Dalyvavo paukščių parodoje „Atkurtai Lietuvai – 100“

Palangos tiltas, 2018-01-25
Peržiūrėta
1737
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Balandžių augintojai G. Rapalis ir R. Liaudanskas su Nikolajų aukštaskraidžiu balandžiu.
Balandžių augintojai G. Rapalis ir R. Liaudanskas su Nikolajų aukštaskraidžiu balandžiu.

Sausio 20-21 d. Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone vyko balandžių, vištų, triušių ir dekoratyvinių paukščių bei kitų gyvūnų paroda.
Parodos metu buvo eksponuojama net 1426 balandžiai, kurie buvo pateikti profesionaliam vertinimui po vieną balandį. Parodiniuose voljeruose puikavosi 300 dekoratyvinių balandžių. Iš viso buvo pristatytos 88 balandžių veislės, tarp jų ir 71 Klaipėdos aukštaskraidis, juos pristatė Palangos balandininkų klubas. Balandžius vertino 11 teisėjų iš Lietuvos ir Lenkijos.
Parodos metu buvo įsteigtos Stanislovui Čiapui bei Aleksui Dzindzaletai atminimo vardinės taurės. Jos įteiktos A. Baniuliui (Kaunas) ir E. Okuličiui (Vydmantai, Kretingos r.).
Balandžius suvežė augintojai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Pasvalio, Pakruojo, Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Palangos bei Lenkijos ir Baltarusijos. Renginyje taip pat dalyvavo Klaipėdos apskrities dekoratyvinių paukščių augintojų klubas.
Parodoje buvo pristatyta daugiau kaip 400 dekoratyvinių vištų. Jas pristatė Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacija. Triušių augintojai pristatė 104 augintinius iš Lietuvos ir Latvijos. Parodos lankytojai rinko gražiausią balandį, vištą ir triušį.
Šioje parodoje pirmą kartą buvo eksponuojami vaikų piešiniai, kurių tema – „Naminiai gyvūnai“. Pristatyta rekordiškai daug piešinių – virš 2000. Dalyvavo mokinių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos E. Balsio meno gimnazijos darbai (organizatorius G. Rapalis).
Daugiausiai balų surinkusių piešinių autoriai buvo apdovanoti didžiuliais meškinais (I vieta – 2 m, II vieta – 1,8 m, III vieta – 1,6 m). Dovanas įsteigė dovaniukas.lt. A. Mamontovo ir R. Karbauskio įkurtas fondas „Švieskime vaikus“ autoriams skyrė knygutes.
Geriausi lietuviškų balandžių augintojai buvo apdovanoti atminimo „deimantais“, kuriuos įsteigė parodos globėjas – Seimo narys Kęstutis Mažeika. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas atminimo ženklais.
Visus parodos dalyvius ir žiūrovus puikiai nuteikė „Cirko salos“ pasirodymas su balandžiais ir kitais gyvūnais.
Tai – pirmoji ir pati įdomiausia paroda Baltijos šalyse su paukščiais ir vaikų piešiniais. Šios parodos organizatoriai – Kauno dekoratyvinių balandžių augintojų klubas, Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija, Lietuvos veislinių [aukščių augintojų asociacija, Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija.
Visų parodoje dalyvavusių balandininkų vardu nuoširdžiai dėkoju visiems organizatoriams, ypač Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos prezidentui Ramūnui Naruševičiui, visiems dalyviams ir rėmėjams. Šis renginys sulaukė labai gausaus lankytojų skaičiaus, ypač daug apsilankė vaikų su tėveliais. Svečių buvo ir iš Latvijos, Lenkijos.
Tokios parodos labai reikalingos, ugdant vaikų meilę ir dėmesį paukščiams. Šios parodos tikslas – populiarinti, supažindinti ir skatinti žmogaus bei paukščių draugystę. Tik bendromis jėgomis išsaugosime meilę ir dėmesį gyvajai gamtai ateinančioms kartoms.

Reinoldas LIAUDANSKAS
Parodos dalyvis, Palangos balandininkų klubo pirmininkas

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Lietuvos balandininkų triumfas didžiausioje Europos parodoje

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 6-11 dienomis Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacija, kuriai priklauso ir Palangos balandininkų klubas, dalyvavo 29-ojoje Europos balandžių ir naminių gyvūnų parodoje „Europashau 2018“ Herninge, Danijos karalystėje. Lietuvos delegaciją sudarė šeši balandininkai. Lietuviai iš parodos grįžo ne tuščiomis, jie parsivežė garbingų apdovanojimų.


Sausio 20-21 d. Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone vyko balandžių, vištų, triušių ir dekoratyvinių paukščių bei kitų gyvūnų paroda.


Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir...


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Praėjusį savaitgalį visa Lietuva minėjo Pasaulinę žemės dieną. Su nekantrumu laukdami sugrįžtančio pavasario, visi ėmė laukti ir pradėsiančių savo čiulbėjimu džiuginti paukščių. Vakar Žemės dieną minėjo ir Palangos moksleivių klubo vaikai su savo pedagogėmis. Iškelta Žemės vėliava nuo šiol plevėsuos visą mėnesį.


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 05 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 03 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius