Į Prancūziją, Vokietiją ir Olandiją – toliau ir nuo Tarybos „paparacų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-08-12
Peržiūrėta
7
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš kairės: Palangos mero Šarūno Vaitkaus žmona Vilma ir sūnelis Domantas.

Iš kairės: Palangos mero Šarūno Vaitkaus žmona Vilma ir sūnelis Domantas.

Meras Š. Vaitkus: „Politikoje natūralu, kad esant valdžioje, kiti tave bando sužlugdyti“

Palangos meras Šarūnas Vaitkus šeimai ištesėjo pažadą – „ištrūkti“ rugpjūtį visiems kartu atostogų: per dvi savaites Vaitkai aplankys Prancūziją, Vokietiją ir Olandiją. Paklaustas, ar per visą vasarą galėjo pusdieniui savaitgalį su šeima „išsprukti“ į Palangos paplūdimį, meras purtė galvą: „Visą vasarą kiekvieną savaitgalį, dažniausiai kartu su žmona, teko skirti Palangos atstovavimui gausiuose kurorto renginiuose...“ O kartą savaitgalį, radusio progą su savo ir kitu Tarybos nariu bei jo šeima išsitiesti paplūdimyje, miesto vadovo laukė nemalonus siurprizas – politikai-„paparacai“. „Žiūriu, kad Tarybos nariai Danas Paluckas ir Eimutis Židanavičius strikinėja ratais aplink mus ir „pleškina“ fotoaparatu, – pasakodamas juokėsi Š. Vaitkus. – Ką gi, jeigu jiems tai atrodo svarbi politikos dalis, tegu. Tik aš kartoju: vyrai, dar iki rinkimų tolokai. Dirbkime iki jų miestui“. Populiarus miesto vadovas neslepia, kad pastaruoju metu padaugėjo pastangų išklibinti valdančiosios koalicijos pamatus. „Iki šiol aš, ko gero, ne visada įvardindavau tų žmonių, siekiančių bet kokia kaina sužlugdyti šią Tarybos valdančiąją koaliciją, vardus. Bet dabar apie juos kalbėsiu be užuolankų“, – prieš išvykdamas su šeima atostogų į Prancūziją, „Palangos tiltui“ sakė meras Š. Vaitkus.
– Pakalbėkime apie politiką. Ar šiandien tvirtai jaučiatės kaip Tarybos pirmininkas – miesto meras?
– Taip.
– Nors dabar Tarybai – atostogų metas, mieste nerimsta kalbos, kad kai kurie Tarybos nariai, net formaliai priklausantys valdančiajai koalicijai, bando klibinti jos pamatus ir dėlioti naują koaliciją. Ar jums tai žinoma? Ar rimtai priimate tokius bandymus?
– Tokius gandus – ir ne tik – esu, žinoma, girdėjęs. Tokios paskalos labai suintensyvėjo, kai mes netekome Tarybos nario Giedriaus Šatkausko.
Atvirai sakau: man buvo šlykštu klausytis, kai amžiną atilsį Giedrius dar buvo nepašarvotas, o kai kurie Tarybos nariai jau skubėjo dėlioti naują Tarybos valdančiąją koaliciją.
Jų tokios pastangos nesibaigė ir dabar. Aš tuos Tarybos narius galiu įvardinti: Vaidas Šimaitis, Eimutis Židanavičius ir Danas Paluckas. Žinau, kad jie net buvo susitikę su kiekvienu Tarybos liberalcentristu, viliodami juos pažadais ir postais naujoje koalicijoje.
Girdėjau, net jau nusprendė, kas tokiu atveju būtų naujas vicemeras, tik dar dėl kitų pareigybių nesutaria.
Galiu pasakyti štai ką. Politikoje yra natūralu, kad, kai esi valdžioje, kiti tave bando sužlugdyti. Bet aš įsitikinęs, kad koalicija eina teisingu keliu. Kaip ir miestas – perėjo nuo kalbų prie darbų. Aš džiaugiuosi, kad mūsų koalicijos partneriai liberalcentristai, patys ilgai stovėję prie miesto vairo, tai supranta ir nepasiduoda tokioms vilionėms, kurios miestui nieko gero nežada.
Džiaugiuosi ir koalicijos centristų pozicija – baigti pradėtus darbus šioje koalicijoje.
Svarbiausia, sėkmingai baigti įgyvendinti šios koalicijos programą.
– Buvusio vicemero Rimanto Garolio mintys „Palangos tilte“, tarp jų ir tos, kad ši koalicija iš esmės tik tęsia ankstesnės Tarybos pradėtus darbus, o jūs esate pirmiausia puikus viešųjų ryšių specialistas, sukėlė daug diskusijų. Ar sutinkate su buvusio vicemero vertinimais?
– Žinau, skaičiau. Tas jūsų kalbintas žmogus padarė pertrauką politikoje – matyt, dėl to jis nesusipažinęs, kas yra padaryta šios kadencijos. Nesureikšminu aš tokių minčių.
Bet, pavyzdžiui, man įstrigo tokia mintis: neva dar prieš dešimt metų Tarybos kadencija, kuomet savivaldybėje dirbo ir R. Garolis, buvo sumaniusi pastatyti vaikų žaidimų parką. Bet nepadarė.
Aš klausiu: kodėl? Lygiai taip pat klausiu, kodėl nepadarė ir kitų darbų, kurių ėmėsi ši Taryba.
Galiu tik pakartoti, kad absoliuti dauguma padarytų ir vykdomų darbų yra šios Tarybos darbas. Taip pat ir vaikų žaidimų aikštelės statybą ši Taryba palaimino.
Man nereikia kažkokių asmeninių nuopelnų – darbai padaryti ir yra daromi šios Tarybos kadencijos sprendimais. Natūralu, kad artėjant rinkimams, bus noro ir bandymų tuo abejoti, priskirti sau darbus.
Bet esmė, kad Palanga vystosi ir keičiasi. Tą pastebi ne tik palangiškiai, bet ir kurorto svečiai.
O apie darbus geriausiai kalba pati dokumentacija.
Pasižiūrėkime: sporto komplekso dokumentacija yra padaryta šios kadencijos, kempingo – šios Tarybos, senelių namų renovacija – šios kadencijos, Birutės parko antrojo etapo renovacijos darbai – šios kadencijos, pastatą iš Kelių direkcijos perėmė ši Taryba, „bardaką“ J. Basanavičiaus gatvėje sutvarkė ši Taryba, Kurhauzo atstatymas – šios kadencijos, Jūratei ir Žvejų gatvių rekonstrukcijai pinigai buvo gauti per šią Tarybos kadenciją. Galiu ir toliau vardinti.
Aš labai pakviesčiau politikus susitarti: užsiimkime politika ir politikavimu prieš rinkimus. Ne dabar.
Džiaugiuosi, kad absoliuti dauguma šios Tarybos narių tai supranta.
O jeigu kam nors atrodo, kad meras puikiai supranta viešųjų ryšių reikšmę, tai yra gerai. Tai – mero pliusas. Labai blogai, kai žmonės, šalis nežino apie vykdomus darbus, naujas galimybes.
Viešieji ryšiai nereikalingi ten, kur nieko nevyksta.
Džiaugiuosi, kad mes turime daug ką pasakyti ir vietos, ir šalies gyventojams.
– Vasaros sezonas Palangoje jau eina į pabaigą. Kokie jums yra maloniausi šios vasaros atradimai?
– Pagal tendencijas ir įvairius skaičius, šis sezonas yra geresnis nei praėjęs. Matome didesnius turistų srautus. „Pagalvės“ mokesčio surinkimą šį birželį palyginus su tuo pačiu mėnesiu praėjusiais metais, matome, kad šiais metais jo surinkta 20 procentų daugiau.
Smagu, kad Palangą atranda naujos šalys, iš kurių anksčiau galbūt susilaukdavome mažiau svečių. Kalbu apie estų turistus, suomius ir lenkus. Lenkų visada Palangoje buvo, galbūt buvo laikinai jų sumažėję, bet šiais metais jų vėl matome daug Palangoje.
– Kas nulėmė, kad daugiau atvyksta poilsiautojų iš Estijos ir Suomijos?
– Kai Estijoje buvo prieš kelis metus įvestas euras, tai paskatino kainų padidėjimą vidinėje rinkoje.
Natūralu, kad taupydami estai mieliau renkasi latvių ir estų kurortus. Man teko bendrauti su Piarnu meru. Jis prisipažino, kad Palangoje yra gerokai daugiau poilsio galimybių nei Piarnu.
Kaip matote, šią vasarą Palangoje ypač verda daug infrastruktūrinių projektų darbų. Nusprendėme net tų, kurių vykdymas sukelia tam tikrų nepatogumų miesto gyventojams ir svečiams, nestabdyti.
Norėčiau atsiprašyti Žvejų, Jūratės gatvės gyventojų dėl jų gatvėse vykdomų darbų keliamų kai kurių nepatogumų. Bet jie – laikini.
Jau ne vienerius pastaruosius metus Palanga sulaukia valdžios institucijų didelio dėmesio – gaunamas pinigines lėšas turime panaudoti, todėl, sustabdžius darbus, kiekviena diena neštų didelius nuostolius mūsų miestui. Be to, reikia atsižvelgti ir į klimato ypatumus.
– Kas jus šią vasarą galbūt nuvylė?
– Visi projektai sparčiai „juda“ – ir kempingas, ir sporto kompleksas, ir kiti. Matyt, negalėčiau pasakyti, kad kas nors mane būtų nuvylęs.
Manau, kad jau kitų metų pavasarį kempingo statybos darbų pirmas etapas bus baigtas.
Reaguoju į kiekvieną skundą, o jų sulaukiame nemažai, ypač vasarą. Todėl kai žmonės, pavyzdžiui, skundžiasi dėl triukšmo J. Basanavičiaus gatvėje, jaučiuosi truputį nusivylęs, kad kartais nepavyksta visko padaryti, jog jo būtų mažiau.
Yra konkrečių nusiskundimų dėl konkrečių objektų mūsų promenadoje. Viešosios tvarkos skyrius yra įpareigotas juos fiksuoti ir imtis atitinkamų priemonių. Jeigu jos pasirodys nepakankamos, klausimą svarstysime Taryboje.
Manau, kad visi pastebi, jog J.Basanavičiaus gatvė šiemet tapo kur kas jaukesnė ir gražesnė – visos skaros ir rūbai buvo sukelti po stogu, atsirado daugiau jaukių kavinukių.
Kadangi kitiems metams turėsime rengti naują konkursą dėl prekybos paplūdimio paviljonuose, Tarybai siūlysiu, kad būtų numatyta, jog prekyba alkoholiu jose galėtų vykti tik iki vidurnakčio. Svarbu, kad verslininkai tai žinotų iš anksto.
Tai svarbu padaryti ir dėl svečių saugumo, ir dėl švaros bei tvarkos dalykų paplūdimyje. Bet norėčiau pagirti paplūdimio verslininkus – šiemet nesame, regis, sulaukę nė vieno skundo dėl nešvaros dėl jų veiklos.
– Palanga – kaip šių metų Lietuvos kultūros sostinė – pradžiugino naujais renginiais ir sumanymais. Ar galite įvertinti, kokią pridėtinę ekonominę vertę jie atnešė ir dar atneš kurortui?
– Be abejo, renginių – labai daug. Šiemet Palanga sulaukė dėl tokio garbingo vardo gerokai daugiau svečių. Jau mano paminėtas skaičius, kad birželį surinkome 20 procentų daugiau „pagalvės“ mokesčio, yra iškalbingas, tiesiogiai susijęs su didesniais kurorto svečių srautais.
Manau, kad net žvelgiant, kaip sakau, nuoga akimi, gali pastebėti, kad šiemet kurortas sulaukia daugiau lankytojų. Ypač ne vieną savaitgalį.
Manau, kad Palanga eina teisingu keliu. Štai, šį rytą (kalbėjomės liepos 31 d. – aut.) su kitų kurortų merais diskutavome apie kurortų sezoniškumo problemą. Išsakiau nuomonę,  kad visus mūsų kurortus – ir Druskininkus, ir Nidą, ir Palangą, ir kitus visuomet veiks mūsų lietuviškas oras – rudens dargana ir niūrios žiemos.
Kad ir kaip norėtumėme, daugiau saulės ar šiltų dienų atsivežti iš Pietų negalime.
Todėl svarbu, kad Palangoje nebūtų infrastruktūros objektų trūkumo – ypač kalbu apie sveikatingumo ir sveikatinimo paslaugų vystymą.
Tačiau mes laužome barjerus: atsiranda nauji objektai. Ir verslininkų iniciatyvos yra labai pagirtinos. Pavyzdžiui, neseniai savivaldybėje apsilankę verslininkai, kurie nupirko „Žvorūnę“ iš Turto fondo, rodė, ką jau yra nuveikę. Buvo džiugu pamatyti jų darbų apimtis ir, svarbiausia, kad jie investavo į gydomąją infrastruktūrą  Jie jau padarę vieną korpusą, su baseinais, purvo voniomis,  druskų kambariais ir taip toliau, investavo apie 12 milijonų litų.
– Žinau, kad šiomis dienomis, kai kalbamės, savivaldybėje lankėsi šio sklypo, esančio Vytauto g. 170, bendrasavininkas – „Šiaulių bankas.“  Ką su jais aptarėte? Gal buvo konkrečių sprendimų dėl teritorijos vystymo?
– Daugiausiai kalbėjomės apie teisinį savivaldybės ir jų santykių modelį. Jie yra numatę tame sklype pastatyti labai didelį objektą – sanatoriją su mineraliniais vandenimis. Jie jau yra įgyvendinę tris panašius projektus Druskininkuose ir Birštone. Kol kas teisinė forma nebuvo pasirinkta, dėl jos toliau diskutuos abiejų pusių teisininkai. Svarbiausia – kad tokios gydyklos, sanatorija būtų pastatytos, nes savivaldybė neturi tokių resursų, kad galėtų imtis tokių projektų pati.
– Vyksta Kurhauzo antrojo etapo renovacijos darbai, kuriems 300 tūkstančių yra skyręs Kultūros paveldo departamentas. Bet šių pinigų nepakaks darbams pabaigti. Ar aišku, iš kur bus paimta daugiau kaip du milijonai litų, reikalingų pabaigti darbams?
– Esame su Premjeru tai aptarę ne vieną kartą, ir patikinu, kad Vyriausybė ras galimybių skirti tam tikslui pinigų. Mane Premjeras dėl to jau patikino dukart. Žinia, Palanga netrukus pasirašys sutartį dėl „Saulutės“ darželio pardavimo. Dalis lėšų pateks į Turto fondą, dalis lėšų liks savivaldybėje – apie 1 milijoną 300 tūkstančių litų. Esame aptarę su Ministru Pirmininku, kad dalis šių lėšų bus panaudota Kurhauzo restauracijos darbų pabaigimui. Darbai tikrai bus baigti ir jiems lėšų nepritrūks.

Jūsų komentaras:

labas 2013-08-21 02:04 ([email protected] / IP: 62.212.203.113)
gerbiamas Vaitkau, o kiek vaiku zaidimu aiksteliu buvo pastatyta, kai jus buvote administracijos direktoriumi , o jusu bendrapartietis Zeimys- meru????? Juokinga ir graudu. Is esmes jus tiek metu jau politikoje ir miesto taryboje - ir nuostabu, jusu darbu sarasas manes neikvepia. TIk per siuos kelis metus jus igavote antra kvepavima ir tiesiog uzvertete Palanga gerais darbais? Tai is pasaku srities, o realybeje, tai is tiesu- nemaza dalimi viesieji rysiai. Manau, kad zmones cia nemazai teisybes issake, bet ar jums tai rimtai rupi???

mentelis 2013-08-20 00:21 ([email protected] / IP: 89.117.244.28)
Geda Vaitkui begaline, net bobutes baznycioj sneka kad nukrito ju akyse, ir dar palucka su liberalais veltui reklamuoja kaskaip keista. Jei jau krebzda kede turek savigarbos pats nuojos nulipt bet ne kaip visi valdininkai verkslena ir rekia kad tai politinis susidorojimas , mazvaikiska

Jonas 2013-08-19 08:59 (IP: 77.219.154.218)
Nulis diplomatijos pas Merą,kaip mažas vaikas saldainių negaves...

nu vaaa 2013-08-16 23:05 (IP: 78.61.104.50)
rase, kad Basanaviciaus gatvei skirs daaaug pinigeliu kasdien plaaaauti su visokiais sampunais....Bett ziuuuuriu , kad nieeeeks neplauana..... Kaip teber riebaluotata nuo stintuuuuuu sventes , taip ir marguoooooja....demes....

algis 2013-08-15 15:22 ([email protected] / IP: 90.130.137.188)
D.Paluckas labai teisingai padarete keleta nuotrauku,nes Basanaviciaus gatveje yra betvarke su tuo transportu. Turetu buti didesne diskusija apie sios gatves prieziura,neslabai daug buvo investuota i sia gatve,kas is jos liks po desimt,penkiolika metu.GerbiamasD.Paluckai, reikejo nueiti ant tilto,desineje puseje pliaze padaryta gelbejimo STOTELE is atliekamu skirtingu spalvu,lentu,kaskur rastu savartoje duru kaip yra padaryta cigonu tabore ir parodyti visiems tikra Palangos seimininka prie sitokio gero straipsnio,siame laikrastyje

jonis 2013-08-14 15:43 ([email protected] / IP: 84.46.249.252)
Klupiu. Klupiu. Pons dievuli mere. Visi turi dirbti tavo naudai ar ne.......

Meras 2013-08-14 15:42 ([email protected] / IP: 85.206.31.82)
Tokie žmonės kaip Vaitkus gimsta 1 per 100 metų. Palangai labai pasiseke, kad išsirinko tokį miesto vadovą. Kas pažįsta Saruna žino kad tai nuostabus draugiškas gerasirdis zmogus. Todėl ji ir myli Palangiskiai. Girdėjau kad priėmimuose niekada nebūna vietos nes zmones eina pas mera kuris realiai sprendžia gyventoju problemas. Maciau kaip meras sveikinasi su gatveje dirbanciais darbininkais tai rodo kad zmogus nera išsidėstęs ir pasiputes ir dar daug daug geru manieru pas si miesto vadovą.

Belekoks 2013-08-14 15:06 (IP: 81.7.123.77)
Spėju Vaitkus saulėje perkaito. Jeigu čia jo straipsnis tai jį perskaičius aš susidarau apie merą blogą įspudi. Pats rašo, kad pjauna gryba ir tipo atsiprašau ir viskas ? O kaltų kaip visada nerasta ?

to sigute 2013-08-14 13:44 (IP: 78.61.175.229)
Manau, kad ne visi žino kas yra "ledų karalius" Palangoje? Kas?

sigute 2013-08-14 11:53 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Siaip is mero nesitikejau tokios nesamones.Garbingas politikas,aukstos morales tokiu vaikisku intrigu neregs ir viesai kolegu nedrabstys purvais.Visi zino ,,ledu karaliu" Palangoje todel manau meras praleido proga laiku patyleti.Jeigu ji vertinau 10balu,tai po sio straipsnio liko 1balas mero naudai

s\s 2013-08-14 10:56 (IP: 193.219.12.52)
Kažkos kaimitiškas mentalitetas , purvais drabstytis. Vienas ant kito raštiškai eteryje purvinus apatinius skalbia ir žinok, žmogus, kurio apatiniai purvinesni... Geriausiai save politikas išlaikytų-tylėjimu...

bosele 2013-08-13 22:26 (IP: 86.100.80.95)
Kažkaip juokingai skamba, kad D.Paluckas po gatves lakstinėja ir su foto aparatu,, pleškina,, lyg jam nėra kas veikti, juokinga...

palangiškis 2013-08-13 21:36 (IP: 86.100.11.141)
aš vietoj jo pats atsistatydinčiau ir nedaryčiau gėdos palangai

to manyčiau 2013-08-13 20:34 (IP: 78.61.175.229)
Kaip ten bebūtų, tačiau merui, mes rinkėjai, negalime nurodyti su kuo draugauti, o su kuo ne. Tai jo pasirinkimas.

2013-08-13 19:07 (IP: 78.61.239.66)
to lasas po laso pritariu nuomonei.

lasas-po-laso 2013-08-13 17:24 (djsdh / IP: 82.135.201.56)
jau seniai sakiau, pasikartosiu dar karta, Vaitkus uzsiimineja viesaisiais rysiais ir nebutinai garsindamas gerus darbus (kuriu, zinoma, per sia kadencija buvo padaryta)... o kur yra darbai, kuriu ponas Vaitkus ir taryba nepadare???? kodel jis juos nutyli??? kodel nutyli apie nesumazejusi biurokratizma??? zmoniu ir verslininku vaikyma po kabinetus??? neatsakinejima i prasymus??? kodel nesneka apie vyraujanti siauraproti Tarybos mentaliteta, kada sprendimai priimami vadovaujantis ne originaliu, drasiu sprendimu pagrindu, ne konkurenciskai laisvomis salygomis, o kazkokiu Palangos "kunigaikstystes" nematomu "istatymu" pagrindu arba pasitelkiant "draugeliu" nuomone.. Kodel Vaitkus nesneka apie pono Keinio (vyriausias tvarkdarys) darbo metodus??? Ar toks zmogus turi atlikti, tiek daug intelekto, psichologijos ir diplomatijos (nesnekant apie teisines zinias) reikalaujanti darba??? Nemanau. O kaip del architekto Braduno?? Apie jo darbus jis nesneka??? O jis irgi jo kandencijoje dirbo. O kaip del pono Martinkaus? Ar jis mate, kokius Ensteino plunksnos vertus rastus rasineja jo pavaldinys? Kiek zinau, kiek zmones pasakoja administracijos direktore Kilijoniene is viso randa laiko isvaziuoti per priemimo valandas "svarbiais" reikalais, nors zmones pries sezona susitikimo lauki ir po 2 savaites. Ar cia yra sios kadencijos pazibos????? Galima butu kalbeti apie tai dar ilgai ilgai. Esu tikras, kad jei nedirbciau Palangoje, niekuo neuzsiimciau, nieko nekurciau, buciau labai patenkintas graziai isviesintais mero ir jo tarybos darbais, bet kai visus tuos darbus, procesus matau is arti, kai matau kiek yra veltui issvaistoma zmoniu energijos, kiek abejingumo ir ambiciju, pasakysiu, nieko gero dar mere Jus nenuveikete. O jei ir vienoje kitoje vietoje kazka ir nuveikete,trecioje vietoje sugadinote (bet apie tai Jus juk "nesipiarinsite"? Na kaip ten bebutu, graziu atostogu. O kai grisite, gal rasite laiko daugiau pasikalbeti ir su verslinkais, labiau isiklausyti i bedas ir i galimus sprendimus..

sigute 2013-08-13 14:48 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Kuom pats kvepia,tuom ir kita tepia.Jeigu nerupetu,tai net neuzsimintu.Daug kas mums gyvenime nepatinka,bet nebutina garsiai varpais skambinti

manyciau 2013-08-13 13:58 (IP: 78.61.104.50)
kad ir pliaze su Zulkum buvo, todel ir fotografavo...

Moteris 2013-08-13 13:16 (IP: 78.61.226.98)
Vyrai, nesipykite. Vietos, po Palangos saule, užteks visiems.

dfg 2013-08-13 12:41 ([email protected] / IP: 86.38.186.160)
O tai ko nepaminejo ponas meras , kad pats su Tarybos nariu Zulkum isvaziavo ???

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Savaitgalį šventės „Palanga dūzgia“ organizatoriai į Palangą vėl sugrąžino vasarą. Šurmulys, klegesys, šypsenos ir noras pasidžiaugti gražiomis akimirkomis lydėjo visus atvykusius į kurortą. Atvykusieji galėjo sudalyvauti keliuose ryškiuose renginiuose, tokiuose kaip tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely...


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus šeimai ištesėjo pažadą – „ištrūkti“ rugpjūtį visiems kartu atostogų: per dvi savaites Vaitkai aplankys Prancūziją, Vokietiją ir Olandiją. Paklaustas, ar per visą vasarą galėjo pusdieniui savaitgalį su šeima „išsprukti“ į Palangos paplūdimį, meras purtė galvą: „Visą vasarą kiekvieną...


Palangoje savaitgalį – entuziazmu trykštantis festivalis „Sportas visiems“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Sportas

Visą savaitgalį Palangoje netrūks šurmulio, šypsenų bei azarto, nes jau penktadienį į didžiausią šalies kurortą bei Lietuvos kultūros sostinę suvažiuos tūkstančiai sporto entuziastų dalyvauti jau dvidešimtajame festivalyje „Sportas visiems“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas