COVID-19 forma persirgęs Dainius Kepenis iki šiol tvirtai gina savo kitokį požiūrį į koronavirusą ir skiepus

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-09-06
Peržiūrėta
3050
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainius Kepenis     LT-FOTO
Dainius Kepenis LT-FOTO

Palangiškis Seimo narys Dainius Kepenis, kurį per koronaviruso pandemiją daug kas „skalpavo“, susitikęs su žurnalu „Lietuvos pajūriu“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, juokėsi: „Gi aš buvau pirmas prieš beveik penkerius metus pradėjęs kalbėti apie „Sveikatos pasą“! Tik – su visai kitokiu turiniu: apie žmogaus sveikatos pagrindinius rodiklius, o ne apie jo skiepus nuo to viruso! Kai apie tai pasakiau Ingridai (Ingrida Šimonytė – Ministrė Pirmininkė, – aut. past.), ji pasižiūrėjo į mane akis išpūtusi“.

Bet pats lengva COVID-19 forma persirgęs vyras iki šiol tvirtai gina savo kitokį požiūrį į koronavirusą ir skiepus nuo jo. „Svarbiausia – sveika gyvensena, kiekvieno mūsų stiprus imunitetas. Kai būsime kiekvienas sveikas ir kai būsime sveiki kaip tauta, nereikės ir koronaviruso, ir kitų virusų taip baimintis“, – įsitikinęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narys D. Kepenis.

Jis neslepia, kad, anot jo, per pandemiją jį paskelbus „vos ne visos tautos priešu“, teko patirti ir nemigos naktų, ir raminti ašaras liejančią žmoną Reginą.

„Toks politiko likimas: jeigu tu galvoji ir sakai ne tai, ką visi, būsi ne tik pats „kariamas“, bet ir tavo artimieji. Kai mano žmona susirgo koronavirusu – jai ir temperatūra pakilo, ir baimių buvo – visąlaik buvau šalia jos. Visą savaitę ji lovoje prasivartė. Vis garus kvėpavo. Pasitestavau dėl visa ko ir aš – ogi ir mano teigiamas testas. Tik mano forma – tokia silpna, bet 10 dienų praleidau saviizoliacijoje“, – atvirai pasakojo D. Kepenis.

„Kartais nuvertiname arba sąmoningai užmirštame mokslo vaidmenį, o kartais jį pervertiname. Turiu omenyje daugkartinius „mokslininkų“ pasisakymus apie natūralaus imuniteto nereikšmingumą,“ – dėstė D. Kepenis.

Kartu su „žaliųjų“ ir „valstiečių“ Vyriausybe 2016–2020 metais siekęs įgyvendinti visą tuziną reformų sveikatos srityje – pavyzdžiui, išleisti „Sveikatos pasą“, susieti kiekvieno asmens įmokas „Sodrai“ su konkretaus asmens sveikata: kuo esi sveikesnis, tuo mažiau moki jai – šiandien D. Kepenis prisipažįsta, kad toli gražu ne viskas pavyko.

„Pirmiausia apie tai, kas pavyko. Pavyzdžiui, mūsų, „valstiečių“ valdymo pabaigoje man pavyko inicijuoti Seimo nutarimą „Sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos gairės“. O jau prasidėjus koronaviruso pandemijai, Seimas, mano siūlymu, priėmė nutarimą dėl šalies gyventojų imuniteto stiprinimo. Be to, mūsų „valstiečių“ Vyriausybė mokiniams įvedė trečią fizinio lavinimo pamoką per savaitę.

Kalbant apie pirmąjį nutarimą, laikas pakišo koją jį vykdyti vyriausybiniame lygmenyje – visų mintys jau buvo apie rinkimus“, – sakė D. Kepenis.

Pasak jo, generuoti visos LVŽS frakcijos palaikymo savo idėjoms taip pat nepavyko. 

„Kai kalbiesi individualiai su kiekvienu (kolega Seimo nariu), tave visi palaiko, o kai kalba pradeda eiti apie jas frakcijoje ar posėdžių salėje, palaikymo jau iš daugumos nėra“, – sakė D. Kepenis.

Anot jo, Seimo nario funkcija – paprasta: kurti įstatymus, perduoti Vyriausybei juos vykdyti ir kontroliuoti jų vykdymą: „Bet man gaila, kad ši Vyriausybė į jokias kalbas apie gyventojų imuniteto stiprinimo priemones net nesileidžia su manimi: „A, Kepenis, viskas aišku su juo!“

Seimo narys vis tik džiaugiasi, kad, anot jo, LVŽS frakcijos pastangomis, dabartinė Vyriausybė atsisakė reikalavimo įvesti visiems šalies piliečiams privalomus skiepus nuo koronaviruso.

„Tokia pozicija yra įtvirtinta ir Pasaulio sveikatos organizacijos, ir Europos Sąjungos, – sakė D. Kepenis. – Jau ir Seime kai kurie nustoja mane „kalti ant kryžiaus“. O kaip manęs tik nevadino – net grėsme nacionaliniam saugumui, nors aš gyniau savo požiūrį.“

Itin Seimo narį neramina prasta jaunimo sveikata ir fizinis pasirengimas.

„Viename Seimo posėdyje su Kariuomenės atstovais prieš ketverius metus aš pasakiau, kad vos ne pusė naujų Lietuvos šauktinių yra netinkami tarnybai dėl savo sveikatos būklės. Bet mane žurnalistai pataisė: gerokai daugiau tokių! O, įsivaizduokite, kas nutiko su mūsų jaunimo sveikata per visą „kovidą“, kai visi sėdėjo namuose prie kompiuterių?“ – retoriškai klausė D. Kepenis.

Anot jo, Europos masteliu Lietuva pagal sveikatos tausojimo ir stiprinimo priemones ir tokios politikos efektyvumą yra priešpaskutinė tarp ES valstybių-narių, o pagal pagrindinius sveikatos rodiklius – paskutinė.

„Apie tai man pranešė ir Vytenis Andriukaitis, buvęs ES Sveikatos komisaras“, – sakė pokalbininkas.

Nors politikas sako, kad jis „puikiai suprantąs“, jog jam bus sunku šiai Vyriausybei „įsiūlyti“ savo sveikatos tausojimo ir stiprinimo bei sveikos gyvensenos idėjas, bet viliasi, kad „anksčiau ar vėliau“ jos pasirodysiančios įdomios ir reikalingos.

„Mano šūkis – paprastas: Lietuva – sveikuolių valstybė. Su juo aš ėjau į Seimą. Tik sveika tauta gali būti produktyvi ir laisva. Man keista, kad žmogaus laisvės – ir laisvė rinktis: mankštintis ar ne – yra svarbiau negu sveikata – kiekvieno mūsų ir tautos“, – nusistebėjo „Palangos sveikatos mokyklos“ įkūrėjas.

D. Kepenis „Lietuvos pajūriui“ citavo savo daugiau kaip 30 metų veikiančios mokyklos pagrindinę sveikatos formulę: „Sveikuolis yra žmogus, kuris giliu tikėjimu, darbštumu ir kantrybe kiekvieną dieną savo kūną, sielą ir dvasią grūdina, sotina ir apvalo vardan darnos savyje, šeimoje, bendruomenėje, valstybėje ir visatoje, meilės ir gėrio.“

„Nieko aš čia pats nesugalvojau: apie tai kalbėjo ir rašė mūsų tautos sveikatos korifėjai: ir Vydūnas, ir Antanas Maceina, ir Karolis Dineika, ir Šalkauskas, ir (Vosylius) Sezemanas, vyskupas Valančius ir Onutė Varapickaitė, kuri, emigravusi į JAV, buvo natūralaus gydymo pionierė, – pabrėžė D. Kepenis. – Gaila, kad sveikatinimo sąvoka yra iškreipta mūsų sveikatos įstatymuose – kalbama ne apie jį, o apie gydymą ir farmaciją.“ 

Kai prieš kelerius metus jam prieš vieną kelionę ėmė truputį svaigti galva, kitais metais savo 70-metį švęsiantis jaunatviškas ir energingas vyras apsilankė pas tris specialistus: „Įdomumo dėlei.“

„Vienas vos ne už galvos stvėrėsi – jokių kelionių artimiausiu metu, kitas puolė vaistų rašyti, o trečias pečiais gūžtelėjo: „Išgerk vandens daugiau ir pastovėk užsimerkęs, va, tokioje pozoje!“ Tai padariau ir svaigimas dingo“, – prisipažino žinomas palangiškis.

D. Kepenis jau daug metų kiekvieną dieną pradeda mankšta ir „prasibėgiojimu“ po Vingio parką Vilniuje.

„Man tai – įprasta. Savo gyvenimo kitaip jau neįsivaizduoju. Kai kurie kiti Seimo nariai taip pat prie manęs prisijungia ar prisijungdavo anksčiau. Pavyzdžiui, dabar bėgioju su kitu mūsų LVŽS frakcijos Seime nariu Tomu Tomilinu“, – atskleidė D. Kepenis.

O tiems , kas nepatenkintas gyvenimu Lietuvoje, kas nori permainų, Dainius siūlo tas permainas pradėti nuo savęs- tapti atsakingu už savo gyvenimą, tapti reikliu ne tik išrinktai valdžiai, bet ir sau. Ir žinoti, kad valdžia dirba efektyviau, kai rinkėjai jiems lipa ant kulnų ir neužmiršta ateiti į rinkimus..

O tiems, kas nepatenkintas gyvenimu Lietuvoje, kas nori permainų, Dainius siūlo tas permainas pradėti nuo savęs: tapti atsakingam už savo gyvenimą, tapti reikliam ne tik išrinktai valdžiai, bet ir sau. Ir žinoti, kad valdžia dirba efektyviau, kai rinkėjai jiems lipa ant kulnų ir neužmiršta ateiti į rinkimus.

Jūsų komentaras:

SOS Lietuvai 2021-09-07 05:04 (IP: 172.69.194.4)
Po LVŽS į valdžią atėjo KGB infiltratas TS LKD, po jų ateis lobovai. Tai bus baisiau nei COVID-as. Vietoj Sveikatos paso gausime išrašą iš morgo.

Taip pat skaitykite

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas tradiciją rengti išvažiuojamąsias darbo dienas regionuose, pirmadienį su komanda dirbo Klaipėdos regione.


Suprasdamas, kokią didelę svarbą savanorystė turi dabar, esant ekstremaliai situacijai šalyje, „Palangos tiltas“ skelbia seriją mini-interviu su Savivaldybės savanoriais, kurie jau padeda žmonėms esantiems saviizoliacijoje, miesto senjorams. Pirmasis mūsų pašnekovas – Savivaldybės darbuotojas Kristijonas Matonis.


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


Į politiką merą Šarūną Vaitkų atvedęs Mindaugas Skritulskas, ko gero, didžiausias Palangos konservatorių strategas, šypteli, pastebėjus, kad jis esąs bene vienintelis žmogus, į kieno žodžius įsiklausąs meras. „Manau, kad meras klausosi visų, o jeigu teigiate, kad jis mano žodžiams skiriąs daugiau dėmesio, tai malonu, nors yra atvejų, kai jis neįsiklausė ir į mano...


Šiandien Konstantinas Skierus, aštuonerius metus vadovavęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“, – laisvas žmogus. „Ko gero, pirmą savaitę per aštuonerius metus galiu normaliai išsimiegoti – vis tekdavo keltis 5 valandą ryte. Visi nori mano išėjimą susieti su politika, bet sakau tiesiai: politikos mano sprendime nėra. Pavargau...


Kokioje valstybėje gyvename? Demokratinėje ar policinėje? Ir iš ko pareikalauti atsakomybės ir žalos atlyginimo, jeigu užsakymus susidoroti ar sukompromituoti jėgos institucijos gauna iš aukščiausių šalies pareigūnų, o juos vykdo dažnai susikompromitavę pareigūnai? Kodėl valstybės pareigūnams dėl padarytos žalos valstybei taip paprasta išsukti uodegą, o...


Šylant orams ir šildymo sezonui einant į pabaigą, palangiškiai, ir ne tik jie, lengviau atsikvepia: nebereikės mokėti didžiulių sąskaitų už šildymą. Ir vėl pradedama sukti galvą: ką čia padarius, kad kitą sezoną mokėti reikėtų mažiau? Kaip žinoma, kai kurie gyventojai bando patys atsijungti nuo šilumos tiekėjų. Šie gi skundžia atsijungusiuosius...


TS-LKD šūkis - UŽ MODERNŲ KURORTĄ!

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Pristatomi mūsų kandidatų sąraše esantys PEDAGOGAI.


Nuolat nukreiptas akylas žvilgsnis į horizontą, kirbanti baimė širdyje dėl siaučiančių piratų ir mėnesiams bėgant didėjantis ilgesys – tokia palangiškio Domo Nazarovo, antrojo laivo kapitono padėjėjo, realybė. Jaunas vyras, visuomet svajojęs apie tokią profesiją, po penkerių metų studijų ją įgyvendino. Nors palangiškis džiaugiasi galėdamas atitrūkti nuo darbo, visgi savo gyvenimo be laivų...


Lietuvos sveikuolių sąjungai – 20 metų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 14 | Rubrika: Sveikata

Lietuvos sveikuolių sąjunga artėjantį savaitgalį minės savo 20 metų sukaktį, pakviesdami prisidėti visus sveikuolius švęsti kartu. Du dešimtmečius besitęsiančią veiklą lydi sėkmė, o prezidentas Dainius Kepenis gali didžiuotis savo įdėto darbo rezultatais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius