės?

– Mano šeimoje ir visoje giminėje nėra odontologų. Mokykloje pirmiausia norėjau būti ekologu, po to hidrologu, geografu. Vėliau norėjau dirbti atominėje elektrinėje mokslininku, dar vėliau bankininku, bet apie odontologiją net minčių neturėjau. Bet kai kartą mano krikštatėvis, kuris yra odontologas, paklausė, ar nenorėčiau būti odontologas, nes tai įdomi, kūrybinga ir atsakinga sritis, po trumpo mūsų pokalbio jaučiausi taip, jog visą gyvenimą būčiau to norėjęs. Net nežinau kodėl taip! Tarsi kažkas įjungė kažkokį mygtuką. Įdomu net pačiam! (Šypteli). Matyt, taip buvo lemta iš aukščiau.

Ar odontologo baimė  jau atgyvena? Būdinga tik vyresnės kartos pacientams?

– Sutikčiau tik iš dalies. Labai daug kas priklauso nuo gydytojo. Taip, mes dabar turime geriau veikiančius nuskausminamuosius, itin plonas adatas ir t. t. Tai, kas mums palengvina darbą. Bet tai toli gražu dar ne viskas, norint, kad procedūra būtų neskausminga ir nebaisi. Gydytojo kompetencijos ir žmogiškumo faktorius išlieka pats svarbiausias.

Beje, iš kur toks pavadinimas: DR odontologijos klinika? Kodėl ne pagal jūsų vardą ir pavardę – RS?

– Klinika pradėjo savo veiklą 2019 metais, tais pačiais metais apgyniau medicinos mokslų daktaro laipsnį, todėl ir sumaniau ją pavadinti pagal žodžio „daktaras“ santrumpą. Dėl to – DR odontologijos klinika.

– Jūsų klinika – pačiame kurorto centre, Plytų ir Kretingos gatvių sankryžoje, naujame pastate. Tai – didelė investicija? Ar ji jau atsipirko?

Investicija tuo metu atrodė labai nemaža, daug kas tada kalbėjo: „Ar verta tiek? Ar tau atsipirks kada nors?“ Išsikėlęs bet kokį tikslą, pirmiausia noriu jį įgyvendinti  maksimaliai kokybiškai, aukštame lygyje. Nors klinika dirba gerai, net dabar negalvoju, neskaičiuoju, ar atsipirks, ar ne – aš esu gydytojas, ne verslininkas. Pirmiausia noriu suteikti labai kokybišką savo srities paslaugą. Tai man suteikia didžiausią pasitenkinimą.

Pabūkite minutėlę savo profesijos futurologu. Kaip ji atrodys dar po šimto metų? Ar 2124 metais DR odontologijos klinikoje pacientą pasitiks ir implantaciją darys robotai? O gal žodis „implantacija“ jau bus išnykęs, nes nesami dantys bus tiesiog išauginami vėl?

 – Esu prastas fantazuotojas (šypsosi). Atsižvelgiant, kaip viskas greitai keičiasi ir kokie įvykiai dabar dedasi visur pasauly, svarbiausia atrodo, kad po 100 metų pasaulis nebūtų tik dykuma (šypteli). Prisipažinsiu, aš toks – su senu požiūriu: nenorėčiau, kad robotai dirbtų tokį darbą... O jeigu taip atsitiktų, kur būtų ir ką veiktų žmonės tuomet? Tačiau robotizacijos kryptimi dabar judama labai sparčiai, tad sunku prognozuoti, kaip gali būti… Man gydymas, visų pirma, yra menas, tai – bendravimas su žmogumi, tai –  žmogiškos abipusės emocijos. Tai nėra tik mašininis (darbo) veiksmas. Todėl, jei 2124 metais viską dirbs robotai, gal ir gerai, kad manęs jau nebus. Tikriausiai! (Šypsosi). 

 

Jūsų komentaras:

Pacientas 2024-03-12 07:42 (IP: 172.69.235.157)
Tiesiog labai jauku pas juos, šilti žmonės, profesionalūs. Ir, svarbiausia, jokios įtampos. AČIŪ, Regimantui.

Antanas 2024-03-12 05:39 ([email protected] / IP: 172.69.235.145)
Patvirtinu gydytojo Regimanto Simučio žodžius kaip vienas iš pirmųjų jų pacientas. Puikūs žmonės, profesionalūs ir inovatyvūs specialistai su tinkamomis medicininis technologijomis ,šilta darbo aplinkos atmosfera ir gerais rezultatais. Gydytojas A.Šatas.

Taip pat skaitykite

Kaip kaunietis atsidūrė Palangoje? „ Cherchez la femme (ieškok moters)!“ – išgirdęs klausimą, juokėsi populiariu prancūzišku posakiu prabilęs medicinos daktaras, burnos chirurgas ir DR odontologijos klinikos Palangoje įkūrėjas Regimantas Simuntis. „Visada reikia jų ieškoti, jei vyras priima kokį nors keistą, nestandartinį sprendimą, – šypsojosi nemokamam žurnalui „Lietuvos pajūris“...


Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija....


Palangoje atidarytoje Kopų odontologijos klinikoje Jūsų laukia profesionalūs specialistai ir aukščiausios kokybės odontologijos paslaugos.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdyje kovo 7 dieną, be kitų klausimų, svarstė ir  2022 m. spalio 6 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir portale www.lrytas.lt paskelbtą publikaciją „Meras darbe baiminasi rutinos“. VRK pripažino publikaciją Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo kandidato į Palangos miesto merus Šarūno...


Palangos policija ieško sukčiaus, kuris pažinčių svetainėje apsuko galvą vietos gyventojai taip, jog ji pati jam nuvežė ir atidavė grynus pinigus.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kaip palangiškiams paaiškinti, kad šilumos vidutinė kaina kurorte, šilumos ūkį iš privatininko perėmus savivaldybės įmonei UAB „Palangos šilumos tinklai“, tikrai sumažėjo? Kokių pastabų kurorto gyventojai turi pirmus metus po 17 metų pertraukos miestą vėl pradėjusiai šildyti įmonei?Siekdami išgirsti atsakymus iš...


Vienai iš nedaugelio šalyje antrojo ir trečiojo reabilitacijos lygio įstaigų – Palangos reabilitacijos ligoninei (PRL) apibūdinti geriausiai tinka žodis „vienintelė“. PRL vienintelė tokio pobūdžio šalyje gydomosios reabilitacijos įstaiga, kuri neriboja pacientams procedūrų skaičiaus, nuperka reikalingus vaistus, kol pacientas ligoninėje. Dar daugiau:...


Šventosios poilsio namus „Varduva“ „puošia“ reklama -šalia gulinti šiukšlių krūva. Kadangi poilsio namų reklamoje nurodytu numeriu su savininku susisiekti nepavyko, šnektelėjome su Šventosios seniūnu Eugenijumi  Čilinsku. „Įdomu, koks verslininkas galėtų krauti šiukšles prie savo reklamos? 


Kol Europos Sąjungos strategai laužo galvas, kaip priartinti Europą ir Europos Sąjungą (ES) prie kiekvieno jos miestelio, net tokio mažo kaip Palanga, europarlamentaras Algirdas Saudargas (taip, jis – pirmasis   nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, stovėjęs prie šalies užsienio politikos vairo 1990-1992, taip pat 1996-2000 metais) apie Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius