Gimnazistų literatūrinė kelionė į Kauną

Palangos tiltas, 2016-11-24
Peržiūrėta
374
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazistų literatūrinė kelionė į Kauną

Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su dideliu entuziazmu pasakojo apie šio literatūros klasiko gyvenimą. Apsilankėme ir Maironio memorialiniame bute.
Tik įėjus vidun, į akis krito senoviški baldai, jo sesers Marcelės su meile siuvinėtos užuolaidos, puošiančios kone kiekvieną langą, lentynos, pilnos įvairių retų knygų, skulptūros bei pats Maironis, žvelgiantis iš skirtingų paveikslų. Galima būtų teigti, jog Maironis itin žavėjosi menu. Tai rodo jo bendravimas su to meto dailininkais ir kai kurie paveikslai, kurie į jo butą atkeliavo net iš Peterburgo. Jo miegamajame puikuojasi retas „Jėzaus ir Marijos paveikslas“, nutapytas nežinomo dailininko. Paveikslas sudarytas iš pasvirų medinių lentelių, kurių vienoje pusėje nutapytas Jėzus, o kitoje Marija, todėl norint pamatyti vieną iš jų, reikia pakeisti stebėjimo kampą. Tačiau Maironis pasižymėjo ne tik meile menui. Jis buvo griežtas ir reiklus studentams, nes šiems, neišlaikius egzamino, egzaminuodavo juos tiesiog savo namuose. Į butą poetas atsikraustė iš Peterburgo ir profesoriavo Katalikų dvasinėje akademijoje. Maironis XXa. pradžioje buvo visuomenės autoritetas, anot gidės, tiesiog žvaigždė.
Artimiau susipažinę su šia asmenybe, turėjome šiek tiek laisvo laiko. Pagal pageidavimus galėjomeapsilankyti Kauno M. Žilinsko meno galerijoje, Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuje bei T. Ivanausko zoologijos muziejuje.
Vakare nacionaliniame Kauno dramos teatre mūsų laukė V. Bareikio režisuotas spektaklis „Hamletas“. Buvo įdomu prisiminti skaitytą kūrinį ir stebėti moderniai pastatytą spektaklį. Scenografija, dekoracijos,besisukanti scena, aktorių kostiumai – visa tai paliko neišdildomą įspūdį. Šis spektaklis dar kartą leido sau užduoti klausimą, kur slypi V.Šekspyro genialumas. Šitiek metų praėjo, o „Hamletas“ vis dar statomas pasaulio scenose? Šis aktualias temas paliečiantis spektaklis patiko kiekvienam – ir mėgstančiam knygas , ir jų vengiančiam, galima būtų sakyti, jog spektaklis pritaikytas jauno žiūrovo akims, nes jame sprendžiamas klausimas, kaip „būti“ šiame pasaulyje.
Iš kelionės grįžome kupini įspūdžių ir dar didesnės meilės literatūrai. Taigi, manau, jog ši kelionė buvo nepaprastai naudinga. Maironis, V. Šekspyras ir jų kūriniai įtraukti į privalomos literatūros sąrašą, o mokytis, arčiau „prisilietus“ prie šių autorių, kur kas įdomiau.

Rosita VAIČIŪNAITĖ
Senosios gimnazijos IVC klasės mokinė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prizas – kelionė į Berlyną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda - Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant...


Gražų rudens rytą mes, Palangos senosios gimnazijos IB ir IID klasės mokiniai, išvykome į Plungės rajone esančią Bukantę, įsikūrusią Žemaitijos nacionaliniame parke. Ten turėjome netradicinę lietuvių literatūros pamoką.


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga, vasario 16-osios išvakarėse, Palangos senosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas Ramūnas Dzimidas, II E gimnazijos klasės mokinys Robertas Strakauskas bei du mūsų miesto bendruomenės nariai Rimas Simaitis ir Valdas Naujokas susitiko lauko tinklinio aikštelėje šalia ,,Anapilio“ vilos. Buvo surengtas mini paplūdimio tinklinio...


Nedaug atsirastų žmonių, kurie sutiktų iškeisti karštą vasarą Lietuvos pajūryje į šaltą nakvynę palapinėje kalnuose, stingdančiame šaltyje neštų keliasdešimt kilogramų sveriančią kuprinę, o vakarais trintų tepalu sušalusias ir pervargusias kojas... Ir dar už visa tai mokėtų pinigus? Tai žmonės, pamilę kalnus ir negalintys atsispirti jų...


Nuostabi kelionė į lyvių šalį

Donatas ŽUOLYS, 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Pažintinėje kelionėje po Latvijos Respubliką, Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo entuziastai aplankė ne vieną įdomią vietovę, pasisėmė patirties ir siūlys Palangos valdžiai, kad mūsų pastebėjimai būtų pritaikyti mūsų kurorte.


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Jau septintus metus Palangos senojoje gimnazijoje vyko šventinis bėgimas, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Visi norintys galėjo pamėginti įveikti distanciją nuo Palangos senosios gimnazijos iki Prezidento ąžuolo Birutės parke. Bėgimas tapo švente visiems: vieni bėgo, kiti sveikino sugrįžusius gimnazistus, dar kiti pilstė arbatą, registravo sugrįžusiuosius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius