Iš pedagogo lūpų – vaikui į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-10-03
Peržiūrėta
818
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant Tarptautinei Mokytojų dienai visas mokyklas ir darželius aplanko pakylėta nuotaika. Mokytojai džiugiai nusiteikę pasitinka visus plačiomis šypsenomis, o mokiniai nekantriai brazda, galvodami, kaip pradžiuginti juos globojančius pedagogus. Itin aktyviai tam ruošiasi mažiausieji, kurie labiausiai nori pasidalinti savo mažose širdelėse sukauptu visu nuoširdumu.

 

Vertingos dovanos

Praėjus vos mėnesiui nuo džiugios mokslo metų pradžios šventės, vaikai vėl ruošiasi sveikinti savo mylimus mokytojus. Pirmadienį visos gražiausios eilės, gėlės ir vaikų nupiešti piešiniai bus skirti juos saugojančioms ir kelią rodančioms pedagogėms. Šios savo ruožtu siekia įteikti kuo daugiau gėrio, leisti jam skleistis ir žydėti. Tokiai progai mokiniai itin linkę atskleisti savo neeilinius gabumus, parodydami savo mokytojams, kad jų pastangos nebuvo bevaisės.

 

„Viskas viename“

Mokytojo profesija pasižymi ypatingu atsidavimu. Tai žmogus, privalantis visa širdimi, visomis savo žiniomis pasinerti į vaikų pasaulį ir jame pasilikti bei žinoma, perduoti viską, kas naudinga. Pasak mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorės Dainoros Šeižienės, mokytojas turi būti viskas viename: ir tėvas ar mama, ir pedagogas, ir aktorius, ir režisierius. Mokinys privalo pasikliauti savo mokytojo žiniomis ir gebėjimais, iškilus bet kokiems klausimams. Geriausi, didžiausią įspūdį palikę mokytojai yra prisimenami visą gyvenimą. Tai skatinantys susidomėjimą, veiklumą, originalumą pamokose ir kiekvieną dieną pasitinkantys su naujomis idėjomis.

 

Žinantys savo teises

Radę savyje pašaukimą mokytojai didžiausią paguodą ir pasididžiavimą atranda savo auklėtinių darbuose, išmoktuose naujuose dalykuose ar prabundančiuose talentuose. Daug metų tokiam darbui paaukoję pedagogai nebeįsivaizduoja savęs kitose profesijose. Jie gyvena ir kvėpuoja vaikų mintimis pripildytu oru. Tik tokie pasišventę mokytojai ištveria mokyklų sienas ir aplink zujančius vaikus. Mokyklos-darželio „Pasaka“ mokytojos visos sutartinai patvirtino, kad vaikai jau ne tokie, kaip buvo anksčiau. Jie uoliai trokšta kuo daugiau pasiimti, daug aktyvesni, žinantys savo teises ir drąsiai jas reiškiantys. Tačiau visos pedagogės neabejotinai didžiuojasi savo profesijos pasirinkimu. Apsuptos mažųjų mokinukų jos tampa pirmosiomis ir turbūt didžiausią įtaką padarysiančiomis vaikų vedlėmis.

Norėtųsi galimybės didžiuotis visais mokyklose dirbančiais pedagogais ir jų atsidavimu. Tad brandinkime augančius protus. Linksmos Jums profesinės šventės!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli mokytojai, Jūs dirbate nepaprastą darbą, dalindamiesi savo žiniomis, meile, tikėjimu. Mokytojo vaidmuo kuklus, tarsi nepastebimas, dažnai jis lieka savo ugdytinių šešėlyje. Bet jis niekuo nepakeičiamas, – tai liudija pasaulio kultūra ir mokslas, didžiųjų žmonių


Palangos miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kai kurias miesto įstaigas „myli“ gerokai labiau  nei kitas. Palangos Senąją gimnaziją kontrolieriai šiais metais jau „šukavo“ tris kartus, o visos mokymo įstaigos veiklos auditą atliks metų pabaigoje. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė laikraščiui „Palangos tiltas”: „Jaučiamės prisidėję prie gimnazijos atsinaujinimo ir...


Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos – moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį. 


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Šventosios pajūrio juostoje ir šalia esančiuose pušynuose stovi apie 260 poilsinių namukų. Vasarą nakvynė tokiame namuke asmeniui kainuodavo vos nuo kelių eurų, tačiau svarstoma juos nugriauti arba išgabenti. Tokiu atveju Vyriausybė jų savininkams už namuką galėtų skirti po 4–12 tūkst. eurų.


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Turbūt nesuklysime teigdami, kad patys mažiausieji – lopšelinukai ir darželinukai, – itin myli mokytojus, kurie moko juos dainuoti. Tačiau pasirodo, jog dainuoti mažiausiuosius mokantys pedagogai dainai suburia ne tik savo auklėtinius, bet ir kolegas. Geriausias to įrodymas – praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykęs antrasis...


„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.


Iš pedagogo lūpų – vaikui į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei Mokytojų dienai visas mokyklas ir darželius aplanko pakylėta nuotaika. Mokytojai džiugiai nusiteikę pasitinka visus plačiomis šypsenomis, o mokiniai nekantriai brazda, galvodami, kaip pradžiuginti juos globojančius pedagogus. Itin aktyviai tam ruošiasi mažiausieji, kurie labiausiai nori pasidalinti savo mažose širdelėse sukauptu visu nuoširdumu.


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius