Iš Vilniaus Palangos valdžia parvežė krūvą gerų žinių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-18
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Sutartį iškilmingai pasirašė LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė ir Palangos meras Š.Vaitkus.

Sutartį iškilmingai pasirašė LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė ir Palangos meras Š.Vaitkus.

Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį sostinėje Palangos miesto savivaldybės vadovai bei specialistai turėjo daug susitikimų su įvairių ministerijų bei departamentų vadovais ir grįžo į Palangą su geromis naujienomis, kuriomis meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo su „Palangos tiltu“.

Į Vilnių be mero vyko Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė ir Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugininkė Kristina Litvinienė. Pastarosios specialistės dalyvavo seminare, kuriame kalbėta apie galimybes kreiptis į Norvegijos fondus su paraiškomis dėl finansavimo medinės architektūros kultūros paveldo objektams rekonstruoti. Šiuo metu yra rengiamas techninis vilos „Anapilis“ restauravimo projektas ir tikimasi per minėtuosius fondus gauti lėšų jam įgyvendinti.
Tą pačią dieną Š.Vaitkus ir A.Kilijonienė Seime susitiko su Palangoje išrinktu parlamentaru Pranu Žeimiu bei ūkio ministre Birute Vėsaite ir susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi.
Su B.Vėsaite buvo aptartos tolesnės Vasaros estrados rekonstrukcijos finansavimo galimybės. Kaip žinia, per Ūkio ministeriją jau buvo gauta 2 mln. Lt iš Europos Sąjungos fondų projektavimo ir kitiems darbams, šio susitikimo metu aptarti tolesni žingsniai: kokias paraiškas ir kam derėtų teikti dėl finansavimo pratęsimo.
Susisiekimo ministras R. Sinkevičius pranešė džiugią Palangai žinią, jog artimiausiu metu bus pasirašoma sutartis su rangovais, tiesiančiais Palangos aplinkkelį. Tad, pasak mero, netrukus turėtų prasidėti taip laukto ir miestui labai reikalingo aplinkkelio tiesimas. Taip pat kalbėta dėl tolesnio tęstinių projektų finansavimo: lėšų reikia užbaigti Žvejų, Jūratės ir Kalgraužių gatvių rekonstrukcijas.
Ketvirtadienį popiet Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (LNF) pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutartis.
„Palanga su Lietuvos nacionaline filharmonija bendradarbiauja jau keliasdešimt metų – šios draugystės dėka kurorte, grafų Tiškevičių rūmų terasoje kasmet rengiamas Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklas „Nakties serenados“, puikiai įsiliejantis į Birutės parko grožį. Palangai tai labai svarbu, nes tokio aukšto meninio lygio renginiai į kurortą privilioja svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. O ypač ši sutartis aktuali šiemet, kai Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė“, - sakė Š.Vaitkus
Penktadienis prasidėjo susitikimu su Kultūros paveldo departamento vadove Diana Varnaite, su kuria Palangos savivaldybės vadovai aptarė Kurhauzo rekonstrukcijos eigą. Taip pat D.Varnaitė žadėjo visokeriopą pagalbą dėl teikiamos paraiškos „Anapilio“ restauracijai finansuoti, nes Lietuvoje išties nedaug tėra išlikę XIX a. medinės architektūros vilų.
Dar viena žinia - Aplinkos ministerijoje penktadienį Savivaldybės administracijos direktorė A.Kilijonienė pasirašė partnerystės sutartį dėl daugiabučių namų renovacijos.
„Palanga Aplinkos ministerijai buvo pateikusi patį ilgiausią renovuotinų namų sąrašą, į kurį įtrauktas 71 daugiabutis, suvartojantis daugiausiai šilumos energijos per metus, – sakė meras. – Per labai trumpą laiką pavyko surinkti 54 renovuotinų namų gyventojų sutikimus daugiabučiams atnaujinti. Aplinkos ministerija pirmuoju etapu pasirašė sutartį dėl 16 daugiabučių, minėtame sąraše užimančių pirmąsias vietas pagal šilumos energijos suvartojimą. Po trejeto mėnesių turėtų būti skelbiamas antrasis etapas“.
Taip pat šioje ministerijoje buvo susitikta su Gamtos apsaugos departamento vadovu Laimučiu Budriu, kuris pranešė, kad šiais metais bus skirta 300 tūkst. Lt kopų išsaugojimo bei tvarkymo darbams.
„Prieš trejetą metų šis finansavimas buvo nutrauktas, ir kopos tvarkytos tik Savivaldybės lėšomis. Po 2011-aisiais Palangoje vykusio išvažiuojamojo Vyriausybės posėdžio mums pavyko įtikinti, kad toks finansavimas yra būtinas, ir pernai Aplinkos ministerija buvo skyrusi šiems darbams 200 tūkst. Lt, dar 100 tūkst. Lt pridėjo miestas. Šiais metais Savivaldybė prie gautojo finansavimo pridės apie 130 tūkst. Lt. Šiuo metu mūsų specialistai apžiūri, kur reikalingiausia tvarkyti kopas, pinti žabtvores ir keisti takus. Planuojama, kad didžioji dalis darbų vyks Šventosios paplūdimių ruože“, - sakė meras Š.Vaitkus.

Jūsų komentaras:

jooonaaas 2013-03-22 07:10 (IP: 79.133.225.75)
a fotografa kartu weziojasyMERASSARASVAYTkus/??????????????

wawawawo 2013-03-22 07:07 (matas [email protected] / IP: 79.133.225.75)
vel MERUKAS FOTOSCOPINASI ir fotoschopynasy

Taip pat skaitykite

Antradienis, kovo 3 d., buvo itin produktyvi diena kurorto merui Šarūnui Vaitkui, kuris kartu su Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoju Giedriumi Ramonu lankėsi Vilniuje, Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, kur su jos vadovu Vitalijumi Andrejevu bei atsakingais specialistais aptarė ne vieną Palangos miesto bendruomenei aktualų klausimą.


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė – Kliento dieną nustebino Palangos oro uosto keleivius, ėmęsi darbo aviacijos saugumo keleivių tikrinimo pirmojoje pozicijoje.


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį sostinėje Palangos miesto savivaldybės vadovai bei specialistai turėjo daug susitikimų su įvairių ministerijų bei departamentų vadovais ir grįžo į Palangą su geromis naujienomis, kuriomis meras Šarūnas Vaitkus pasidalijo su „Palangos tiltu“.


Viena svarbiausių miesto viešų paslaugų teikėja – UAB „Palangos butų ūkis“ – jau pradėjo pavasario darbus – atlieka įėjimų į laiptines, stogelių, stogų ir fasadų remonto darbus. Prie įmonės vairo stovi naujas vadovas Artūras Kaktavičius. Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.   – Kodėl pasikeitė UAB...


Olandų atrakcionai Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, neturi Palangos miesto savivaldybės leidimo tokiai veiklai. Kultūros paveldo departamentas konstatavo, kad olandų linksmintojai įžūliai pažeidžia paminklosaugos įstatymus. Olandas vilkike įrengiamame parke praėjusią savaitę išprievartavo moterį. Olandų atrakcionų parko operatoriai jau sukaupė šūsnį Palangos policijos...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas