Gerokai pakeltos kainos poilsiautojų Palangoje neišbaidė – turistų srautas nesibaigia ir rudenį

Palangos tiltas, 2023-09-18
Peržiūrėta
316
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Nors rugsėjis perkopė į antrąją pusę, tačiau vienas iš didžiausių Palangos viešbučių turistų srautu džiaugiasi iki šiol. Viešbučio direktorius sako, kad pirmojo rudens mėnesio visi savaitgaliai užimti. 

„Ruduo optimistiškai nuteikia, nes rugsėjis dar pakankamai aktyvus, savaitgaliai pilni – darbo dienomis turime rudens ramybės mėgėjų“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė viešbučio „Žuvėdra“ direktorius Kristupas Šliogeris. 

Direktorius džiaugiasi ir praūžusia vasara – viešbučio užimtumas sezono metu siekė šimtą procentų . „Krizės, apie kurią kalbėjo, nepajutome. Viešbutis buvo sausakimšas – visą vasarą buvo visiškai rezervuotas“, – minėjo K.Šliogeris. 

Anot pašnekovo, apgyvendinimo paslaugų kainos viešbutyje šiemet nekilo: viešbutis ant stogo pastatė didžiulę saulės elektrinę, išmaniąją katilinę. 

Apgyvendinimo paslaugų kainos viešbutyje šiemet nekilo. 

Skaičiuojama, kad kitose kurorte apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse kainos kilo iki 17 procentų. Tačiau turistų tai neišgąsdino – birželio mėnesį viešbučių užimtumas siekė 75 proc., liepą ir rugpjūtį – 90 procentų. 

Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigė, kad nuo sausio iki liepos užfiksuota 707 tūkst. nakvynių, kai prieš metus jų buvo 656 tūkst. 

Verslininkai pasakoja, kad vasarą siekiant pritraukti turistus teko nertis iš kailio, sezonas buvo pilnas ir iššūkių. 

„Yra infliacija, kainodara, kainos padidėjo, turėjome daugiau kaštų, bet puikiai susitvarkėme. Dirbome su rinkodara, turėjome investuoti daug daugiau, kad pritrauktume žmonių, nes konkurencija yra didžiulė: užsienis, turizmas sodybose, privatus sektorius tiek Palangoj, tiek kituose miestuose“, – vardijo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė. 

Verslai turistus viliojo kokybe bei naujomis veiklomis, investavo į kokybišką kosmetiką, nemokamus jogos užsiėmimus ryte, sportą. Tai – įvairios pridėtinės vertės, apie kurias sužinoję žmonės, anot L.Taučiūtės, pasirinkdavo Palangą, o ne kitus miestus. 

Anot Palangos turizmo informacijos centro direktorės, jei anksčiau turistai atostogas kurorte planuodavo itin anksti, šiemet tendencijos kito. 

Sezono metu Palangoje išvengta triukšmingų, alkoholio nevengiančių poilsiautojų. „Visiškai pasikeitęs į Palangą vykstančių žmonių kontingentas. Važiuoja jaunos šeimos su vaikais, vartoja mažiau alkoholio. Ši vasara buvo ženkliai ramesnė triukšmo atvejų skaičiumi. Taryba pernai apsisprendė sudrausminti du garsiuosius klubus, vieniems atimtos licenzijos“, – sakė miesto meras. 

Nors didžiąją poilsiautojų dalį sudarė lietuviai, tačiau į kurortą pamažu grįžo ir užsienio turistai. Palangą lankė ne tik kaimyninių šalių poilsiautojai. 

„Galėčiau paminėti ir Daniją, Nyderlandus, Vokietiją. Nemažai šiemet apsilankė turistų iš Prancūzijos“, – kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. 

Nuo rugsėjo 15 d. Palangoje nebelieka mokesčio už automobilių stovėjimą. Skaičiuojama, kad šiemet vasaros metu rinkliavų surinkta per milijoną eurų – 300 tūkst. eurų daugiau nei pernai. 

 

Elvyra Sakalauskaitė-Laukevičienė 

„Lietuvos ryto“ televizija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors rugsėjis perkopė į antrąją pusę, tačiau vienas iš didžiausių Palangos viešbučių turistų srautu džiaugiasi iki šiol. Viešbučio direktorius sako, kad pirmojo rudens mėnesio visi savaitgaliai užimti. 


Šią vasarą poilsiautojų srautas Lietuvos pajūryje buvo panašus į praėjusios vasaros, tačiau tai verslininkų pernelyg nedžiugina – rezultatai prastesni nei pernai.


Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad smarkiai išaugusias sektoriaus išlaidas pajūryje praėjusią vasarą kompensavo didelis turistų srautas, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.


Nesuklysime rudenį įvardindami kaip vieną gražiausių metų laikų, kuomet norisi kuo dažniau išeiti pasivaikščioti ir pasimėgauti įspūdinga gamta. Visgi, oro sąlygos tokiems pasivaikščiojimams ne visuomet yra palankios, tačiau šis aspektas labai priklauso nuo to, kaip mes patys esame pasiruošę. Jei šį rudenį dažniau ketinate leistis į trumpesnius ar ilgesnius žygius, pasitikrinkite, ar...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Jeigu teismas nepanaikins UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro“ (KRATC) sprendimo jau nuo rugsėjo 1 d. padidinti Palangai atliekų priėmimo „vartų mokestį“ nuo 55 iki 79,87 litų, o nuo kitų metų – iki 125,57 Lt, kurorto gyventojams teks gerokai patuštinti savo pinigines – už šiukšlių tvarkymą už paskutinį šių metų...


Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ iniciatyva, parengtas 14-os priemonių rinkodaros idėjų planas, padėsiantis pritraukti turistų srautus į pajūrio regioną. Plane siūlomos rinkodaros priemonės vasario 11 d. pristatytos Klaipėdos regiono savivaldybių merams.


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 16 | Rubrika: Kultūra

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius