Gamtos prieglobsčio beieškant...

Palangos tiltas, 2017-11-13
Peržiūrėta
222
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gamtos prieglobsčio beieškant...

Saulė, įkritusi į akvarelinius dažus,šaiposi iš tų, kurie sėdi ten, žemai, laukdami kada ji pagaliau pasirodys.
Jūra šiandien itin rami. Apie jos jėgą gali spręsti nebent iš bangos,kuri, lyg skustuvu nupjaudama pajūrio tylą, balta jūros puta atsimuša į akmenuotą jos krantą.
Vidudienis. Pakrante vaikšto vienas kitas žmogus,vedinas keturkojį savo draugą. Sėdžiu žymioje britams vietoje – Sidmouth (pietvakarių Anglija), ant aukštos uolos prisišliejusi prie pilies sienos ir kvėpuoju jūra bei palaiminga jos ramybe. Sidmouth pilies liekanos panašios į laivą. Jo priekyje– pilies bokštas. Salcombe kalvos lankytojams pilies istoriniame bokšte įrengta kavinė. Kai jūroje audra, joje galima pasislėpti nuo smarkaus vėjo irpro mažučius pilies langelius grožėtis šėlstančia gamtos stichija.
Nuo Salcombe kalvos atsiverianti gamtos panorama unikali ne tik savo grožiu.Ji mena šimtmečius skaičiuojančią istoriją, augmenijos įvairovę(botanikos sodas ir parkas įkurtas 1934 m. 1953 m. –įregistruotas kaip istorinis Anglijos sodų ir parkų paveldas), senas vietinių žmonių tradicijas.Tik karalienės Viktorijos laikaisSidmauth tapo populiariu Anglijos kurortu. Seniau tai buvo žvejų kaimelis, garsus savo dainomis ir šokiais. Miestas išaugo kartu su šimtmečiais išsaugotu folkloru. Apie garsiusSidmouth mieste vykusius ir jau penkiasdešimt metų tebevykstančius folkloro festivalius (muzikos šventės nė vienais metais,kad ir pačiaisnepalankiausiais, niekada nebuvo nutrūkusios) byloja informaciniai stendai, mažutė lauko estrada, skulptūros.
Keliaujant po Angliją,tokių vietų kaip Sidmouthlabai daug. Žmonės, ypač savaitgaliais, jas mielai lanko. Iš tiesų,kas gali žmogui būti geriau užnatūralios gamtos terapiją? Ji atstoja visas, į vieną kalną supiltas tabletes, kurios dažniausiai ne gydo,o tik gadina žmogaus organizmą.
Iki debesų dvasią pakylėjančios savijautos reikia kiekvienam žmogui. Kasdien lėkdami savais keliais ir keleliais mes sunkiai beatkeliame savo pavargusias galvas į fantastiškus dangaus piešinius. Renkamės paprastesnį variantą. Prieš televizorių ekranus ant sofų numetę savo kūnus,užkrauname galvastuo, ko mumsvisai nereikia, –relaksacine muzika su gražiais gamtos paveikslėliais,o jei nepadeda– bėgame ieškoti išsigelbėjimo– „chemikalų“.Pavargusį kūną,ar nesėkmių sudrumstas mintis įkišame į kuo tamsesnę vietą, visai pamiršę,jog žmogui nuo gimimo duoti sparnai. Duoti tam, kad išsivalę savo kūnąpajustume save, unikalųsavo gyvenimą mylėti,kurti, jaustis sveikiems ir laimingiems.
Skrydžiams reikalinga energija.Gamtos pagalba pajutę ją savo kūne, mes lengviau kvėpuojame ir judame į priekį.Aukštis vilioja žmogų.Mintimis sugrįžusi į Lietuvą, savo miestąPalangą, pasidžiaugiau vaizdu, stebėtu šią vasarą. Tiltas į jūravisais laikais buvoir yra populiari vietapasivaikščiojimams ir saulės palydoms. Pajūrio vėjai,sunešę smėlį prie pat tilto pradžios, padovanojo žmonėms puikią galimybę atsisėdus(tilto prieigoje įrengti suolai) stebėti Baltiją visais metų laikais.Ant Birutės kalno savo garsiąją poemą apie jūrą rašė poezijos dainius Maironis, o kiek drobių ar muzikos kūrinių sukurta žvelgiant iš aukščio... Jei bandytume šifruoti laimės formuluotę (nė vienas nežinome jos formulės),tai panoraminės gamtos vietos, neabejoju, būtų pirmoje vietoje.
Džiugu,jog atsidūrus gamtos prieglobstyje supranti,kad esi ne vienas.Antsuolo,kurio sėdėjau, perskaičiau lentutę su užrašu:„Joy ir Ken Yenkins iš Bristolio atminimui“. Šios poros atminimą įamžino draugai ir kaimynai. Jiepaskyrė JIEMS vieną gražiausių panoraminių vietų Sidmouth apylinkėse.
Šiame Dievo sukurtame „užausyje“ buvau ne viena,ir tai maloniai nuteikė.

https://irenavaluze.wordpress.com/
Irena VALUŽĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulė, įkritusi į akvarelinius dažus,šaiposi iš tų, kurie sėdi ten, žemai, laukdami kada ji pagaliau pasirodys.


Penktadienio vakare prasidėjęs škvalas siautėjo visą naktį ir prikrėtė nemažai šunybių. Gamtos stichija nuošaly nepaliko ir kurorto. Stipriai paplušėti teko Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams ir komunalininkams. Medžiai virto ir ant automobilių Į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą gyventojai dėl nuvirtusių medžių ėmė...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko 5-oji Palangos gamtos mokslų olimpiada (PGMO). Tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame chemijos, biologijos ir fizikos žinias išbando šauniausi Palangos aštuntokai. Olimpiadą, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, organizavo IIIB klasės mokinės Reda Pocevičiūtė ir Ugnė Dubosaitė, joms...


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Rudenėlio takeliais - į gamtos glėbį

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja S. Kairienė, 2010 10 13 | Rubrika: Miestas

Sukasi metų ratas kaskart atnešdamas vis naują rugsėjį. Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ šiais mokslo metais didelis dėmesys bus skiriamas ekologinių pradmenų ugdymui. Juk nuo artimiausios aplinkos prasideda vaiko pažinimo pasaulis. Žengdamas po mažą žingsnelį, vaikas išmoks pamatyti rudens spalvų grožį, išgirsti lapų šnarėjimą, paglostyti rudašonį kaštoną.


Į naujų darbų sūkurį įsisukusi neseniai paskirta lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė kupina energijos ir noro nuveikti kuo daugiau darbų, bet net ir užsiėmusi ji randa laiko visiems svečiams, panorusiems pažinti naująją darželio vadovę. 27 metų stažą švietimo srityje turinti moteris džiaugiasi galėdama vėl dirbti su vaikais, o tėvų pasitikėjimas įstaigos vykdoma veikla...


Ką saugo gamtos sergėtojas?

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Viena didžiausių Palangos vertybių, kuria didžiuojasi visi palangiškiai, tarp jų – ir aš, yra kurorto kraštovaizdis ir gamta, kurią privaloma saugoti ir puoselėti. Atrodytų, kad tai turėtų daryti aplinkosaugininkai – Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūra. Ši institucija įkurta tam, kad jos specialistai rūpintųsi ir kontroliuotų, jog...


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos miestų, rajonų ir apskričių inspektoriai patikrino stambiuosius prekybos centrus ir smulkias maisto produktų parduotuves, siekdami išsiaiškinti, kiek rūšių produktų, savo sudėtyje turinčių genetiškai modifikuotų organizmų, yra prekyboje ir patikrinti šių produktų ženklinimą bei atsekamumą.


Tradicijų beieškant

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Kaip atėjo, taip ir praėjo visas šventinis savaitgalis. Tik kuo jis buvo šventinis, aš nebežinau... Šventės, tradicijos, žmonės – viskas keičiasi kasmet ir tokiu dideliu greičiu, jog nespėju susivokti.


Pernai gruodį Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba patikrino, kaip vykdoma Aplinkos apsaugos rėmimo specialioji programa. Audito metu nustatyta, kad leidimuose naikinti želdinius nesurinkta per 9 tūkst. litų siekianti suma.  Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Vizgirdas, išduodamas leidimus želdynams naikinti, savo nuožiūra vertina kertamų medžių vertę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius