Jau ir Palanga – tik elitui? Atvykusiems poilsiautojams galvą apsuks ne tik apžvalgos ratas, bet ir kainos

Palangos tiltas, 2022-05-23
Peržiūrėta
1260
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Palanga šiemet poilsiautojus pasitiks naujovėmis – kurorte iškilo apžvalgos ratas, iki pat jūros nutiestas takas neįgaliesiems, atsiras dar viena vieta paplūdimyje poilsiautojams, turintiems augintinius. Visgi ne visos žinios tokios geros – kaip ir visoje Lietuvoje, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų kainos šią vasarą bus didesnės.

Pačioje Palangos širdyje, Meilės alėjoje, esančio viešbučio „Palangos žuvėdra“ vadovas Kristupas Šliogeris pasakojo, kad pirmųjų rezervacijų sulaukė dar rudenį.

„Kadangi pandemija beveik baigėsi ir tikriausiai liks tik prisiminimu, žmonės grįžta prie savo įpročių, planuoja atostogas ir rezervuoja vietas iš anksto. Nebėra taip, kad visi puola paskutinę minutę prieš pat vasarą“, – teigė jis. 

Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės, dėl aukštos infliacijos šalyje apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslai poilsiautojus gali pasitikti apie 10–15 proc. ūgtelėjusiomis kainomis.

Brangsta ir restoranų maistas.

„Kainos visos Lietuvos restoranuose bus koreguojamos, tai – neišvengiama. Bet viešbutyje kainos kol kas liko tokios, kokios buvo, o restoranuose augo apie 10 proc. 

Bet situacija labai dinamiška, turime kainų pasiutpolkę, tad, kaip bus vasaros pabaigoje, sunku prognozuoti“, – kalbėjo K.Šliogeris.

Visgi, Palangos mero Šarūno Vaitkaus teigimu, augančių kainų nereikėtų baimintis.

„Nereikia gąsdinti žmonių, kad į Palangą nebus įmanoma atvažiuoti, nes čia bus tik elitas. Taip tikrai nėra. Turime didžiulę teritoriją, 25 km paplūdimio nuo Šventosios iki Klaipėdos rajono, todėl kiekvienas atras sau tinkamą poilsį ir kainą“, – aiškino jis.

Anot mero, šiemet turistų laukianti Palanga yra pasikeitusi: naujos erdvės nudistams, augintiniams, daugiau dėmesio skiriama neįgaliesiems. 

„Lino take bus įrengtas specialus plastiko takas, kuriuo neįgalus žmogus su vežimėliu galėtų pasiekti vandenį. Tai naujovė, Lietuvoje to dar nėra.

Dar viena naujiena – žmonės su augintiniais galės atvykti ir į Šventąją, tam bus skirta vieta paplūdimyje“, – pristatė naujienas Š.Vaitkus.

Paplūdimiuose nuo birželio budės ir naujausia įranga aprūpinti 85 gelbėtojai.

„Turim 2 naujus postus. Gavome šiemet naują džipą, 2 vandens motociklus, 2 keturračius. Iš viso dabar turime 7 džipus, 7 keturračius, 5 vandens motociklus. Dabar turime ir išmanią stebėjimo kamerą“, – vardijo Jonas Pirožnikas, Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas.

Bene romantiškiausia vasaros vieta taps naujasis apžvalgos ratas Palangoje. Pakilus į beveik 45 metrų aukštį matoma visa kurorto panorama. 

„Tai moderniausias ir aukščiausias apžvalgos ratas, koks kada nors buvo Palangoje. Jis visiškai automatizuotas ir dirbs visus metus“, – paminėjo „Rota fortūna“ direktorius Dainius Drungilas. 

Pernai Palangą aplankė per milijonas turistų. Tikimasi, kad poilsiautojų gretas šiemet papildys itin laukiami svečiai iš užsienio.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Turime jums gerą žinią! Artėjančių mokslo metų pradžios proga rugsėjo 1 diena Palangos apžvalgos ratas dovanoja 50 % nuolaidą visiems moksleiviams  Maloniai kviečiame pasitikti mokslo pradžią ir rudens sezoną mūsų apžvalgos rate. #palangosapzvalgosratas


Bene didžiausia Palangos pažiba ir traukos objektas šiemet – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas, įsitaisęs Basanavičiaus gatvės kairiajame šone, einant link Palangos tilto. 


Palanga šiemet poilsiautojus pasitiks naujovėmis – kurorte iškilo apžvalgos ratas, iki pat jūros nutiestas takas neįgaliesiems, atsiras dar viena vieta paplūdimyje poilsiautojams, turintiems augintinius.


Sezono naujovė didžiausiame šalies kurorte, Palangoje – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas nuo trečiadienio, gegužės 16 d., jau atviras lankytojams. 


Palangos miesto gyventojus ir svečius jau netrukus džiugins naujas didžiulis apžvalgos ratas.


Antrasis „7bet-NKL“ ratas baigėsi Palangos „Kuršių“ (12-14) pergale.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Įsibėgėjus vasaros sezonui į vieną iš labiausiai užsieniečių pamėgtų kurortų – Palangą – atvyksta vis daugiau saulės šilumos bei pramogų išsiilgusių poilsiautojų, kurie ne tik mėgaujasi jūros ošimu, bet ir pildo verslininkų kišenes. Toli gražu ne tokiu pačiu poilsiautojų antplūdžiu gali pasigirti Palangos miesto turgavietės prekiautojai....


Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.


Kokia apžvalgos rato kaina?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 04 05 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Apakinti keletu dešimčių tūkstančių litų siekiančių sumų, kuriomis kurorte įvertintos itin paklausios prekybos ir paslaugų teikimo vietos, Palangos politikai užsimojo už apžvalgos ratui numatytą vietą Gedimino gatvės gale iš verslo išlupti net 100 tūkstančių litų per metus. Iki šiol Palangoje dar negirdėta kaina už teisę teikti savo paslaugas viešoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius