Iečių nelaužė, bet žiežirbos dėl naujų vietų atrakcionams ir parkomatams žiro

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-16
Peržiūrėta
1100
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iečių nelaužė, bet žiežirbos dėl naujų vietų atrakcionams ir parkomatams žiro

Vakar įvykęs savivaldybės Tarybos posėdis didesnių ginčų neįžiebė. Tik dviejų klausimų svarstymas – dėl alternatyvių vietų atrakcionams ir naujų parkomatų statymo – įplieskė žiežirbų. Tiesa, jas kurstė opozicijai atstovaujantys Edmundas Krasauskas ir Aleksandras Jokūbauskas – prašė „detaliau klausimus išnagrinėti“ ir nepriimti skubiai. Jiems tiek meras Š. Vaitkus ir vicemeras S. Simė priminė, kad Tarybos nariai turėjo galimybę teikti pasiūlymus abejais klausimais, bet jų nebuvo sulaukta.

 

Alternatyvios atrakcionų vietos

Miesto valdžia, griežianti dantį ant olandų, administruojančius atrakcionus J. Basanavičiaus gatvėje, svarsto galimybę atrakcionų parką perkelti kitur. Baksnojant į pasivažinėjimo atrakcionų naudojimo taisykles Tarybai vakar buvo pasiūlyta nuspręsti dėl naujų pasivažinėjimo atrakcionų vietų. Jas siūloma įrengti Vytauto g. 19, Bangų 11A ir Šventojoje – Topolių g. 4 ir Gubojų g. 7.

Tiesa, toks kūnu tapęs projektas „nepaliečia“ olandų atrakcionų, bet miesto valdžios mąstymas aiškus – atrakcionai turi būti kitur.

Opozicijai atstovaujantis E. Krasauskas domėjosi pranešėjos, juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Daivos Zūbytės, kokiu principu buvo sudarytas toks sąrašas, o A. Jokūbauskas teiravosi, ar toks sprendimas nesusijęs su „ažiotažiniais“ olandų atrakcionais.

Pranešėja sakė, kad sąrašas sudarytas pasitarus „administracijos vadovybei“. E. Krasauskas nuogąstavo, kad, įrengus vietą pasivažinėjimo atrakcionams Vytauto g. 19, „bus neįmanoma klausytis simfoninio koncerto Botanikos parke.“

Miesto valdžiai spraudžiant olandus dėl nelegaliai veikiančių atrakcionų į kampą, vakar jų ginti į Tarybą atėjo UAB „Leander LTU“, kuri valdo atrakcionų parką J. Basanavičiaus gatvėje, advokatė Jelena Pališaitienė ir bendrovės pasamdytos nuomonių tyrimo bendrovės „Eurotela“ atstovas R. Ambrozevičius.

Advokatė atkreipė politikų dėmesį, kad pasivažinėjimo atrakcionų taisyklės yra skirtos tokios pramogos saugumui, o ne tvarkai nustatyti.

„Kai kalbame apie atrakcionus, viską reikia labai apsvarstyti ir spręsti klausimą „šiltesnėje“ atmosferoje. Siūlau klausimo svarstymą atidėti“, - sakė J. Pališaitienė.

Kai kurie politikai, regis, nelabai suprato, apie kokią „šiltesnę atmosferą“ „Leander LTU“ atstovė šneka, o E. Židanavičiui toks pasiūlymas pasirodė esąs „korupcinis“.

 

Pasitelkė nuomonės tyrimo bendrovę

„Eurotela“ atstovas, prisipažinęs, kad apklausą dėl atrakcionų užsakė UAB „Leander LTU“ supažindino politikus su jos rezultatais: 55 procentai pusė tūkstančio apklaustų Palangos gyventojų pasisako prieš olandų atrakcionų iškėlimą, o 28 procentai – už.

Meras Š. Vaitkus Tarybos nariams dar kartą pabrėžė tai, ką buvo sakęs žiniasklaidai anksčiau: olandai nepaiso Lietuvos įstatymų ir Palangos savivaldybės nustatytos tvarkos. „Prašau pritarti sprendimo projektui, nustatančiam mieste alternatyvias vietas atrakcionams“, - sakė meras.

E. Krasauskas priminė, kad jau anksčiau buvo svarstoma vietas atrakcionams skirti numatytose sprendimo projekte vietose Šventojoje, bet „gyventojai pasipriešino“ – tokių minčių buvo atsisakyta. Opozicionierius sakė, kad Tarybos projektas nėra „išsamiai paruoštas“.

„Nesulaukėme nė vieno Tarybos nario ir jūsų pasiūlymo dėl alternatyvių pramoginių atrakcionų vietų“, - atkirto jam miesto vadovas.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė sakė, kad „nesiruošusi kalbėti“, bet tvirtino, kad atrakcionų klausimą Palangos savivaldybė sprendžia „ne skubom, o laiku“. „Taryba negali taip ilgai būti neapsisprendusi dėl vietų, kur turi būti teikiama atrakcionų paslauga“, - pastebėjo Vyriausybės atstovė.  Ji sakė, kad gyventojų apklausa dėl tokių vietų nustatymo nėra reikalinga. Dvylika Tarybos narių balsavo už Tarybos sprendimo projektą, numatantį alternatyvias atrakcionų vietas.

Svarstant klausimą dėl gyvenamųjų patalpų Vytauto g. 65-5 privatizavimo, pranešėja Zoja Strikaitienė informavo, kad šiais metais yra 134 Palangos gyventojai eilėje gauti socialiniam būstui. Tarybos nariams pasirodžius, kad pranešėja nelabai žino, kada atsilaisvino gyvenamosios patalpos minėtu adresu, vicemeras S. Simė replikavo: „Norėčiau, kad bendrojo skyriaus darbuotojai vieną dieną nepatingėtų ir pasivaikščioję savo akimis įsitikintų, kaip atrodo socialinis būstas.“

Problema ta, kad kai kurie gyventojai, net ir ištikti bėdos, nenori jiems siūlomo socialinio būsto, kuriame yra bendro naudojimo patalpos – tualetai, vonia ir virtuvė.

 

Draugaus su Gruzija

Buvęs savivaldybės meras atsisakė Gruzijos Kobuleti miesto savivaldybės siūlymo užmegzti draugystės ryšius. Šios kadencijos meras Š. Vaitkus ištiesė ranką gruzinams – jo siūlymu, Taryba pritarė bendradarbiavimo sutarties su Kobuleti miesto savivaldybės projektui.

„Ar nors gruzinai žino, kad mes norime su jais draugauti?“ – šypsojosi „tvarkietis“ A. Jokūbauskas.

Meras patikino, kad žino. „Pranešėme Lietuvos ambasadoriui Gruzijoje Jonui Paslauskui apie tai“, - sakė Š. Vaitkus.

Taryba savivaldybės kontrolieriui numatė didesnę atlyginimo kategoriją – 15-ą. „Daugumoje savivaldybių  kontrolieriai turi 16 ar 17-ą kategoriją“, - sakė meras.

Mero siūlymu, įsteigta politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigybė savivaldybėje – atstovo spaudai. „Buvo tokia laisva pareigybė. Nauja darbuotoja bus ne tik atstovė spaudai, bet ir administruos savivaldybės interneto puslapį“, - sakė meras. Taryba balsavo už tokios pareigybės įsteigimą.

Taryba apsisprendė padidinti pradinių klasių komplektą Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Klasių komplektavimas miesto mokyklose – nuolat daug diskusijų sukeliantis klausimas. Vakarykštis Tarybos posėdis -  ne išimtis.

„Komplektavimas erzina žmones. Siūlau dabar pritarti sprendimo projektui, o po vasaros susėsti visiems – švietimo komitetui, švietimo skyriui, tėvams, visuomenei – ir klausimą iš esmės išnagrinėti“,  - sakė meras.

Taryba suformavo Antikorupcinę komisiją, kurios pirmininku tapo vicemeras S. Simė.

Miesto politikų ginčų daug sukėlė klausimas dėl miesto padalijimo į zonas, kuriose renkama vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą.

 

Statys daugiau parkomatų žaliojoje zonoje

Sprendimo esmė – išplėsti zonų ribas, kuriose renkama rinkliava. Be to, taupant biudžeto lėšas, ketinama atsisakyti rinkliavą renkančių darbuotojų – juos pakeis parkomatai.

A.Jokūbauskas priekaištavo, kad klausimas Tarybos nariams buvo pateiktas likus trims dienoms iki Tarybos posėdžio ir siūlė atidėti klausimo svarstymą.

S. Simė įspėjo, kad jeigu sprendimo priėmimas bus atidėtas, kol įvyks viešieji pirkimai, parkomatai bus pastatyti tik pasibaigus sezonui.

A. Stankus  sakė, kad negali būti visame kurorte vien „ženklų ženklai“, įspėjantys apie rinkliavą už stovėjimą. „Jei taip bus, niekas nevažiuos į Palangą. Nuo Vytauto gatvės iki jūros turi būti žalioji zona“, - sakė politikas. E. Krasauskas taip pat aimanavo, kad parkomatai „juda“ link jūros. Liberalsąjūdietis T. Žulkus priminė, kad zonų schema, kuri numato rinkliavos rinkimą už parkavimą, yra patvirtinta seniai. „Kontrolierė gali pasakyti, kiek biudžetui kainuoja žmonių, renkančių tokią rinkliavą, išlaikymas. Parkomatai – ekonomiškesnis variantas“,  - aiškino parkomatų priešininkams liberalas.

Pagal numatytą naują zonavimo schemą rinkliavą už automobilio pastatymą teks mokėti ir pastačius automobilį prie parduotuvės „Maxima“ Plytų gatvėje.

R. Kirstukas sakė, kad reikia dėl zonų schemos „gilesnės diskusijos“, bet siūlė pritarti M. Skritulsko siūlymui, kuris numato rinkliavos rinkimą ir Vanagupės gatvės atkarpoje prie sklypų Vytauto g. 155 ir 157 bei Vasario 16-osios gatvės atkarpoje nuo Plytų gatvės iki Aukštaičių gatvės (Tarybos sprendimo projekte buvo iki Dzūkų gatvės).

Š. Vaitkus įspėjo, kad jeigu bus nepriimtas sprendimas, „parkomatai gulės sandėlyje.“

Taryba 14 balsų „už“ balsavo už sprendimo projektą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Penktadienį, birželio 11 d., Palangoje koronavirusu sirgo 22 asmenys, per parą naujų atvejų nebuvo registruota. Nuo pat pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje sirgo 1 180 asmenys. 12 palangiškių mirė.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Vakar įvykęs savivaldybės Tarybos posėdis didesnių ginčų neįžiebė. Tik dviejų klausimų svarstymas – dėl alternatyvių vietų atrakcionams ir naujų parkomatų statymo – įplieskė žiežirbų. Tiesa, jas kurstė opozicijai atstovaujantys Edmundas Krasauskas ir Aleksandras Jokūbauskas – prašė „detaliau klausimus išnagrinėti“ ir nepriimti skubiai. Jiems tiek meras Š. Vaitkus ir vicemeras S. Simė...


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Olandų atrakcionams – ultimatumas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 30 | Rubrika: Miestas

Kilęs skandalas dėl olandų bendrovės „Leander LTU“  įrengtų atrakcionų pačioje miesto istorinėje širdyje įgavo visiškai kitą pobūdį. UAB „Kurorto statyba“, leidusi ne vienerius metus atrakcionams gyvuoti, paprašė olandų... išsikraustyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius