Vėtra Palangoje didelių eibių neprikrėtė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-12-15
Peržiūrėta
331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant tilto į jūrą ir jo prieigose vėtra pripustė smėlio.
Ant tilto į jūrą ir jo prieigose vėtra pripustė smėlio.

Sinoptikų pranašauta stipri audra šeštadienio paryčiais kirto Klaipėdai, taip pat Šiauliams ir Telšių kraštui. Vėjo gūsiai, kurie kartais siekė iki 30 m/s, vartė medžius, pastolius, reklaminius stendus, draskė ant pastatų pakabintas šventines instaliacijas. Tačiau Palangoje rimtesnių nuostolių išvengta.

Gauti trys iškvietimai
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Sandra Vasiliauskaitė sakė, jog, skirtingai nei Klaipėdoje, Palangoje vėtra didelių eibių neprikrėtė.
„Pirmas iškvietimas buvo gautas naktį iš penktadienio į šeštadienį. Prieš trečią valandą nakties ugniagesiai gelbėtojai važiavo į Nemirsetą – buvo gauta žinia, kad ten, prie kelio ženklo, žyminčio Palangos ribą, ant važiuojamosios kelio dalies užvirtęs medis. Jį ugniagesiai gelbėtojai supjaustė ir pašalino nuo kelio“, – pasakojo S. Vasiliauskaitė.
Antras iškvietimas gautas šeštadienio rytą kelios minutės po septintos valandos. Tąkart pranešta apie pačiame miesto centre, ties Vytauto g. 69 namu, nuvirtusį ir eismą gatve trukdantį medį, kuris taip pat buvo pašalintas nuo važiuojamosios kelio dalies.
Sudėtingesnis buvo trečiasis iškvietimas: prieš trečią valandą dienos pranešta, jog prie Kunigiškių g. 4 numeriu pažymėto namo vėtros išjudintas medis atsirėmė į gatvės apšvietimo stulpą, o jo šakos pavojingai užkliuvusios už elektros perdavimo linijos laidų. Ugniagesiai gelbėtojai pašalino ir šį medį.
„Žinant, kiek nuostolių buvo pridaryta Palangos kaimynystėje, susidaro įspūdis, jog tiek urėdija, tiek Palangos komunalininkai išties rūpestingai prižiūri kurorte ir aplink jį augančius medžius – seni, ligoti ir grėsmes keliantys medžiai laiku pašalinami“, – pasidalijo savo nuomone inspektorė.

Daug bėdos nepridarė
Pasak miesto tvarka ir švara besirūpinančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, šeštadienio paryčiais siautęs vėjas daug bėdos nepridarė. Tiesa, prilaužė senesnių medžių šakų, kurias komunalininkai rinko nuo pat šeštadienio ryto, taip pat pripustė smėlio ant tilto į jūrą ir jo prieigose. Šeštadienį ir sekmadienį smėlis buvo sukasamas į krūvas, o pirmadienio ryte išvežtas.
Dar vienas su siautusia stichija susijęs darbas – komunalininkams teko supjaustyti ugniagesių gelbėtojų nuo Vytauto gatvės nutemptą medį.
„Darbo buvo tiek pat, kaip paprastą vėjuotą dieną – nieko ekstremalaus. Tik tiek, kad šeštadienį palangiškiai traukė į prekybos centrus rinktis dovanų Kalėdoms, o komunalininkai rinko vėjo nulaužtas šakas“, – pajuokavo K. Skierus.
Nemalonumų stiprus vėjas pridarė kai kurių statybviečių šeimininkams: buvo išvartytos lengvų konstrukcijų tvoros prie Jūratės g. aikštėje įrenginėjamo fontano, Ganyklų gatvėje ir dar keliose statybų aikštelėse.

Teko uždaryti uostą
Tuo tarpu dėl stipraus vėjo Klaipėdos uostas nuo vidurnakčio iki šeštadienio vidurdienio buvo uždarytas, į Karlshamną neišplaukė jūrinis keltas, iš uosto neišleistas ir konteinerius plukdantis laivas. Įplaukti į uostą šeštadienio ryte laukė 5 laivai, prie laivo saugyklos „Independence“ saugumui užtikrinti nuo vidurnakčio budėjo du vilkikai.
Uosto tarnybų duomenimis, stipriausia audra šėlo nuo vidurnakčio – vėjo gūsiai siekė daugiau nei 28 metrus per sekundę.
Šeštadienio ryte vėjas jau silpo ir apie 9 val. siekė 20 metrų per sekundę, tačiau bangų aukštis jūroje siekė apie 4-5 metrus.

Nuvertė ir Kalėdų eglę
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesiams du kartus teko vykti į iškvietimus Šiauliuose, kur ant kelio buvo užvirtę medžiai.
Du medžiai buvo nuvirtę ant kelio ir Telšių krašte. Jie buvo supjaustyti ir patraukti į šalį. Ugniagesiai gelbėtojai pranešė, kad šalinti daug medžių, užvirtusių ant kelių ir elektros laidų, teko ir Skuodo, ir Kretingos rajonuose.
Ugniagesiai šeštadienį ryte taip pat gavo pranešimą, kad Juodkrantėje, ties kormoranų kolonija, ant kelio užvirto medis.
Taip pat pranešta, kad vėjas Plungėje nuvertė Kalėdų eglę.

Be elektros – 12 tūkst. vartotojų
Dėl stipraus vėjo ir audros šeštadienio naktį vakarų Lietuvoje – daugiausia Klaipėdos ir Šiaulių regionuose – be elektros buvo likę apie 12 tūkst. vartotojų.
„Lesto“ atstovas spaudai Martynas Burba sakė, kad šiuose regionuose buvo paskelbta ekstremali padėtis.
Pasak jo, Klaipėdos regione šeštadienio ryte buvo užfiksuota 4,1 tūkst. gedimų, Šiaulių regione – 4,8 tūkst. Klaipėdos regione daugiausia gedimų buvo Skuodo (1,2 tūkst.), Gargždų (1 tūkst.) ir Kretingos (705) rajonuose, o Šiaulių regione – Mažeikių ir Radviliškio rajonuose – po 1,9 tūkst.
Šeštadienį vakare visi gedimai buvo pašalinti.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Galingas uraganinis vėjas ketvirtadienio vakarą ir penktadienio, kovo 13-osios naktį, gerokai nusiaubė Palangą – išversta apie 70 medžių, apgriauti seni pastatai, nuplautas paplūdimio smėlis, daliai palangiškių buvo dingusi elektra. Rąžės upė išsiliejo iš krantų ir užtvindė dviračių tako atkarpą nuo Basanavičiaus gatvės į šiaurinę pusę.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Neabejojama, jog vis nesiliaujantys lietūs žmonėms jau įgriso, tačiau tai nėra pati didžiausia problema, kurią sukuria besikaupiantis vanduo. Kuomet šviesi, be debesų valandėlė nudžiugina gyventojus labai retai, atsiranda daug nemalonumų: plūsta gatvės, tęžta keliai, nepravažiuojami ir net neįbrendami tampa kiemai. Palangos aplinkinių gyvenviečių gyventojai pasidalijo, kokių...


Vasara liko tik prisiminimuose, tačiau tikrai dar neišblėsusiuose. Tad kokia ji buvopalangiškiams, siekiantiems, jog atvykę kurorto svečiai išsivežtų kuo daugiau malonių įspūdžių. Nereikia nė daug kalbėti, juk visi matė, kokie buvo orai, – teigia palangiškiai.  


Vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – Vytauto gatvės atkarpoje nuo Žvejų g. iki Jūratės g. – vykdoma vandentiekio trasos rekonstrukcija. Pasak UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus Virgilijaus Beržanskio, darbai planuojami taip, kad miesto gyventojai ir svečiai patirtų kuo mažesnius nepatogumus.


Minčių žvilgsniais „nuskenuodamas“ karališkai kapitalistinės Belgijos dangų – skaidriai melsvą, mažne angelišką horizontą Briuselio oro uosto prieigose, švytinčius, tarsi dideli gyvsidabrio cigarai lėktuvus, prifarširuotus poniškų galvų, gluminančias gausa ir aš, lietuvis literatėlis, Šaukėnų – Palangos miškų...


Vėtra Palangoje didelių eibių neprikrėtė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Miestas

Sinoptikų pranašauta stipri audra šeštadienio paryčiais kirto Klaipėdai, taip pat Šiauliams ir Telšių kraštui. Vėjo gūsiai, kurie kartais siekė iki 30 m/s, vartė medžius, pastolius, reklaminius stendus, draskė ant pastatų pakabintas šventines instaliacijas. Tačiau Palangoje rimtesnių nuostolių išvengta.


Šeštadienio vėtra Palangą aplenkė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 08 | Rubrika: Miestas

Naktį į šeštadienį iki uraganinio sustiprėjęs vėjas užgulė pajūrį ir pamarį. Įsismarkavę vėjo šuorai guldė, laužė, rovė medžius, šie krisdami traukė elektros linijas, užtvėrė kelius. Smarkus vėjas siautė ir likusioje Lietuvos dalyje, tačiau, laimei, Palangą stichijos šėlsmas aplenkė.


Rūta STANIULYTĖ Karšti orai ir trys nedarbo dienos į pajūrį sutraukė lig šiol didžiausią per šią vasarą srautą žmonių. Automobiliai Palangos kryptimi nusidriekė net nuo Klaipėdos ir sudarė spūstį. Policija sustiprino savo pajėgas, gelbėtojai ragino poilsiautojus būti budriems. Centrinė J.Basanavičiaus gatvė tapo švieselių, pramogų, žmonių ir garsų pilnu mini...


Vakar Lietuvoje siautėjusi audra padarė nemažai žalos, bet, regis, jos didžiausio įsiūčio Palangai pavyko išvengti. Vakar ryte Vakarų Lietuvoje pradėjusi siausti vėtra, risdamasi per visą šalį, popiet pasiekė Vilnių. Beveik iki 30 metrų sustiprėjęs  vėjas Lietuvoje plėšė stogus, laužė medžius, du žmonės žuvo neišgirdę atriedančio traukinio signalo Kretingoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius