Išgirta Palangos daugiabučių renovacija – daugiau kaip mėnesį sustabdyta

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-29
Peržiūrėta
2301
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išgirta Palangos daugiabučių renovacija – daugiau kaip mėnesį sustabdyta

Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos administratorių – UAB „Palangos komunalinis ūkis“, bet jo darbuotojai – nekalbūs. „Tik kartoja, kad „viską žino“. Jau nusibodo“, – sakė S. Nėries g. 3 gyventoja Zinaida Afanasjeva. Išgirta Palangos daugiabučių renovacija jau mėnesį stovi ir Jūratės g. 28, Sodų g. 11.

 

Netikslūs renovacijos investiciniai planai

Siekus pirmauti, Palanga – kaip, beje, ir kitos savivaldybės – parengė netikslius daugiabučių renovacijos investicinius planus. Kai kuriems juose numatytiems darbams nebuvo net numatyti pinigai. Įkaitais tapo ir keli šimtai palangiškių.

„Lietvamzdžiai nuimti, vanduo nuo stogo teka ant stelažų, nuo jų tyška ant sienų, sruvena pro langus ir duris ant butų sienų. Kitoje namo pusėje ant langų sudėtas putoplastas jau du mėnesius. Namo šiltinimo darbai jau neatliekami nuo rugpjūčio 18-osios“, – skundėsi Z. Afanasjeva.

Kad lietaus vanduo nesugadintų buto sienų, sumani moteris įsirengė vandeniui nutekėti nuolydį iš plėvelės. „Jeigu ne ji, kaip ir kitiems namo gyventojams, vanduo taškytų sienas ir gadintų jas“, – pasakojo moteris.

Kiek S. Nėries 3 ir gretimo namo gyventojai bandė domėtis, kodėl sustojo renovacijos darbai, iš administratoriaus – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ neišgirdo jokio konkretaus atsakymo.

„Kiek jiems skambinu, nieko. Klausiame, ar žino, kas darosi renovuojamuose daugiabučiuose S. Nėries gatvėje, atsako vienu žodžiu: „Žinome“. Klausiame, kodėl renovacija sustojo, tada tyli“, – sakė moteris.

„Palangos komunalinio ūkio“ direktoriaus K. Skieraus specialiai renovacijai mieste prižiūrėti pasamdytas Modestas Čeponkus, anot pašnekovės, prieš mėnesį įvykusiame namo gyventojų susirinkime „atsimušinėjo“ formaliu paaiškinimu: „Reikia patikslinti renovacijos investicinius planus“.

Puse lūpų kalbama, kad atlikus darbus pagal netikslius planus, renovacijai numatyti pinigai išnaudoti, o pabaigti likusiems darbams esą jau nėra pinigų.

Z. Afanasjevai namo renovacija kainuos 20 tūkstančių litų. Tiek moteris turės grąžinti bankui per ateinančius 10 metų.

„Akivaizdu, kad bus padaryti ne visi žadėti darbai. Pavyzdžiui, pastorino sienos šiltinimą, bet atsisakė padaryti kai kuriuos kitus darbus, girdi, tam nėra pinigų. Laimė, kad kita firma, ne „Konsolė“, pakeitė namuose radiatorius. Prašiau, kol darbai sustabdyti, kad nuimtų pastolius, bet visi purto galvas“, – sakė moteris.

Neformaliai namo seniūne vadinama gyventoja sakė, kad dėl sustabdytos renovacijos tiek jau patyrė streso, kad susirgo. „Einu pas gydytojus kiekvieną savaitę, nes spaudimas kyla iki 200“, – sakė Z. Afanasjeva.

„Apkarto jau tokia visiems renovacija“, – išlydėdama žurnalistą sakė palangiškė.

 

Renovacija bus atnaujinta „artimiausiomis dienomis“?

S. Nėries g. 5-ojo namo renovaciją buvo numatyta baigti iki šių metų gruodžio 1-osios. Darbų vertė – 415 430 litų. Bet akivaizdu, kad darbai beviltiškai vėluoja, o darbų vertė, patikslinus renovacijos investicinį planą, išaugs.

Kam teks plačiau atverti kišenę? Gyventojams? Renovacijos administratoriui? Valstybei?

Rugpjūtį „Palangos tilto“ kalbintas „Konsolė“ direktorius Kazys Skutulas, paklaustas, kas mokės už renovacijos investicinių projektų pataisymus ir, svarbiausia, papildomus, į dabartinius investicinius planus neįtrauktus darbus, sakė: „Atsakykime aiškiai: gyventojai, kaip paslaugos gavėjai“.

Bet vakar K. Skutulas, klausiamas to paties, mykė: „Nežinau. Gal valstybė. Nors gal atsakomybės derėtų pareikalauti iš vietos valdininkų, kurie dėjo savo parašus po tokiais planais, girdi, viskas gerai, darome renovaciją...“

K. Skutulas sakė, kad dalis renovuojamų kurorte daugiabučių investicinių projektų jau yra atnaujinti ir renovacija dalyje daugiabučių bus atnaujinta „artimiausiomis dienomis“.

„Bene 5-ių ar 6-ių daugiabučių investiciniai planai dar lieka nepatikslinti. Tai skubama padaryti, bet akivaizdu, kad renovacijos Palangoje nepabaigsime iki numatyto termino“, – „Palangos tiltui“ sakė „Konsolė“ direktorius.

Pirmajame renovacijos etape mieste dalyvauja 16 daugiabučių: J. Biliūno g. 3; Druskininkų g. 1; Ganyklų g. 29, 37, 41; Jūratės g. 26, 28; Medžiotojų g. 10; S. Nėries g. 3, 5; B. Oškinio g. 5; Sodų g. 11; Vasario 16-osios g. 1; Vytauto g. 81, 120 ir Žemaitės g. 4 daugiabučiai.

Net 14 iš jų renovuoja „Konsolė“.

 

K. Skierus: „Gyventojams mokėti papildomai nieko nereikės“

Kurorto komunalinio ūkio direktorius K. Skierus patikino, kad net ir patikslinus investicinius planus, gyventojams „nieko“ primokėti nereikės.

„Gyventojai mus sudraskytų, jeigu reikėtų (primokėti). Taupydami supaprastinome kai kuriuos darbus patikslintuose projektuose. Kad nepritrūktų pinigų, pavyzdžiui, vietoj „ventiliacinio“ būdo pasirinkome „tinkuojamąjį“. Investicinių planų, net ir pakoreguotų, kaina gyventojams nesikeis“, – sakė K. Skierus.

Anot jo, renovacijos darbai mėnesiui buvo pristabdyti tik keturiuose daugiabučiuose – S. Nėries 3, 5, Jūratės g. 28 ir Sodų g. 11.

„Suprantu, kad kai kurie gyventojai buvo suirzę dėl to, bet, kiek įmanydami, teikėme jiems reikalingą informaciją“, – sakė direktorius.

Kituose daugiabučiuose, tikino K. Skierus, renovacijos darbai yra tęsiami.

Už investicinių planų pakoregavimą, jis teigė, sumokės patys projektuotojai.

Nuo spalio 30-osios buvo numatyta Palangoje pradėti antrąjį daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos etapą – jame buvo net 57 atnaujinimo laukiantys daugiabučiai namai – bet jų renovacija, neslepia K. Skierus, „stipriai“ vėluos.

„Svarbiausia, kad II-ojo etapo renovacijos darbų kaina labai išaugo. Net iki 30 ir daugiau procentų. Pabandyk tai paaiškinti gyventojams. Veikia rinka – statybų bendrovės „užsikėlė“ kainas“, – sakė K. Skierus.

Didelis trukdis – biurokratija. „Jeigu investiciniame plane parašyta, kad stogo plotas – 100 kvadratinių metrų, o jį taisant, paaiškės, kad plotas yra 101 „kvadratas“, atlikti darbus tame papildomame „kvadrate“ reikės Viešųjų pirkimų tarnybos pritarimo. Baisu“, – stebėjosi UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.

 

Renovacijos pradžia buvo sunki Palangoje

Renovacija sunkiai pasiekė Palangą – biurokratiniai „stabdžiai“ įsijungė tiems daugiabučiams, kuriuos administravo UAB „Palangos butų ūkis“, nes jis su paskirtaisiais renovacijos administratoriais – „Palangos komunaliniu ūkiu“ – vilkino pasirašyti pavedimo sutartį, kurios esmė – daugiabučio namo administratorius paveda renovacijos administratoriui atlikti namo modernizavimą.

Bet „išsijudinęs“ kurortas spėriai žengė renovacijos keliu – šių metų pradžioje Palangoje apsilankęs tuometinis aplinkos apsaugos ministras Valentinas Mazuronis gyrė Palangą, kad operatyviai ėmėsi tvarkyti visus reikiamus dokumentus, leidžiančius pradėti daugiabučių renovacijos darbus kurorte.

„Šiuo klausimu Palanga yra lyderė šalyje“, – sakė V. Mazuronis.

Palangos miesto savivaldybė skubėjo pas atrinktus Vilniaus projektuotojus užsakyti atrinktų renovacijai namų investicinius projektus.

„Stengiantis suaktyvinti renovacijos procesą, buvo skubama juos parengti. Maža paslaptis, kad daug jų buvo parengta net neapsilankant būsimuose renovacijos objektuose. Tiesiog daliai jų pakako, juos rengiant, pasinaudoti Google Map teikiamomis galimybėmis“, – yra sakęs „Palangos tiltui“ K. Skutulas.

Projektuose kai kurie darbai, kurie turėtų būti padaryti vardan optimaliai kokybiškos renovacijos, nebuvo numatyti. Dėl to „Konsolė“ atliko tik pagrindinius renovacijos darbus.

„Kaip renovacijos vykdytojai, žinia, negalime jų atlikti iš savo kišenės“, – sakė direktorius.

Kam tenka atsakomybė dėl netikslumų investiciniuose planuose? „Logiškai, tiems, kas rengė juos – Vilniaus projektuotojams. Juos pasirinko Palangos miesto savivaldybė, bet, kartoju, kad netikslumai parengtuose daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose nėra būdingi išskirtinai Palangai“, – sakė „Konsolė“ direktorius.

Dauguma darbų, įtrauktų į investicinius projektus, yra tie patys: apšiltinti namų stogus, sienas bei cokolį, taip pat – rūsio perdangas, įstiklinti balkonus bei pakeisti lauko duris, pakeisti šilto ir šalto vandens vamzdynus bei modernizuoti šilumos punktus.

Bendra Palangos 14 namų renovacijos vertė – maždaug 8,2 mln. litų.

Jūsų komentaras:

ats."nuomone"... 2014-10-01 07:34 (. / IP: 86.100.63.40)
debile, kitaip nepavadinsi, Tamstos, rašai, kad - "o pas mus - daugiabuciai namai yra namo gyventoju-bendraturciu nuosavybe ir jokia valstybe neturi teises nieko juose daryti... ats.: VAGNORIUI brukant prisiimti į nuosavybę šitas lūženas, nebuvo atlikta INVENTORIZACIJA, nmusidėvėjimas pagal jo formulę buvo niekinis įrašytas buto pase! Ar buvo pasirinkimas žmogui, gyvenančiam vienintelyje butelyje? - ne! Kur jūs visi tada, esantys prie lovio, buvote? G.Vagnoriaus "prichvatizacija" įvykdyta visoje LIETUVOJE- nusikaltimas!!!pražudęs Lietuvą ir nugarmėjo į bedugnę, atrodo , amžiams! ..

Absurdo simfonija... 2014-09-30 05:58 (. / IP: 86.100.63.40)
...Su ta renovacija perdaug skubama, tiek Palangoje, tiek Lietuvoje...Labai daug neaiškumų, aplamai, gyventojams... Susirinkimai prie gyv. namų -niekiniai, nes taip ir liko viskas neaišku,popieriai (dok.) tarp kojų krito ant žemės, tai tą nepasakiau tai tą dar nepasakiau...O kodėl bijoma surinkti žmones į bendrą salę ir ekrane (naud. multimedia) akivaizdžiai paaiškinti žmonėms- kas ,kur, ką ir už kiek??? Viena tapo aišku, -po kelerių metų antstoliai turės darbo sočiai, atiminėdami nemokius butus, ypač iš pensininkų...= p.s. Visose ES valstybėse, daugiabučių lūženos renovuojamos iš valstybės lėšų (net Lenkijoje)! - nuskurdintoje Lietuvoje-užkarta kilpa ant vos bekvėpuojančių žmonių galvų !?

Taip pat skaitykite

Palanga jau renovavo daugiau nei pusę visų kurorte esančių senų daugiabučių namų, ir renovacija tęsiasi. Prie renovuotų namų tvarkoma ir gyvenamoji aplinka. 


Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Šią savaitę patikrinus Kretingos rajone spurgų gamyba užsiimančią bendrovę UAB „Skanėstai“, nustatyta daugybė pažeidimų, dėl ko įmonės veikla buvo sustabdyta, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų. 


Daugiau nei pusė lietuvių gyvena senos statybos daugiabučiuose. Didmiesčiuose renovacija lėtesnė Šiuo metu Lietuvoje renovuoti 3197 daugiabučiai, ty, 8,9 proc. visų senųjų daugiabučių. Daugiausiai daugiabučių renovuota Birštone, Druskininkuose, Ignalinoje. Toliau – Palanga, Molėtai. Didžiųjų Lietuvos miestų lyderių sąraše nematome. Anot aplinkos viceministro...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Bankams skyrus antrajam kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) etapui finansavimą, Palangoje renovacija turėtų vykti sparčiau. Nors renovacijos procesas mieste, kaip ir visoje šalyje, patiria trikdžių, renovacijos programos įgyvendinimo administratoriui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei renovacijos prievaizdui, Aplinkos ministerijos Būsto Energijos Taupymo...


Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius