Efektyviausi būdai ryte atsikratyti mieguistumo

"Delfi", 2013-12-05
Efektyviausi būdai ryte atsikratyti mieguistumo

Pasirodo, keli atsispaudimai veiksmingesni už kavą. Milijonai žmonių pasaulyje vos pabudę tiesia ranką puodelio kavos link, kad greičiau pabustų ir būtų žvalūs.
O jei kas pasiūlytų nieko nekainuojančią alternatyvą?
Rašytojas Gregory‘is Ferensteinas teigia radęs alternatyvą – pusė minutės intensyvių pratimų, pavyzdžiui, atsispaudimų, kaip mat išvaikys miegus.
Pasirodo, aktyvi mankšta suteikia dvigubai daugiau energijos nei kava. Savaime suprantama, eksperimento metu rašytojas sutaupė nemenkai pinigų.
G. Ferensteinas pasakojo: „Kasdien, pajutęs, kad senka energija, susirandu ramesnį kampelį ir padarau pratimų su kūno svoriu, kurie paskatina širdį plakti 70 proc. stipriau“.
Mėgstamiausias rašytojo pratimas – 20 atsispaudimų su pašokimais arba 40 atsilenkimų.
Eksperimentuotojas teigia, kad pusė minutės pratimų ne prasčiau suaktyvina smegenis, nei kofeino dozė.
Taigi G. Ferensteinas nusprendė atlikti eksperimentą. Jis atliko kelis pažinimo testus po kavos puodelio, kitą kartą – po mankštos.
Pasirodo, po puodelio kavos, kuriame yra 225 mg kofeino, testus jis atliko 6 proc. geriau, o po mankštos testų rezultatai buvo 12 proc. geresni.
Tiesa, kofeinas buvo geresnė pagalbinė priemonė trumpajai atminčiai – po kofeino rezultatai buvo 26 proc. geresni, po pratimų – 16 proc. geresni.
Panašias išvadas padarė ir Monrealio širdies instituto tyrėjai. Po keturių mėnesių intensyvios mankštos suaugusiųjų grupės atmintis, gebėjimai mąstyti bei greitai priimti sprendimus gerokai pagerėjo.
Na, o pernai Pietų Karolinos universiteto tyrėjai konstatavo, kad reguliariai mankštinantis ant bėgtakio gerėja smegenų ląstelių veikla.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeimoms, vienu metu susilaukiančioms dviejų ar daugiau mažylių, skiriama Savivaldybės parama. Didesnė parama teikiama ir nelaimę patyrusiems gyventojams. Šie pokyčiai įsigaliojo pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką.


Kartą garsi amerikiečių rašytoja ir prodiuserė Pam Brady pasakė: „Visos tiesos yra meilėje, šilumoje ir kavoje“. Meilės Palangoje netrūksta, šilumos liepą gal ir mažiau, bet lietuviškai vasarai užtenka, o ... kavos? Sutikime, dažnas mūsų be rytmetinio kavos puodelio niekaip neįsivaizduoja savo dienos. Su kavos puodeliu ją pradėti Palangoje tikrai yra...


Antradienį „Palangos tilto“ redakcijoje į tradicinį kavarytį susirinkę mūsų skaitytojai mėgavosi ne kava, o tikra iš tolimosios Kinijos parvežta arbata. Prie puodelio arbatos apie šią egzotišką šalį pasakojo jau 18 metų Lietuvoje gyvenantis ir antri metai kaimyninėje Kretingoje kiniškų patiekalų restoraną turintis Tian Jianzhang ir pernai rudenį...


Pasirodo, keli atsispaudimai veiksmingesni už kavą. Milijonai žmonių pasaulyje vos pabudę tiesia ranką puodelio kavos link, kad greičiau pabustų ir būtų žvalūs.


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – visame pasaulyje simboliškai ji švenčiama spalio 1-ąją, – pirmąkart Palangoje nemokamo puodelio kavos ar arbatos senjorus pakvietė viešbutis „Kerpė“, vienintelis atsiliepęs į Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos kvietimą šią dieną mūsų mieste sukurti naują gražią tradiciją.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi bei užduoti jam aktualius klausimus, kurių pagrindinis – būsimoji daugiabučių renovacija.


Antradienio rytą trečiąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su specialiai į susitikimą iš Kauno atvykusiu Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininku Vyteniu Tomkumi bei užduoti jam aktualius klausimus, į kuriuos svečias atsakinėjo visą valandą.


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Antradienio rytas „Palangos tilto“ redakcijoje prasidėjo neįprastai. Pirmą kartą prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi ir kolektyvu mūsų skaitytojai pasikalbėjo ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, dalijosi savo nuomone ir diskutavo su žurnalistais.


Kai milijonai paimti, paliktas brokas neberūpi

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 09 | Rubrika: Miestas

Miesto vadovai nevengia pasigirti per jų kadenciją atliktais darbais. Vienas iš tokių valdžios neužmirštamų objektų – liberalų pamėgtos bendrovės “Parama” rekonstruotas vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“. Su papildomais darbais jo rekonstrukcija kainavo net 3 milijonai 700 tūkstančių litų. Milijonai išleisti, pastatas atnaujintas, o renovuoto vaikų darželio vadovams rūpesčių dar daugiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas