Įspūdingoje paukščių ir gyvūnų parodoje – apdovanojimai ir palangiškiams

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-01-27
Peržiūrėta
3460
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.

Net keturi rekordai
Parodoje buvo eksponuojami balandžiai, vištos, triušiai, papūgos, dekoratyviniai paukščiai ir kiti gyvūnai. Paroda pasižymėjo tuo, jog pasiekti net keturi Lietuvos rekordai (juos užfiksavo agentūra „Factum“ įkurta prie Lietuvos kultūros fondo): didžiausia vaikų piešinių paroda, gausiausias balandžių statulėlių rinkinys (250 eksponatų), gausiausias naminių paukščių rinkinys (501 vnt.), pagerintas sukimo ant juosmens rekordas.
Itin daug dėmesio sulaukė piešinių konkursas „Mes mylime gyvūnus“. Šia tema buvo eksponuota 8259 piešiniai. Šiam renginiui buvo skirta daugiau nei 50 prizinių vietų ir nominacijų. Džiugu paminėti, jog I-ąją vietą kategorijoje „Balandžiai“ laimėjo dešimtmetė Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinė Gabrielė Petreikytė. Ji buvo apdovanota didžiuliu pliušiniu meškinu (200 cm dydžio), prizą įsteigė dovaniukas.lt, ir diplomu. Visi dalyviai buvo apdovanoti ir vertingomis knygomis, kurias įsteigė labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ (fondo steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis).
Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas taip pat tapo rekordininku, sukaupęs gausiausią balandžių statulėlių rinkinį – 250 eksponatų, dalis jų buvo eksponuota parodoje. Kaip pasakojo R. Liaudanskas, per 14 metų jų surinkta iš 17 pasaulio šalių, statulėlės pagamintos iš porceliano, stiklo, metalo, gintaro, medžio ir net šokolado. Didžiausia statulėlė – 24 cm aukščio (itališkas porcelianas, Vokietija), svoris – 2,12 kg. Seniausia balandžio statulėlė pagaminta tarp 1896 ir 1905 m. (iš JAV), o lengviausia – 38 g masės (iš alavo, Vokietija).
Lietuvos rekordininke tapo ir Natalija Domarkienė iš Šilutės už gausiausią naminių paukščių rinkinį – 501 eksponatą. Eksponatai pagaminti iš molio, metalo, stiklo, medžio, šiaudų, kailio, plastmasės, popieriaus ir kito.
Vienu metu ant juosmens sukant net 48 metalinius lankus Lietuvos rekordą pagerino Marija Zobovaitė, „Cirko sala“ dalyvė. Visi turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingu pasirodymu su balandžiais ir kitais gyvūnais.

Daug įvairių pramogų ir renginių
Parodos metu buvo eksponuota 1398 balandžiai (po 1 narvelyje), 300 balandžių buvo eksponuojami voljeruose. Iš viso 89 veislės, iš jų lietuviškų – 14. Dekoratyvinių paukščių ir triušių savininkai apdovanoti diplomais. Iš viso eksponuota apie 200 vištų.
Už Klaipėdos aukštaskraidį čempiono titulą gavo Aleksandras Baniulis iš Kauno. Apdovanotos ir kolekcijos: I vieta – Aleksandras Baniulis, II vieta – Sigitas Tautkus, III vieta – Rolandas Sakalauskas. Taurę už didžiausią Klaipėdos aukštaskraidžio „burę“ gavo balandininkas iš Šiaulių Jevgenijus Kravčiukas. Palangos balandininkų klubas taurę įteikė profesoriui Dainiui Haroldui Paužai („už išsipildžiusią svajonę“).
Kiekvienas atvykęs į parodą turėjo kur akis paganyti ir puikiai praleisti laiką. Buvo organizuojamas orientacinis žaidimas vaikams „Pažink gyvūnus“. Programą parengė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojai ir studentai. Edukatorė Lina Marmaitė iš Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus rengė edukacinę programą „Apie paukštį ir jo plunksnas“. Taip pat susirinkusieji turėjo galimybę pasidžiaugti Nikolajevo veislės balandžiais, su jais nusifotografuoti. Tokią galimybę suteikė klaipėdietis Gediminas Rapalis. Jo sumanyta idėja sulaukė labai daug lankytojų.
Taip pat vyko kiaušinių krepšinis, šunų vikrumo sporto „Winner‘s drive“ parodomoji ir įvairių dresūrų triukų programa, žiūrovai turėjo galimybę sužinoti kažką naujo šunų dresavimo ir auginimo klausimais. Vaikai galėjo paliesti, paglostyti gyvūnus.

Įspūdingiausias renginys
„Tai buvo įspūdingiausias ir geriausiai organizuotas tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse, sulaukęs didžiulio lankytojų susidomėjimo. Noriu nuoširdžiai padėkoti už didžiulį organizacinį darbą ir iniciatyvą Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacijos prezidentui Ramūnui Naruševičiui bei organizacijoms: Kauno dekoratyvinių balandžių augintojų klubui, Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijai, Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijai bei Klaipėdos apskrities dekoratyvinių paukščių augintojų klubui bei kitiems balandininkams, organizatoriams ir dalyviams, rengiant šią neeilinę parodą. Tikiu, kad tokia paroda yra labai naudinga, populiarinant gyvūniją, skatinant meilę jai ir jos išsaugojimą“, – teigė parodoje dalyvavęs Palangos balandininkų klubo pirmininkas R. Liaudanskas.
Renginys sulaukė labai didelio žmonių susidomėjimo, sulaukta ypač daug vaikų. Mokiniai, vaikai, auklėtojos buvo įleidžiami nemokamai. Parodoje apsilankė mokiniai iš įvairių Kauno miesto mokyklų, dalyvavo ir Palangos Vlado Jurgučio bei Vydmantų mokyklų mokiniai su savo piešiniais.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventų Kalėdų stebuklas aplanko visus! Palangos miesto savivaldybėje gruodžio 19-20 dienomis surengta gerumo akcija – Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorės Vaivos Tekoriutės iniciatyva rinkta parama gyvūnų globos namams.


Pirmą kartą Lietuvoje, š.m. gegužės 21 d. organizuojamas išskirtinis renginys Palangos gyvūnų paplūdimyje - Palanga Beach Horse Show 2022. 


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Lietuvos balandininkų triumfas didžiausioje Europos parodoje

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 6-11 dienomis Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacija, kuriai priklauso ir Palangos balandininkų klubas, dalyvavo 29-ojoje Europos balandžių ir naminių gyvūnų parodoje „Europashau 2018“ Herninge, Danijos karalystėje. Lietuvos delegaciją sudarė šeši balandininkai. Lietuviai iš parodos grįžo ne tuščiomis, jie parsivežė garbingų apdovanojimų.


Sausio 20-21 d. Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone vyko balandžių, vištų, triušių ir dekoratyvinių paukščių bei kitų gyvūnų paroda.


Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir...


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Praėjusį savaitgalį visa Lietuva minėjo Pasaulinę žemės dieną. Su nekantrumu laukdami sugrįžtančio pavasario, visi ėmė laukti ir pradėsiančių savo čiulbėjimu džiuginti paukščių. Vakar Žemės dieną minėjo ir Palangos moksleivių klubo vaikai su savo pedagogėmis. Iškelta Žemės vėliava nuo šiol plevėsuos visą mėnesį.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 03 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius