Iš pedagogo lūpų – vaikui į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-10-03
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Artėjant Tarptautinei Mokytojų dienai visas mokyklas ir darželius aplanko pakylėta nuotaika. Mokytojai džiugiai nusiteikę pasitinka visus plačiomis šypsenomis, o mokiniai nekantriai brazda, galvodami, kaip pradžiuginti juos globojančius pedagogus. Itin aktyviai tam ruošiasi mažiausieji, kurie labiausiai nori pasidalinti savo mažose širdelėse sukauptu visu nuoširdumu.

 

Vertingos dovanos

Praėjus vos mėnesiui nuo džiugios mokslo metų pradžios šventės, vaikai vėl ruošiasi sveikinti savo mylimus mokytojus. Pirmadienį visos gražiausios eilės, gėlės ir vaikų nupiešti piešiniai bus skirti juos saugojančioms ir kelią rodančioms pedagogėms. Šios savo ruožtu siekia įteikti kuo daugiau gėrio, leisti jam skleistis ir žydėti. Tokiai progai mokiniai itin linkę atskleisti savo neeilinius gabumus, parodydami savo mokytojams, kad jų pastangos nebuvo bevaisės.

 

„Viskas viename“

Mokytojo profesija pasižymi ypatingu atsidavimu. Tai žmogus, privalantis visa širdimi, visomis savo žiniomis pasinerti į vaikų pasaulį ir jame pasilikti bei žinoma, perduoti viską, kas naudinga. Pasak mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorės Dainoros Šeižienės, mokytojas turi būti viskas viename: ir tėvas ar mama, ir pedagogas, ir aktorius, ir režisierius. Mokinys privalo pasikliauti savo mokytojo žiniomis ir gebėjimais, iškilus bet kokiems klausimams. Geriausi, didžiausią įspūdį palikę mokytojai yra prisimenami visą gyvenimą. Tai skatinantys susidomėjimą, veiklumą, originalumą pamokose ir kiekvieną dieną pasitinkantys su naujomis idėjomis.

 

Žinantys savo teises

Radę savyje pašaukimą mokytojai didžiausią paguodą ir pasididžiavimą atranda savo auklėtinių darbuose, išmoktuose naujuose dalykuose ar prabundančiuose talentuose. Daug metų tokiam darbui paaukoję pedagogai nebeįsivaizduoja savęs kitose profesijose. Jie gyvena ir kvėpuoja vaikų mintimis pripildytu oru. Tik tokie pasišventę mokytojai ištveria mokyklų sienas ir aplink zujančius vaikus. Mokyklos-darželio „Pasaka“ mokytojos visos sutartinai patvirtino, kad vaikai jau ne tokie, kaip buvo anksčiau. Jie uoliai trokšta kuo daugiau pasiimti, daug aktyvesni, žinantys savo teises ir drąsiai jas reiškiantys. Tačiau visos pedagogės neabejotinai didžiuojasi savo profesijos pasirinkimu. Apsuptos mažųjų mokinukų jos tampa pirmosiomis ir turbūt didžiausią įtaką padarysiančiomis vaikų vedlėmis.

Norėtųsi galimybės didžiuotis visais mokyklose dirbančiais pedagogais ir jų atsidavimu. Tad brandinkime augančius protus. Linksmos Jums profesinės šventės!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pajūrio juostoje ir šalia esančiuose pušynuose stovi apie 260 poilsinių namukų. Vasarą nakvynė tokiame namuke asmeniui kainuodavo vos nuo kelių eurų, tačiau svarstoma juos nugriauti arba išgabenti. Tokiu atveju Vyriausybė jų savininkams už namuką galėtų skirti po 4–12 tūkst. eurų.


„Pajutau, jog esu toje vietoje, kur man ir dera būti“, – apie pasirinkimą dirbti mokytoja kalbėjo V. Jurgučio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Eglė Survilaitė. Tai – pirmoji pedagoginė jaunos mokytojos patirtis, kuri, kaip ji pati sakė, ją džiugina ir kasdien skatina tobulėti. Su ja kalbėjomės apie viską. Darbšti, kruopšti, neseniai tik...


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


Ruduo – toks metas, kuomet daugelį pradeda kamuoti bloga nuotaika, vis labiau tamsėjantys vakarai verčia vis dažniau likti namuose. Neretai kyla niūrių minčių, kamuoja slogi nuotaika. Dažnas linkęs visus šiuos simptomus skirti rudeninei depresijai. Tačiau ar tikrai įvertiname, kokia pavojinga yra ši liga, ir kaip ją atskirti nuo prastos nuotaikos? Kasmet Europoje...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Palanga pasitinka didžiausią per 20 metų investuotoją – iki 2022 metų vietoje apleistų gydyklų, žinomų adresu Vytauto g. 170, iškils daugiau kaip 50 tūkst. kv. m užimsiantis gydyklų kompleksas, kuris bus didesnis net už projekto vystytojo, „Šiaulių banko“ antrinės įmonės UAB „Minera“, veikiančią sanatoriją „Eglė“ Druskininkuose.


Turbūt nesuklysime teigdami, kad patys mažiausieji – lopšelinukai ir darželinukai, – itin myli mokytojus, kurie moko juos dainuoti. Tačiau pasirodo, jog dainuoti mažiausiuosius mokantys pedagogai dainai suburia ne tik savo auklėtinius, bet ir kolegas. Geriausias to įrodymas – praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykęs antrasis...


„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.


Iš pedagogo lūpų – vaikui į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei Mokytojų dienai visas mokyklas ir darželius aplanko pakylėta nuotaika. Mokytojai džiugiai nusiteikę pasitinka visus plačiomis šypsenomis, o mokiniai nekantriai brazda, galvodami, kaip pradžiuginti juos globojančius pedagogus. Itin aktyviai tam ruošiasi mažiausieji, kurie labiausiai nori pasidalinti savo mažose širdelėse sukauptu visu nuoširdumu.


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas