Dėl "kovido" vaikai iš visos Lietuvos socialiai pažeidžiamų šeimų su jūra Palangoje šiemet nepasisveikins

"Palangos tilto" informacija, 2020-06-18
Peržiūrėta
57
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Kovidas" ir karantinas bei likę suvaržymai dėl susibūrimų skaudžiai kirto visos Lietuvos vaikams iš socialiai remiamų šeimų - jau penktą kartą Palangoje turėjusi vykti tradicinė socialinė akcija Pasveikink jūrą Palangoje“ šiemet neįvyks.

Priminsime, kad paskutinį liepos savaitgalį pernai pirmą kartą susitikti su jūra iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių atvyko sunkiai gyvenančių šeimų vaikai. Palangos miesto savivaldybės inicijuojama akcija sukvietė mažuosius iš 44 Lietuvos savivaldybių. Vaikų laukė ne tik pirmasis susitikimas su jūra, bet ir nuotaikinga dviejų dienų programa su žaidimais, pramogomis ir, žinoma, maudynėmis Baltijos jūroje.

.Akcijos metu pernai Palangoje pirmą kartą apsilankė apie 600 vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 12 metų. Atvykusių vaikų laukė dviejų dienų programa, kurios svarbiausia dalis – susitikimas su jūra. Vėliau daugiau nei pusės tūkstančio vaikų eisena patraukė link jūros tilto. Eidami J.Basanavičiaus gatve, vaikai šventinę nuotaiką skleidė ir aplinkiniams – skambėjo dainų posmai, skanduotės. Prezidentas prisiminė vaikystę Jūratės ir Kastyčio skvere mažuosius kurorto svečius pasitiko akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ iniciatorius bei globėjas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, o netrukus pasirodė ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene. Kurorto meras visus pakvietė keliauti link Palangos tilto bei įgyvendinti savo svajonę – pamatyti banguojančią Baltijos jūrą. G.Nausėda, tuo tarpu, kalbėdamas apie pirmąjį savo susitikimą su jūra, prisiminė vaikystę.

Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ yra kurorto Savivaldybės atsakas į Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą jungtis prie iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ bei padovanoti šalies vaikams nepamirštamų vasaros akimirkų. Kartu tai yra visų palangiškių dovana vaikams, kurie dar nė karto neturėjo galimybės pamatyti jūros. Ši akcija organizuojama prisidedant prie Nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NEMOKAMO žurnalo „Lietuvos pajūris“ naujas numeris praėjusią savaitę praleido spaustuvėje, o per savaitgalį jau pakvipo spaustuvės dažais! Jau vidury naujos savaitės „Lietuvos pajūris“ pasieks Palangą ir jus!


Kaip sakė "Palangos tiltui" Svetlana Gaidienė, Palangos poliklinikos Psichikos sveikatos centro gydytoja, nuslūgus pirmajai ligonių, patyrusių nerimą ir stresą dėl koronoviruso, bangai, greičiau nei antroji "kovido" banga atsirito nauja ligonių, patiriančių nerimą dėl "kovido" pasikartojimo, banga. "Beje, dauguma jie - jauni, darbingo amžiaus žmonės," -...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


"Kovidas" ir karantinas bei likę suvaržymai dėl susibūrimų skaudžiai kirto visos Lietuvos vaikams iš socialiai remiamų šeimų - jau penktą kartą Palangoje turėjusi vykti tradicinė socialinė akcija Pasveikink jūrą Palangoje“ šiemet neįvyks.


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių

‚Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Augant bedarbių skaičiui, atsiranda vis daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių. Pristigus pajamų tenka ieškoti išeities iš susiklosčiusios keblios padėties, todėl vis daugiau žmonių kreipiasi į Socialinės rūpybos skyrių, tikėdamiesi gauti maisto davinių. Šiais metais priimti jau 226 prašymai ir prognozuojama, kad skaičius dėl skurdžios materialinės padėties augs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas