J. Basanavičiaus gatvėje, planuojama atstatyti mineralinio vandens biuvetę

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-26
Peržiūrėta
1959
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje, pėsčiųjų pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje, planuojama atstatyti mineralinio vandens biuvetę – tokius ketinimus kurorto vadovams, Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams bei pavaduotojams, taip pat – atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams pristatė verslininkai, šios idėjos autoriai.
J. Basanavičiaus gatvės 46A esančiame 42 arų sklype yra dvi siurblinės su gręžiniais. Vienas gręžinys yra mažesnio gylio, jis tiekia mineralinį vandenį, tinkamą naudoti kaip geriamąjį mineralinį vandenį. Kitas gręžinys yra didesnio gylio, jo naudoti gėrimui negalima, kadangi šio gręžinio vandenyje yra per didelė mineralų ir druskų koncentracija. Tačiau toks vanduo rekomenduojamas naudoti SPA sveikatinimo vonioms ir pan.
Verslininkai ketina gręžinį su geriamuoju vandeniu rekonstruoti ir pritaikyti atviram visuomenės lankymui bei mineralinio vandens degustavimui. Priešprojektinius biuvetės atstatymo pasiūlymus Savivaldybėje pristatė verslininkas Henrikas Petrauskas bei architektas Stasys Juška.
Siurblinės patalpą norima rekonstruoti bei praplėsti, įrengiant degustavimo kambarį. Čia ketinama įrengti mineralinio vandens fontanėlius, čiaupus su geriamuoju vandeniu, pastatyti keletą suolų poilsiui. Patalpoje būtų įrengti ir informaciniai edukaciniai stendai, kitos interaktyvios informavimo priemonės, skirtos supažindinti su šio gręžinio istorija bei mineralinio vandens teikiamu poveikiu sveikatai.
Biuvetei planuojama suteikti atraktyvų, miesto gyventojams ir svečiams patrauklų vaizdą, tad kurorte, J. Basanavičiaus gatvėje, atsirastų dar viena atraktyvi laisvalaikio praleidimo vieta. „Norėtume įrengti erdvę, kuri būtų patraukli visuomenei, taip pat – sutvarkyti aplinką, teritoriją apšviesti parko žibintais, įrengti takus, vaikų žaidimo įrenginius, atnaujinti apželdinimą. Galbūt sklype galėtų atsirasti skulptūra“, – kalbėjo idėją pristatęs architektas Stasys Juška.
Greta esantis gilesnis gręžinys nebūtų eksponuojamas visuomenei – jo mineralinis vanduo būtų naudojamas greta esančių viešbučių SPA reikmėms.
Meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog daugelis žmonių, tarp kurių – ne tik palangiškiai, prisimena prieš daugelį metų šioje teritorijoje buvusią biuvetę bei galimybę atsigerti specifinio skonio mineralinio vandens. Tad verslininkų idėja atgaivinti ir padaryti visuomenei prieinamą mineralinio vandens gręžinį, pasak mero, yra sveikintina. „Turime unikalų gamtos turtą – mineralinį vandenį, tad neišnaudoti to yra prabanga“, – teigė Š. Vaitkus.
Kurorto vadovas atkreipė dėmesį, kad greta minimo privataus sklypo yra ir Savivaldybei priklausanti erdvė su pušynu. „Miestas dės visas pastangas, kad ji taip pat taptų visuomenei patrauklia poilsio vieta“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
Palangoje, pėsčiųjų pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje, planuojama atstatyti mineralinio vandens biuvetę – tokius ketinimus kurorto vadovams, Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams bei pavaduotojams, taip pat – atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams pristatė verslininkai, šios idėjos autoriai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos „Olimpo“ ateities istorijoje – naujas posūkis. Tinklalapio BasketNews žiniomis, Renaldas Seibutis atsitraukia nuo iniciatyvos susigrąžinti klubą į savo rankas ir sieks karjeros trenerio kelyje.


Jonas Vainauskas parduos Palangos klubą Klaipėdos rajono savivaldybei už 70 tūkst. eurų. Taryba kitą savaitę oficialiai turėtų priimti vienintelio komandos dalininko pasiūlymą ir klubas nuo kito sezono NKL startuos Gargžduose.


Nacionalinėje krepšinio lygoje „7bet-NKL“ pirmasis ratas yra baigtas ir dalis lygos komandų kirto starto liniją ir antrojo kovose.  


Palanga dovanoja taikų poilsį savo miesto partnerio Bučos (Ukraina) vaikams, kurių šeimos nukentėjo nuo karo. Šeštadienį, liepos 1 d., į vasaros poilsio stovyklą didžiausiame Lietuvos kurorte atvyko pirmoji grupė. 


„ Ačiū Vilniaus merui Valdui Benkunskui, kuris su žmona ir vaikučiu atvyko pasveikinti Palangą su 770 metų gimtadieniu,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo asmenuke su Vilniaus meru Facebook įraše šeštadienį, birželio 3 d. PT info


Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Kad Palangos reprezentacinis krepšinio klubas pastaruoju metu vis dažniau pradžiugina kurorto krepšinio sirgalius pergalėmis, yra nemažas ir 25-erių klubo vadybininko Gytauto Narkaus nuopelnas. Sporto vadybos mokslus Kaune „krimtęs“ vyrukas į Palangą atsivežė toli siekiančių idėjų, kurių tikslas vienas – kad miestelėnai pamiltų krepšinį ir plūstų į...


Trečiadienio pavakarę pastebėta, kad kažkas įsilaužė į naktinio klubo, esančio J. Basanavičiaus gatvėje, patalpas. Iš klubo išnešta garso aparatūra, kurios preliminari vertė gali siekti 4 tūkst. eurų. Klubo šeimininkai dar tikslina nuostolius. Pradėtas tyrimas.


Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad pamirštame ar tiesiog nebesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Daugelis iš mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba vadovaudamasi inovatyviais...


„Taryboje prasidėjo keisti politiniai vaikų darželio lygio žaidimai: šįryt staiga susirgus trims Tarybos nariams, o kitiems nedalyvaujant dėl iš anksto žinomų rimtų priežasčių, neturime kvorumo, tad posėdis neįvyks“, – atsiprašęs visų susirinkusiųjų į Tarybos posėdžių salę vakar sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Laukė 25 klausimai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius