Kelionės maršrutiniu taksi į darbą klaipėdietei apkarto: kad grįžtum namo, tenka rizikuoti savo sveikata

Palangos tiltas, 2023-03-07
Peržiūrėta
1247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelionės maršrutiniu taksi į darbą klaipėdietei apkarto: kad grįžtum namo, tenka rizikuoti savo sveikata

Maršrutiniu taksi Klaipėda-Palanga kasdien į darbą vykstanti klaipėdietė netveria pykčiu, jog keleiviai priversti grūstis it silkės statinėje. Anot moters, žmonėms ne tik ilgą laiką tenka laukti retai kursuojančių autobusiukų, bet ir važiuoti nesaugiai.

Klaipėdietė Audronė Marcevičienė pasakojo į darbą kasdien vykstanti itin nenoriai. Šias nemalonias emocijas jai kelia kelionė maršrutiniu taksi.

„Jie važiuoja tik kas valandą ir būna sausakimši. Anksčiau vienas maršrutinis taksi važiuodavo iš Palangos, o kitas iš Klaipėdos ir žmonių srautai pasiskirstydavo. Pastaruoju metu maršrutinio taksi iš Palangos nebeliko, veža tik Klaipėdos transportas. Vyrauja tikras chaosas“, - piktinosi moteris.

Anot jos, norint patekti į maršrutinį taksi reikia ateiti mažiausiai prieš 40 minučių, kitu atveju - liksi stovėti, nes paprasčiausiai netilpsi.

„Išvažiuodamas iš Klaipėdos maršrutinis taksi stoja keturiose stotelėse ir būna visiškai pripildytas. Jeigu pasiseka ir į jį patenki, bet žmonės tiesiog lipa vieni ant kitų. Šie maršrutiniai taksi keleivius veža ir į Palangos oro uostą. Galite įsivaizduoti, kaip turi jaustis didžiuliais lagaminais prispausti žmonės“, - piktinosi pašnekovė.

A. Marcevičienė įsitikinusi, jog dėl grūsties keleiviai ne tik patiria nepatogumų, bet gali ir nukentėti.

„Kaip suprantu, maršrutiniuose taksi galima važiuoti tik sėdint, nes nėra įrengtų vietų, kur būtų galima saugiai įsikibti ir nenugriūti. Žmonėms tenka riedėti atsistojus ir rizikuoti savo sveikata. Dar visai neseniai savo akimis mačiau, kaip viduryje autobuso stovėjo nėščia moteris. Tik įsivaizduokite, kokia nelaimė tykotų vairuotojui staigiai sustabdžius. Nesuprantu, kodėl tokia miestiečiams opi problema yra nesprendžiama. Juk galima leisti važiuoti didesniems autobusams ar dažniau organizuoti važiavimą“, - svarstė pašnekovė.

Vežimo tvarka koreguojama nebus

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ laikinai einantis direktoriaus pareigas Andrius Samuilovas sakė, kad panašių gyventojų skundų girdėti teko, tačiau šiuo metu yra nustatyta keleivių vežimo tvarka, kuri artimiausiu metu koreguojama nebus.

„Palangos kryptimi važiuoja mūsų organizuojamas maršrutinis taksi, o Palanga organizuoja autobusų maršrutą. Skiriasi ir transporto priemonės, ir bilietų kainodara. Maršrutiniame taksi negalioja lengvatos. Tikėtina, jog eilės susidaro, nes dalis keleivių aikštėje tiesiog lieka laukti autobuso, kad galėtų pigiau įsigyti bilietą. Šiuo metu maksimaliai išnaudojame visus turimus maršrutus, dirbame visu pajėgumu. Taip, esame girdėję nusiskundimų, jog važiuojant iš Klaipėdos į Palangą keleiviams kartais pritrūksta vietų, tačiau tai tikrai nėra kasdienė situacija“, – kalbėjo A. Samuilovas.

Gyventojai svarsto, kad galbūt paleidus dar vieną maršrutinį taksi, kuris keleivius vežtų tik į Palangos oro uostą, situacija pagerėtų. Visgi A. Samuilovas tokiai minčiai linkęs nepritarti.

„Mūsų žiniomis, dienos metu į Palangos oro uostą vykstančių keleivių srautas nėra labai didelis, todėl finansiškai tai būtų labai nuostolinga, tad kol kas tokia galimybė nėra svarstoma. Labai tikimės, kad Klaipėda ir Palanga kada nors ras bendrą sprendimą ir paseks Klaipėdos rajono pavyzdžiu, kaip reikėtų integruoti maršrutus. Tada, manyčiau, problema išsispręstų“, – svarstė pašnekovas.

“Vakarų ekspresas”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! Jau rugpjūčio 11-13 dienomis aštuntus metus puoselėjamas renginys vėl įsilies į aktyvų pajūrio gyvenimą Palangoje ir Šventojoje.


Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui.


Maršrutiniu taksi Klaipėda-Palanga kasdien į darbą vykstanti klaipėdietė netveria pykčiu, jog keleiviai priversti grūstis it silkės statinėje. Anot moters, žmonėms ne tik ilgą laiką tenka laukti retai kursuojančių autobusiukų, bet ir važiuoti nesaugiai.


Maršrutinio taksi M31 „Klaipėda-Palanga-Palangos oro uostas“ tvarkaraščiai skelbiami  Tvarkaraščių puslapyje . 


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


Mieli mokytojai, Jūs dirbate nepaprastą darbą, dalindamiesi savo žiniomis, meile, tikėjimu. Mokytojo vaidmuo kuklus, tarsi nepastebimas, dažnai jis lieka savo ugdytinių šešėlyje. Bet jis niekuo nepakeičiamas, – tai liudija pasaulio kultūra ir mokslas, didžiųjų žmonių


Nuo birželio pradžios Plungės rajono poilicijos komisariatui vadovaujantis palangiškis Gintautas Pocevičius, kuris prieš tai dirbo Palangos ir Klaipėdos miestų policijos komisariatuose, palyginus ilgos kelionės kasdien į darbą nesibaido.


Palangiškius ir miesto svečius kviečiame nuo balandžio 3 d. į papildomai organizuojamus haloterapijos seansus. Haloterapija (druskų gydykla) pagerina kvėpavimo sistemos ligomis sergančiųjų būklę, stiprina imunitetą, puikiai tinka peršalimo ligų profilaktikai. Ši procedūra ne tik sumažina kvėpavimo takų problemas, bet ir gydo sinusitą, nosiaryklės uždegimus.


Vėžys – viena dažniausių ligų Europoje, nusinešanti daugelio žmonių gyvybes. Kasmet rugsėjo 15 d. minima Tarptautinė prostatos vėžio diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į dažniausią vyrų onkologinę ligą Lietuvoje. 2014 m. prostatos vėžiu sirgo 300 vyrų, o prevencine programa, kuri yra nemokama, pasinaudojo tik 29 proc. Moterys apie sveikatos problemas linkusios...


Vasaros metu, niekam ne paslaptis, Palangoje žmonių ženkliai pagausėja. Atvykę poilsiautojai pasiryžę čia išbandyti visus teikiamus malonumus, tad natūralu, daug keliauja. Ar naudojasi atvykę poilsiautojai taksi paslaugomis, norėdami pasiekti tam tikrus taškus? Kai kurie taksi įmonių savininkai ir darbuotojai tvirtina, jog ši vasara jų atžvilgiu mažiau dosni, o kiti net neturėjo laiko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius