Istorinio pastato vieta staigiai perleista viešbučiui

"Palangos tilto" informacija, 2019-03-31
Peržiūrėta
2534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas, per dvi dienas išnyko istorinis kurorto pastatas, kuriame daugiau nei 70 metų dirbo miesto valdžia. Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą pastatytą pastatą nugriovė naujieji jo šeimininkai – nekilnojamojo turto ir prekybos įmonių korporacijai „Vaivorykštė“ priklausanti Šiaulių bendrovė „Masada“.
Kurorto savivaldybės administracijai persikėlus į priešais esančias naujas patalpas, senoji savivaldybė už kiek daugiau nei pusę milijono eurų buvo parduota prieš trejus metus. Palangos senbuviams šis pastatas buvo gerai žinomas, nes jame dar nuo 1950-ųjų buvo įsikūręs tuometis miesto vykdomasis komitetas, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę veikė kurorto savivaldybė. Prieš karą čia buvo dviejų aukštų namas, kuris priklausė vienai į Pietų Afrikos Respubliką emigravusiai žydų šeimai. Po karo pristačius trečiąjį aukštą, į pastatą įsikėlė banko skyrius ir miesto valdžia.
Įmonės „Masada“ direktorius Ramūnas Kiuras sakė, kad 23 arų ploto žemės sklype vietoj buvusio senojo pastato norima pastatyti apie 3 tūkst. kvadratinių metrų ploto prabangų 4 žvaigždučių viešbutį. Jame planuojama įrengti apie 50 numerių. Pirmajame aukšte numatomas restoranas, komercinės patalpos, konferencijų salė. Penktąjį būsimojo pastato aukštą planuojama skirti SPA zonai su baseinais ir treniruoklių sale. Pastato stogas bus atidengiamas, todėl SPA zona vasarą veiktų po atviru dangumi. „Norime viešbutį pastatyti neskubėdami, panaudodami moderniausias technologijas, todėl šiemet planuojamos pradėti statybos gali užtrukti iki ketverių metų“, – teigė R. Kiuras. Kaip prieš trejus metus teigė „Vaivorykštės“ korporacijos valdybos pirmininkas Anridas Vinkleris, šalia esanti graži aikštė su šokančiu fontanu būsimam viešbučiui neabejotinai sukurs pridėtinės vertės. „Bet kuriam viešbučio svečiui bus smagu sėdint kambaryje grožėtis pro langą atsiveriančiu šokančio fontano vaizdu. Poilsiautojai ir patys vakaroja mieste, todėl fontano muzika jiems neturėtų įkyrėti. Be to, šiuolaikinės technologijos patalpose leidžia gerai izoliuoti garsą“, – įsitikinęs A. Vinkleris.

Jūsų komentaras:

anksčiau ar vėliau 2019-04-09 21:32 (IP: 86.100.63.99)
bus nurodyta užsukti tuos fontano bumčikus, nes joks viešbučio gyventojas nepakęs to pigaus triukšmo.

... 2019-04-09 14:37 (IP: 195.182.92.36)
Per keturis metus... tai tokia vieta virs statybų aikštelė..? Čia tai bent investuotojas...

Palangiskis 2019-04-02 10:37 ([email protected] / IP: 78.57.146.222)
Kazkas su tuo sklypu negerai, Baisu kas darosi Palangoje, tokioj vietoj statyti viesbuti!!!!!!!!

Taip pat skaitykite

Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.


„Palanga jau turi leidimą Jaunimo ir savanorystės centro pastato statybai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė žinia ketvirtadienio, balandžio 8-osios, vakarą savo Facebook paskyroje.


Jei ofisas skirtas darbui, o pramogų vietos – pasilinksminimams, tai namai yra ta vieta, kur vyksta viskas: ramus poilsis, aktyvios pramogos, įtemptas darbas, ar labai daug susikaupimo reikalaujantis mokymasis. Taigi, kaip matyti, būtent namuose yra vykdomos pačios įvairiausios veiklos, o, kad visas jas galėtume atlikti saugiai, efektyviai bei kokybiškai, turime tam tinkamai...


Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus pareigūnai tarnybiniu pranešimu informavo apie tai, kad 2019-08-28 dieną atvykus patikrinti pastato, esančio Palangoje techninės būklės, susitikimo su pastato savininkais metu, šie kategoriškai atsisakė leisti pareigūnams apžiūrėti pastatą ir nepateikė jokių dokumentų.


Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas, per išnyko istorinis kurorto pastatas, kuriame daugiau nei 70 metų dirbo miesto valdžia. Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą pastatytą pastatą nugriovė naujieji jo šeimininkai – nekilnojamojo turto ir prekybos įmonių korporacijai...


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Sudaryta Darbo biržos pastato priėmimo komisija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje Seimo nario Prano Žeimio inicijuotame atsakingų institucijų vadovų pasitarime dėl Palangos Darbo biržos pastato likimo žiniasklaidos atstovų paprašyta nedalyvauti, nes tai esą  protokolinis pasitarimas, apie kurio rezultatus busią pranešta jam pasibaigus. Tačiau sutartu laiku posėdžiavusieji susitikti su žiniasklaida nebepageidavo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius