Gedulingi pietūs kapinių stirnoms – žiemą ir pavasarį mirusieji taip pat turi turėti teisę į netrikdomą amžinąjį poilsį

"Palangos tilto" informacija, 2023-04-01
Peržiūrėta
1621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gedulingi  pietūs  kapinių stirnoms – žiemą ir pavasarį mirusieji taip pat turi turėti teisę į netrikdomą amžinąjį poilsį

           „Palangos tiltui" palangiškė rašo, kad yra labai skaudu netekti artimo žmogaus, jį laidoti, bet šokas jos laukė brangų žmogų jau palaidojus. PT skelbia visą palangiškės laišką.

            „Nieko nėra gaila, kad tik laidotuvės būtų gražesnės  puošnesnės. Bet nenusakomai skaudu, kai po dienos grįžti prie kapo ir randi jį išniekintą! Net baisiausiam sapne nebūčiau susapnavusi, kad mano, giminių gėlės ir kiti papuošimai taps gedulingais pietumis (su kanopų trenksmu!) kapinių stirnoms.

             Pavasarį į tokias pinkles patenka ne vienas, laidojantis savo artimą. O atsakingų pasirodo nėra! Nėra kam perspėti dėl stirnų, panašu, kad nėra kam spręsti šios problemos. Kapinių prižiūrėtoja nurašo problemą vienu žodžiu – gamta. 

              Kokia gamta kapinėse? Argi  kapinėse vieta stirnoms ganytis? Tai mirusiųjų amžinojo poilsio vieta ir jokia „gamta“ neturėtų drumsti mirusiųjų ramybės, vos tik palaidojus, išniekinti jų kapų, dar labiau skaudinti ir paniekinti artimųjų išgyvenimus. Panašu, kad tai nerūpi žmonėms, kurie asmeniškai nesusidūrė su tokia problema. O gal kapinėse dirbančiųjų abejingumas iškyla dėl verslo? Jei žmonės žinos, kad kapinėse pietauja stirnos, kurioms leidžiama viskas, nebepuoš kapų taip gausiai gėlėmis. Verslo pajamos sumažės. Tai gal geriau apie stirnų puotas patylėti, kol stirnos kelis mėnesius pasisotins? 

            Kad nors koks perspėjimas būtų ant kapinių vartų dėl stirnų  ganyklos?

             Žmonės neturi ir negali toleruoti jokio blogio. Atsakingų žmonių negebėjimas valdyti šios situacijos prilygsta nusikaltimui. 

             Man kyla klausimas: kas iš tikrųjų turėtų būti atsakingas už šitos netvarkos panaikinimą? Negi Palangoje nėra nė vienos protingos galvos, kuri ieškotų ir rastų problemos sprendimą? Gėda Palangai ir palangiškiams, jei ir toliau liksime abejingi šiai situacijai.

            Žiemą ir pavasarį mirusieji taip pat turi turėti teisę į netrikdomą amžinąjį poilsį."


Palangos gyventoja (redakcijai pavardė žinoma)


 

Jūsų komentaras:

Fraida 2023-04-04 05:31 (IP: 162.158.110.91)
Nematau nieko blogo, atbėga ne tik stirnaitės, atšoliuoja ir kiškučiai, atskrenda paukščiai...ir ką? Gal dar pasiūlykime gamtą areštuoti. Kaip suprast „išniekinta“? Kažkas suardė, iškasė ar kitaip išniekino kapą, suniokojo paminklą, prirašė ant antkapio ar pavogė gėles, o gal dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų stirnos išniekino kapą!!?? Tegu tik lankosi žvėreliai, o ne vandalai.

Meta 2023-04-03 15:45 (IP: 172.70.46.225)
O gyvūnams ramybės nereikia... Miškai kertami, naikinami... Ir išvis nematau čia nieko blogo... Gamta, kaip tik gražu kai ateina stirnos... O gėlės ar taip ar taip į šiukšlių konteinerį keliaus... P. S aš norėčiau, kad mano kapą lankytų gyvūnai

Rasa 2023-04-03 04:31 ([email protected] / IP: 162.158.222.251)
Nematau nieko blogo. Juk tos gėlės vistiek nuvys. Tai tegul gyvūnėliai bent pasisotina. Pas mus Lietuvoje žmonės per daug sureikšmina kapus. Net baisu žiūrėti kaip vienas prieš kitą rungtyniauja: kas gražiau išpuoš kapą. Kitose šalyse yra žalia veja ir antkapis. Samdomas žmogus prižiūri teritoriją ir kapinės yra gražios, tvarkingos, nebūna jokių nepatenkintų bobučių.

Taip pat skaitykite

   „Palangos tiltui" palangiškė rašo, kad yra labai skaudu netekti artimo žmogaus, jį laidoti, bet šokas jos laukė brangų žmogų jau palaidojus. PT skelbia visą palangiškės laišką.


Palangoje baigtas įgyvendinti kapinių plėtros projektas – esama kapinių teritorija buvo sutvarkyta ir pritaikyta laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Pajūris tikrai keičia savo veidą, tačiau tokioje didelėje statybų projektų šūsnyje pasiklysta ir vienas kitas nelegaliai pastatytas statinys.


Šventosios aikštėje netrūko mielinių blynų, šokių, muzikos ir puikios nuotaikos. Tokios triukšmingos ir galingos eisenos miestas dar nebuvo matęs. Kanapinis su šventojiškių pagalba nugalėjo lašininį ir pakvietė pavasarį į mūsų širdis ir kiemus. 


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras),įgyvendindamas projektą „Atvira bendruomenė“ kartu su verslo ir lyderystės akademija „In corpore“, rugsėjo 4 d. suorganizavo renginį „Gerumo sala“.  


Iš Palangos norima atimti baseiną, kuris pastatytas už valstybės ir savivaldybės lėšas. Atimti iš miesto ir perduoti jį valdyti kokiai nors privačiai įmonei. Iš esmės, tai nebūtų jokia katastrofa – baseinas iš Palangos niekur nedings, jis Palangoje veiktų ir toliau. Stovėtų kur stovėjęs ir toliau priiminėtų lankytojus. Tačiau tuomet...


Kodėl žiemą taip svarbu gauti vitamino D?

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 21 | Rubrika: Sveikata

Medikai nuolat primena, koks svarbus mūsų organizmui yra vitaminas D, kurio galima gauti tinkamai maitinantis ir būnant gryname ore. Vitaminas D – tai grupė riebaluose tirpių sekosteroidų. Juos daugiausiai sudaro dvi fiziologiškai aktyvios formos: vitaminas D2, vadinamas ergokalciferoliu, ir vitaminas D3 – cholekalciferolis. Vitaminas D susidaro žmogaus odoje veikiant ultravioletiniams B...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Socialinė parama mokiniui - tik nemokami pietūs

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje pasikeitus Socialinės paramos mokiniams įstatymui, Palangos miesto savivaldybės valdžia pakeitė nemokamo maitinimo skyrimo tvarką. Nuo šiol nepasiturinčių šeimų vaikai nebegaus nemokamo maitinimo atostogų metu, o mokymosi laikotarpiu bus skiriami tik nemokami pietūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius