Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-14
Peržiūrėta
1334
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Velykas šventė Palangoje

Egzotiškas keliones ir malonumus prabangiuose objektuose iškeitę į vietinį, Palangos pajūrį, savaitgalį žmonės užplūdo kurortą. Dar nėra aišku, kiek atvykėliai paliko pinigų kurorto verslininkams, bei kiek jų būta iš viso, bet Palanga ima vis intensyviau ruoštis ateinančiam sezonui. Atvykėliai valgė kavinėse, vaikštinėjo ir aktyviai leido laisvalaikį gainiodami aitvarus pajūriu, mynė dviračių pedalus, naktinėjo stebimi budrių valstybės tarnautojų akių.

 

Degino žolę

Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Svetlana Butkienė teigė, jog ilgasis savaitgalis buvo ramus. Gaisrų nebūta, o tik kartą, sekmadienį, buvo skubėta gesinti nedidelį deginamos žolės plotą Mokyklos gatvėje. Degė maždaug 2 kvadratiniai metrai žolės. Per šį mėnesį, tai jau ketvirtas toks atvejis, todėl gyventojai perspėjami dėl gresiančio pavojaus – nepageidaujama žole atsikratyti tokiais būdais yra itin rizikinga. Siekiant užkirsti kelią pavojams, PPGT komandos rengia reidus.

 

Medikams – įprastas ritmas

Ganėtinai ramus savaitgalis buvo ir Palangos medikams. Greitosios medicinos pagalbos automobilis į iškvietimus per ilgąjį savaitgalį vyko dešimt kartų. Anot Palangos sveikatos priežiūros centro Stacionaro bei Ambulatorinio konsultacinio skyriaus vedėjos Laimutės Ežerinskienės, tai nėra daug. „Šį savaitgalį nepajutome ilgojo savaitgalio „ypatybių“, didesnio sujudimo. Dirbome kaip įprasta – nebuvo nei rimtų traumų, nei sunkių ligonių. Šeštadienį į priėmimą kreipėsi kiek daugiau žmonių – 19, tačiau daugiausia jų – terapiniai ligoniai“, - teigė L.Ežerinskienė.

 

Intensyvesni reidai viešose vietose

Tačiau policija šį savaitgalį turėjo darbo užtektinai – ilgapirščiai mikliai sukosi braudamiesi į nuosavus namus, automobilius. Per savaitgalį nuo vagių nukentėję žmonės patyrė 27 tūkst. 535 litų žalą.

Pažeidėjų būta ir keliuose, viešose vietose. Tokiomis dienomis gelbsti sutelktos policijos pajėgos, patruliavimas. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į masines susibūrimų vietas, viešose vietose esančius rizikos grupei priskiriamus asmenis – neblaivius, apsvaigusius, nepilnamečius, intensyviai tikrinami buvo ir automobilių vairuotojai, siekiant išvengti avarinių situacijų, užkertant kelią neblaivių asmenų vairavimui.

 

Vairuotojai pažeidinėjo taisykles

Per ilgąjį savaitgalį Palangos miesto policijos komisariate gautas 61 pranešimas. Į budėtojų dalį buvo pristatyti 4 asmenys, iš jų 2 neblaivūs (abu pilnamečiai), pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai.  Vykdant policines priemones nustatyti 35 kelių eismo taisyklių pažeidėjai: vienas neblaivus vairuotojas (nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 1,42 promilių), vienas vairavo motociklą neturėdamas teisės vairuoti, nubausti 3 pėstieji, 11 vairuotojų nubausta už tai, kad vairavo transporto priemonę neprisisegę saugos diržų, 7 vairuotojai nubausti už greičio viršijimą, 4 pažeidė kelio ženklus ir ženklinimą, 3 vairuotojai vairavo be techninės apžiūros talono, 2 vairuotojai vairavo transporto priemones su dygliuotomis padangomis, vienas važiavo transporto priemonė be šviesų, vienas vairuotojas, vairuodamas transporto priemonę, kalbėjo telefonu be laisvų rankų įrangos, vienas vairuotojas vairavo transporto priemonę su tamsintais automobilių stiklais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgalis Palangoje bus ypatingas – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga mieste šurmuliuos šventiniai renginiai, jo dalyvius nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Intensyvus Palangos „Jūros šaulių“ choro savaitgalis

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Jūros vaikai

Šauliai nuolat dalyvauja visuose miesto šventiniuose renginiuose. O Palangos kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) šį savaitgalį dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos organizuotame meno kolektyvų apžiūroje, skirtoje pažymėti Šaulių sąjungos įkūrimo 100-metį bei Tauragėje organizuotame...


Jau rytoj, šeštadienį, Palanga visus kviečia pasinerti į gintaro lietų bei tapti naujo rekordo stebėtojais ar kūrėjais – Gintarinio savaitgalio metu jūrų dievas Bangpatys ne tik dosniai žarstys vadinamąjį Lietuvos auksą, bet ir kvies dalyvauti Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Šventės dalyvių laukia ir naujovė – Jūratės ir Kastyčio skvere bus siekiama...


Praėjusį šeštadienį Palanga vėl pakvietė pramogauti – saulėtą dieną prie jūros susirinkę kurorto gyventojai ir svečiai mėgavosi gintaro lietumi.



Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.


Vėtra Palangoje didelių eibių neprikrėtė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Miestas

Sinoptikų pranašauta stipri audra šeštadienio paryčiais kirto Klaipėdai, taip pat Šiauliams ir Telšių kraštui. Vėjo gūsiai, kurie kartais siekė iki 30 m/s, vartė medžius, pastolius, reklaminius stendus, draskė ant pastatų pakabintas šventines instaliacijas. Tačiau Palangoje rimtesnių nuostolių išvengta.


Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.


Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 14 | Rubrika: Miestas

Kone pirmasis saule ir šiluma palepinęs ilgasis savaitgalis Palangoje buvo ganėtinai ramus. Sugužėję atvykėliai bei vietiniai gyventojai mėgavosi saulėtu pajūriu ir pušyno kvapu ir, palyginus su kitais metų ilgaisiais savaitgaliais, neprikrėtė tunto eibių, išskyrus ilgapirščius, uoliai darbavusiuosius visomis, net šventinėmis dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius