Gyventojus ir miesto svečius kviečia inovatyvus ir interaktyvus Klimato muziejus

Palangos tiltas, 2022-07-22
Peržiūrėta
751
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojus ir miesto svečius kviečia inovatyvus ir interaktyvus Klimato muziejus

Populiariausiame pajūrio mieste - Palangoje - vasarotojai gali ne tik šauniai pasilinksminti, bet ir sužinoti šį tą naujo apie mūsų planetoje vykstančius pokyčius. Iki pat liepos 31 d. Jūratės gatvėje, šalia Senosios gimnazijos gyventojus ir miesto svečius kviečia inovatyvus ir interaktyvus Klimato muziejus.

Europoje siaučiant karščio bangai lietuviai džiaugiasi tik jos šiltais atgarsiais, nors dar liepos pradžioje Kretingoje buvo sumuštas 75 metų karščio rekordas. Temperatūros kilimas yra tik vienas mūsų Žemę kamuojančios klimato kaitos simptomas — sausros, ekstremalūs orų reiškiniai, stichinės nelaimės, gyvūnų rūšių nykimas ir daugybė kitų jau stebimi dabar bei numatomi ateityje.

Palangos miesto mero patarėja Jurgita Vanagė sako, kad klimato kaita — kiekvieno iš mūsų atsakomybė. „Šiais laikais, kai vis ryškiau matome klimato kaitos keliamas problemas, nekalbėti apie tai — tiesiog neturime teisės. Kiekvienas iš mūsų turime galvoti, ką galime padaryti, kad ši problema būtų kuo mažesnė. Na, o mūsų jaunajai kartai, mūsų vaikams, jau nuo pat mažens turime diegti tinkamus įpročius ir atsakingą požiūrį į ekologiją“, — kalbėjo J. Vanagė.

Klimato muziejaus komanda ragina palangiškius ir miesto svečius sutelkti ypatingą dėmesį aplinkosaugai vasaros sezono metu. „Labai džiugu matyti tiek daug žmonių į muziejų atvykstančių pesčiomis ar dviračiu, apskritai Palangoje žalias transportas yra labai patogus ir plačiai naudojamas. Tuo pačiu galime nepamiršti ir apie saikingą oro kondicionierių naudojimą, šiukšlių rūšiavimą bei daugkartinių puodelių bei įrankių naudojimą lankantis kavinėse. Kiekvieno mūsų indėlis — itin svarbus“, — pastebi muziejaus edukatorė Miglė Vasiliauskaitė.

Palanga — 9-oji keliaujančio Klimato muziejaus stotelė. Kituose miestuose muziejaus ekspozicijos lankytojus sužavėjo interaktyvumu, inovacijomis ir praktiškai bei artimai pateikiama informacija. Mažuosius ypatingai patraukia 50 laipsnių karščio „skylė“ sienoje, leidžianti pajusti ateityje žadamas temperatūras bei gausybė liečiamų ekranų su įdomiais žaidimais. 

Klimato muziejus Palangoje lankysis liepos 19-31 d., registracija į nemokamas ekskursijas www.klimatomuziejus.lt. Vėliau muziejus kelionę tęs per sekančius 7 Lietuvos miestus: Šakius, Marijampolę, Gargždus, Birštoną, Tauragę, Jonavą ir Kauną. 2023-aisiais muziejus tęs kelionę Latvijoje.

Keliaujančio muziejaus projektą įgyvendina asociacija „Aktyvus jaunimas“, finansuoja Europos klimato iniciatyva.  Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Generalinis rėmėjas Telia, informacinis projekto rėmėjas – TV3 žiniasklaidos grupė. Projekto idėją Lietuvoje remia IKI, Walk15 ir Mantinga.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiariausiame pajūrio mieste - Palangoje - vasarotojai gali ne tik šauniai pasilinksminti, bet ir sužinoti šį tą naujo apie mūsų planetoje vykstančius pokyčius.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Gegužės 31 d., 18 val. Trakuose vyks interaktyvaus ir spalvingo Klimato muziejus atidarymo šventė.


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Nepaprasta aura apsupta prezidentinė vila „Auska“ naujai atveria savo duris gegužės 24 d. ir kviečia svečius pasižvalgyti ne tik po atsinaujinusį viešbutį, išbandyti naujos virtuvės patiekalus, bet ir patyrinėti dar niekam nematytus vilos užkulisius.


Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti...


Penktadienį A. Mončio namai-muziejus pakvietė palangiškius ir miesto svečius į jaunųjų menininkų parodos, veiksiančios iki liepos vidurio, atidarymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius