„Gerumo salos“ žinutė visiems: kiekvienas vaikas turi prigimtinę teisę augti šeimoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020-09-10
Peržiūrėta
1613
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras),įgyvendindamas projektą „Atvira bendruomenė“ kartu su verslo ir lyderystės akademija „In corpore“, rugsėjo 4 d. suorganizavo renginį „Gerumo sala“. 
Kartu su tėveliais, globėjais ir vaikais siekėme perduoti svarbią žinutę: kiekvienas vaikas turi prigimtinę teisę augti šeimoje, kuri jam yra pagrindas meilės, rūpesčio, ugdymo, pažinimo. 
Globos centro specialistė Gražina Diemintienė renginio pradžioje ragino atvykusiuosius pasidžiaugti šeimų bendryste, vaikų ir tėvelių bendra veikla šią šiltą rudens popietę. „Skleiskime žinią apie vaikų globą ir galbūt atsiras vis daugiau žmonių, kurie pasiryš tėvų globos netekusiems vaikams padėti užaugti“- akcentavo specialistė, pažymėdama, kad Lietuvoje vis dar yra apie 2000 vaikų, kurie yra netekę tėvų globos ir kiekvienas iš jų svajoja augti šeimoje. 
Beveik tris valandas trukusiose veiklose vaikai ir jų tėveliai stebėjo vadovės Birutės Gikarienės vadovaujamo šokių studijos „Palangos vėtrungė“ mergaičių kolektyvo pasirodymus. Taip pat buvo galima paklausyti Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ugdytinių, talentingų solistų Mėtos Visminaitės, Evos Jokšaitės, DomantoVaitkaus vokalo kūrinių. Solistus vokalo meistriškumo moko vadovė Diana Beržanskienė. 
Renginio atmosferą ir pakilią nuotaiką vaikams kūrė kviestiniai aktoriai iš Klaipėdos. Vaikai gaminosi muzikos instrumentus, buvo mokomi sinchroniškai groti, aktyviai dalyvavo „Mažųjų orkestre“. 
Veikė „Karolių dirbtuvėlė“, kurioje kiekvienas galėjo pasidaryti savo kūrybos papuošalą. 
Globos koordinatorė Vitalija Kniukštienė su Globos centro specialiste Agne Ronke renginio metu ragino mamas ir tėčius sudalyvauti vieno klausimo viktorinoje apie vaikų globą. Visi kalbintieji pakankamai taikliai atsakinėjo į viktorinos klausimus, o už teisingus atsakymus buvo apdovanoti prizais. 
Aktyviai renginį stebėjusi kaunietė Jolanta viktoriną rengusioms specialistėms išsakė savo nuomonę apie tai, kad labai svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į šeimos svarbą, jos reikšmę augančiam vaikui: „Tokių renginių šeimoms ir turiningo vaikų ir tėvų bendrų veiklų reikia kuo daugiau. Šeima, jos darna yra aukščiausia vertybė ir prioritetas kiekvienam žmogui. Mano tėvelis iki pat pensijos dirbo Kauno Vaikų teisių apsaugos skyriuje, taigi mano vaikystės namai buvo pilni vaikų, ypač savaitgaliais. Man atrodo įprasta pasirūpinti, padėti, jei gali, ne tik savo vaikui. Ir jei negali suteikti vaikui nuolatinės globos, gali be tėvų likusiems vaikams suorganizuoti turiningus savaitgalius, ar atostogas. Galiausiai galima parodyti jiems rūpestį ir dėmesį padovanojant kalėdinę dovanėlę, ar tiesiog nueiti kartu į kiną, spektaklį. Manau, kad vaikas ir užaugęs prisimins, kad kažkam jis rūpėjo. Bet koks dėmesys yra dėmesys. Tiesą sakant nedrąsiai, tačiau vis pasvarstau, kad galėčiau kokį vaikelį paimti į globą.“ 
Palangos miesto socialinių paslaugų centro vadovės Daivos Dekontaitės manymu, renginys šeimoms, tai pat ir globėjų šeimoms galėtų tapti tradicija.
„Žinia, dabar gyvenimo tempas yra spartus, lekiame bėgame visi į savo veiklas. Vis mažiau randame laiko vieni kitiems, artimiesiems. Norisi, o ir reikia, stabtelti ir skirti daugiau dėmesio ir laiko savo vaikams, tiesiog su jais kartu pabūti. Piešinį kartu nupiešti, su didesniu vaiku, paaugliu – turėti atvirų pokalbių, domėtis vaiko aplinka, jo kasdienybe. Galite įsivaizduoti, kokį rūpesčio ir dėmesio poreikį turi vaikelis, kuris neteko savo tėvų. Mūsų visų bendras tikslas yra puoselėti šeimines vertybes, mokyti jaunąją kartą šeiminio ugdymo, galbūt tada vis mažiau rasis vaikučių, kurie netenka galimybės augti su tėvais. Viliuosi, kad kad kitąmet sukviesime dar didesnį būrį šeimų,“ – sakė D. Dekontaitė.

Palangos miesto socialinių paslaugų centro globos koordinatorė Vitalija Kniukštienė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

   „Palangos tiltui" palangiškė rašo, kad yra labai skaudu netekti artimo žmogaus, jį laidoti, bet šokas jos laukė brangų žmogų jau palaidojus. PT skelbia visą palangiškės laišką.


Pajūris tikrai keičia savo veidą, tačiau tokioje didelėje statybų projektų šūsnyje pasiklysta ir vienas kitas nelegaliai pastatytas statinys.


Daugybė atsakymų į klausimus apie pozityvų bendravimą šeimoje ir paauglystę nemokamose paskaitose tėvams.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras),įgyvendindamas projektą „Atvira bendruomenė“ kartu su verslo ir lyderystės akademija „In corpore“, rugsėjo 4 d. suorganizavo renginį „Gerumo sala“.  


Retų gabumų ir užsispyrimo vaikas? Darbštuolė ar genijus? Mūza Svetickaitė, prieš savaitę tapusi populiarios Lietuvos Televizijos (LTV) laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikas“ nugalėtoja tarp talentingiausių šalies devintokų, „Palangos tiltui“ prisipažino, kad apie dalyvavimą šiame projekte pradėjo svajoti, kai jai tebuvę keturi.


Iš Palangos norima atimti baseiną, kuris pastatytas už valstybės ir savivaldybės lėšas. Atimti iš miesto ir perduoti jį valdyti kokiai nors privačiai įmonei. Iš esmės, tai nebūtų jokia katastrofa – baseinas iš Palangos niekur nedings, jis Palangoje veiktų ir toliau. Stovėtų kur stovėjęs ir toliau priiminėtų lankytojus. Tačiau tuomet...


„Palangos tilto“ skelbtoje tradicinėje gerumo akcijoje „Padovanokite vaikams mažą Kalėdų gerumo stebuklą“, kurios metu renkamos dovanos – negendantys maisto produktai ir skanumynai likimo nuskriaustiems vaikams, šią savaitę dosniai ir aktyviai dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Vaikai...


Kol kitų partijų skyriai būsimų savivaldybių tarybų rinkimų programos rašymą atidėlioja bent jau rudeniui, Dainius Želvys, ilgametis Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir jos frakcijos miesto savivaldybės Taryboje narys, neslepia, kad jau mėnesį jis, taip pat skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus bei dar keturi-penki bendrapartiečiai...


Už išgriuvusios „Vyturio“ sanatorijos tvoros yra privatus žemės sklypas, kurio žolė jau nepjauta du metus ir vešliai bujoja piktžolės. O greta – 0,45 ha valdiškos žemės plotas, kur žolė nepjauta nuo tarybinių laikų, sklypas apleistas krūmokšniais, želia avietės bei gervuogės.


Penktadienį Palangos miesto Tarybos posėdžių salėje įvyko susitikimas su svečiais iš Vokietijos, Riugeno salos Bergeno miesto. Susitikimo tikslas buvo supažindinti svečius su Palangos miestu, savivaldybės administracijos darbu ir įteikti jiems bendradarbiavimo sutarties projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius