Jurandas Altuchovas: „Mano rankos – nei auksinės, nei stebuklingos, bet myliu savo darbą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2025-04-18
Peržiūrėta
368
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jurandas Altuchovas
Jurandas Altuchovas

Ne iš vieno skausmo kankinamo žmogaus esu girdėjęs: „Niekas nepadeda – reikės pas Jurandą eiti. Gal jis padės?“ 

Man tai papasakojus, Jurandas Altuchovas, žinomas pajūrio kineziterapeutas, Jurando sveikatingumo centro steigėjas ir vadovas, kukliai šypteli: „Įvairiai žmonės mus randa, bet, žinoma, toks pasitikėjimas – malonus. Svarbiausia gyvenime daryti tai, ką sugebi geriausiai, mylėti savo darbą ir norėti padėti žmonėms. Matyt, esu iš tų šiandien retų kineziterapeutų, kurie iki šiol kartu su pacientu išgyvena jo problemą: gilinasi, galvoja, kaip geriau padėti, daro, ką gali.“

Jurando sveikatingumo centras Klaipėdoje, Debreceno g. 52a (telefono nr. 0602 77715), šiandien teikia įvairias individualias kineziterapijos paslaugas.

Jų metu atliekama Išsami paciento būklės analizė, kineziterapeutai įvertina laikyseną, judesių kokybę ir skausmo priežastis. 

„Jos tinka, jei jaučiate skausmą ar diskomfortą, jei turite nugaros, sąnarių, raumenų problemų, jei norite pagerinti judėjimo funkciją ar išvengti traumų“, – sako J. Altuchovas.

Centre teikiamos reabilitacijos programos gali padėti atkurti žmonių kūno funkcijas po traumų ar ligų, esant negrįžtamiems pokyčiams – nors iš dalies jas kompensuoti. 

„Reabilitacijos programos padės ir tiesiog būklę palaikyti, siekiant užkirsti kelią tolesniam sveikatos blogėjimui“, – sako J. Altuchovas.

Į reabilitacijos programą įeina įvairios paslaugos, kurios skiriamos pagal paciento poreikius: kineziterapija, ergoterapija (pagalba atkuriant kasdienius įgūdžius), ortopedinės priemonės (techninės pagalbos parinkimas ir pritaikymas), gydomasis masažas ir fizioterapija, psichologinė ir socialinė pagalba bei kitos paslaugos.

„Kad geriau atlieptumėme visų poreikius, vaikams siūlome jiems adaptuotą kineziterapiją, specialias mankštas nėščiosioms, grupines mankštas senjorams. Kineziterapija šiandien yra ypač individualizuota“, – sakė J. Altuchovas.

Čia galima atlikti ir profilaktines mankštas bei gauti sveikatinimo procedūras.

Paklaustas, kuo Jurando sveikatingumo centras skiriasi nuo kitų, pašnekovas nė akimirką nesuabejojo: „Požiūriu. Mums svarbiausia – mūsų pacientas.“

Jurando sveikatingumo centre dirba trys reabilitologės, kurioms centro steigėjas negailėjo šiltų žodžių. „Puikios specialistės“, – sakė jis.

Kai 1996-aisiais J. Altuchovas baigė Kūno kultūros institutą, kineziterapija buvo nauja specialybė. 

„Buvau tarp pirmųjų šios srities studentų, kurių daugelis net gerai neįsivaizdavo, ką turės ateity daryti. Aš augau kartu su savo pacientais, stebėjau, ko jiems reikia ir kas labiausiai jiems tinka“, – sakė 11 metų Jūrininkų ligoninėje kineziterapeutu išdirbęs „Lietuvos pajūrio“ pašnekovas.

Profesinį kelią jis pradėjo sanitaru miesto ligoninėje – 1992 metais baigė Klaipėdos medicinos mokyklą, įgydamas slaugo specialybę, o 2005 metais gavo Sporto ir pedagogikos magistrą Klaipėdos universitete.

„Džiaugiuosi tokia savo specialybių kombinacija. Net esu tokį terminą sugalvojęs: „Pedagoginė medicina“. Kai pacientas man rodo savo magnetinio rezonanso tyrimą, jį jam aiškinu suprantamai, kaip geras pedagogas“, – sako J. Altuchovas.

Nors kineziterapija per tris dešimtmečius nušuoliavo į priekį milžino batais, tačiau žinomas pajūrio kineziterapeutas įsitikinęs, kad žmogiškasis faktorius yra svarbiausias.

„Mačiau labai daug įvairių metodų ir madų – jie ateina ir praeina, –  sakė J. Altuchovas. – Mano patyrimu, paprastas judesys, gerai žinant žmogaus anatomiją ir biomechaniką, dažniausiai bus naudingesnis nei koks nors modernus metodas. Kaip prie žmogaus prieisi, kokius žodžius jam parinksi, vis dar man yra lygiai taip pat svarbu ir šiandien, kaip ir prieš trisdešimt metų.“
Mažas fizinis aktyvumas, nesaikinga ir/ar nesubalansuota mityba, trūkinėjantys artimiausių žmonių ryšiai – laikmečio ženklai, kurie J. Altuchovui kelia nerimą.

„Sveikatos formulė – nesudėtinga: gera genetika, subalansuota gyvensena ir tinkamas požiūris į viską“, – sakė J. Altuchovas, kuris yra Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos narys.

Politikui Jurandui sveikatos ir sveikatingumo dalykai yra artimiausi.

„Kaip Klaipėdos bendruomenės Sveikatos tarybos pirmininkas, Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas būtent į juos kreipiu daugiausiai dėmesio. Klaipėda daug daro, kad kuo daugiau žmonių pasirinktų sveiką gyvenseną“, – sakė pašnekovas.

Tūkstančių padėkų per daugybę metų sulaukęs žinomas kineziterapeutas negalėjo išskirti nė vienos ypatingos.

„Dažniausiai girdžiu: „Jūsų rankos – auksinės, stebuklingos“. O aš atsakau paprastai: rankos – kaip rankos. Tiesiog dirbu savo darbą, kuris man labai patinka“, – sakė J. Altuchovas, išlydėdamas „Lietuvos pajūrį“. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne iš vieno skausmo kankinamo žmogaus esu girdėjęs: „Niekas nepadeda – reikės pas Jurandą eiti. Gal jis padės?“ 


Maršrutiniu taksi Klaipėda-Palanga kasdien į darbą vykstanti klaipėdietė netveria pykčiu, jog keleiviai priversti grūstis it silkės statinėje. Anot moters, žmonėms ne tik ilgą laiką tenka laukti retai kursuojančių autobusiukų, bet ir važiuoti nesaugiai.


Mieli mokytojai, Jūs dirbate nepaprastą darbą, dalindamiesi savo žiniomis, meile, tikėjimu. Mokytojo vaidmuo kuklus, tarsi nepastebimas, dažnai jis lieka savo ugdytinių šešėlyje. Bet jis niekuo nepakeičiamas, – tai liudija pasaulio kultūra ir mokslas, didžiųjų žmonių


Pristatome Rasą Bluškę, Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkę, šiuo metu dar laikinai einančią ir Muitinės priežiūros uostuose skyriaus vedėjo pareigas. Leiskime jai pačiai papasakoti apie savo darbo pradžią, patirtį dirbant muitinėje, kuriozinius atvejus, kontrabandą bei pasvarstyti, kas yra geras muitininkas.


Dėl senatvinių ortopedinių pakitimų, traumų ar profesinių pažeidimų nejudrus, nesilankstantis – „negyvas“ – rankos nykštys – ortopedų-traumatologų darbo kasdienybė. Dylant sąnariams ir kaulams, žmonėms tampa problematiška pasukti riešą, ypač nykštį – jaučiamas skausmas.


Senas žmogus šiuolaikinėje visuomenėje yra  pamirštas ir nereikalingas. Nebemokame gerbti senolių nei mes, nei mūsų vaikai. O iš kur jie gali išmokti tos pagarbos, jei net savo vaikams neberandame laiko?! Vis kažkur bėgame, lekiame, nebepastebime, kas šalia mūsų gražaus, trapaus, prasmingo.


Po stebuklingos avarijos atomazgos palangiškiai švenčia antrąjį gimimą  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangiškių pensininkų Venskų šeima švenčia savo antrąjį gimimą. Antradienį grįžtant namo po susidūrimo su vilkiku jų automobilio „Renault 19“ priekis buvo tiesiog sumaitotas, tačiau šia mašina važiavę palangiškiai išvengė net įbrėžimo.


Sakoma, kad lytėjimą kūdikiai supranta kaip meilės išraišką, bendravimą su jais. Šią kalbą puikiai perpratusi kineziterapeutė, masažistė Ramunė Ronkaitytė papasakojo, kokią naudą kūdikiams teikia masažas. Nors, kaip paminėjo specialistė, tėvams pradžioje sunku pasitikėti, tačiau puikūs rezultatai sunaikina visas abejones. „Seniau tėvai patys mėgindavo masažuoti savo mažylius, pastaruoju...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Kantrybės keliu link auksinės šventės

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį ypatinga šventė nudžiugino palangiškių šeimą. Karilė ir Povilas Grikšai pakvietė pačius artimiausius žmones atšvęsti savosios šventės – Auksinių vestuvių metinių. Drauge nugyvenę penkiasdešimtmetį jie spindi didžiule meile ne tik vienas kitam, bet ir gyvenimui. Šią progą paminėti jie nusprendė Palangos bažnyčioje, kurioje prie 50 metų sumainė aukso žiedus bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius