Gyventojai ir įmonės raginami susitvarkyti bendrojo naudojimo patalpas

Palangos tiltas, 2022-05-05
Peržiūrėta
1556
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojai ir įmonės raginami susitvarkyti bendrojo naudojimo patalpas

Nutikus ekstremaliajai situacijai, laikiną prieglobstį Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančiose priedangose galėtų rasti visi kurorto gyventojai – konstatavo posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija. Ir nors realios grėsmės šiuo metu nėra, Palangos gyventojai bei įmonės raginami pasirūpinti bendrojo naudojimo rūsių, o taip pat – individualių rūsių būkle, kad, esant poreikiui, juos būtų galima greitai pritaikyti priedangai. 

Įvertintos visos patalpos

Reaguojant į situaciją Ukrainoje, Palangos miesto savivaldybės administracija surinko informaciją apie savivaldybėje esančius daugiabučių gyvenamųjų namų rūsius, pusrūsius ir cokolinius aukštus, kurie, esant būtinybei, galėtų būti panaudoti kaip priedanga. 

Apžiūrų metu nustatyta, kad pusrūsiai yra po visais senesnės statybos daugiabučiais namais, nemaža dalis žmonių prisiglaustų individualių namų rūsiuose ar pusrūsiuose, o neturintieji priedangai tinkamų patalpų naudotųsi arčiausiai esančių bendrosios paskirties pastatų priedangomis. 

Surinkus duomenis paaiškėjo, kad Palangos miesto savivaldybėje bendrojo naudojimo patalpų (vaikų darželiai, mokyklos, sveikatinimo įstaigos, požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ir kt.), tinkamų naudoti kaip priedanga, yra apie 70 tūkst. kv. metrų. Tokio ploto visiškai pakaktų laikinai prisiglausti apie keliasdešimt tūkstančių žmonių, taigi – visiems Palangos miesto savivaldybės gyventojams. 

Ragina susitvarkyti

Siekiant užtikrinti, kad priedangoms tinkamas bendrojo naudojimo patalpas šiam tikslui pritaikyti būtų galima per kuo trumpesnį laiką, kurorto bendrojo lavinimo mokyklų ir lopšelių-darželių vadovai įpareigoti iki rugsėjo 1 d. įvertinti įstaigoms priklausiančius rūsius ir pusrūsius, juos sutvarkyti bei numatyti minėtų patalpų parengimo priimti slėptis gyventojus tvarką. 

Daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijos ir patys gyventojai taip pat raginami imtis iniciatyvos ir susitvarkyti savo namų rūsius ar kitas laikinai priedangai tinkančias patalpas. Reikėtų atidžiai peržiūrėti, ar jose nesusikaupė nereikalingų daiktų, senų baldų ar tiesiog šiukšlių, bei išgabenti viską, kas nereikalinga.

Daugiabučių gyvenamųjų namų administratoriai įpareigoti organizuoti gyventojus susitvarkyti bendrojo naudojimo patalpas, o Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai – rengti prevencinius susitikimus su daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų atstovais bei skatinti juos imtis atitinkamų veiksmų. 

Atkreiptinas dėmesys, kad daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo rūsiai neprivalo būti visiškai tušti – jose gali būti laikomi reikalingi daiktai ar inventorius, tačiau negalima sandėliuoti nebereikalingų daiktų, taip pat – turėti planą, kaip ir per kiek laiko, esant poreikiui, šias patalpas būtų galima atlaisvinti. 

 

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ keliasi į naujas patalpas

"Palangos tilto" informacija, 2023 12 22 | Rubrika: Miestas

Informuojame, kad „Palangos tiltas“, vienintelis Palangos miesto laikraštis, nuo Naujųjų metų keliasi į naujas patalpas – mus rasite UAB „Palangos komunalinis ūkis“ (Ganyklų g. 34) III-ame aukšte.  


Balandis tradiciškai skelbiamas švaros mėnesiu. Visus Palangos miesto gyventojus, mokymo įstaigas, organizacijas, daugiabučių namų bendrijas, gyvenamųjų namų savininkus kviečiame organizuoti talkas ir susitvarkyti savo aplinką bei bendro naudojimo teritorijas.


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Nutikus ekstremaliajai situacijai, laikiną prieglobstį Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančiose priedangose galėtų rasti visi kurorto gyventojai – konstatavo posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktos įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat veiklos nevykdantys gyventojai, kurie turi nesumokėtų mokesčių, iki š. m. rugpjūčio 31 d. dar gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau - MPS) be...


Įsibėgėjant pavasariui ir vis labiau šylant orams, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai miesto gyventojus ir verslininkus ragina nelikti abejingus ir susitvarkyti savo gyvenamąją ar verslo aplinką.    


Laisvėjant karantino reikalavimams, gyvenimas Palangoje, tikimasi, pamažu grįš į įprastas vėžes. Kad kuo greičiau galėtume džiaugtis įprastu gyvenimo ritmu, būtinas gyventojų sąmoningumas – kelią tolimesniam viruso plitimui padės užkirsti testavimas dėl koronaviruso ir vakcinacija. Todėl Palangos miesto savivaldybė ragina visus darbuotojus, grįžtančius iš prastovų į darbus...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje antradienio, vasario 23 d., vakarą pasidžiaugė, kad pavyko laimėti pirmąjį teismą ir išsaugoti visuomenės interesą.


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius