Vilnietės poilsis Palangoje apkarto: „Pabėgau į kurortą ne tam, kad atostogaučiau su statybininkais“

Palangos tiltas, 2020-07-20
Peržiūrėta
669
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygimanto Gedvilos foto
Žygimanto Gedvilos foto

Vilnietė Marija (vardas pakeistas) kasmet apsistoja „Smilčių vilose“ Palangoje. Tačiau šiemet atvykusi į kurortą su gausia šeima ji nusivylė: po langais – triukšminga statybvietė, rašo www.15min.lt žurnalistė Karolina Stažytė.

Pyktį dėl kaimynystėje vykstančių statybų lieja ir greta veikiančios „Paulinos“ vilos savininkė: moteris priversta raudonuoti prieš savus poilsiautojus. Pats statytojas bėdos nemato: kaimynai, neva, bijo konkurencijos. „Ar galima Palangoje ar kituose Lietuvos kurortuose leisti didelio masto statybų darbus vykdyti vidurvasarį? Tai metas, kai poilsiautojai ir besigydantys sanatorijose žmonės išleidžia dideles pinigų sumas už savo poilsį bei sveikatinimą. Kaip ilsėtis ir gydytis, jei nuo 9 iki 19 valandos iš statybvietės sklinda didžiulis triukšmas? Ar tokie darbai neturėtų būti vykdomi pavasarį, rudenį ir žiemą? Aš nekalbu apie rekonstrukcijas ar remontus – čia pradėtos vykdyti didelės statybos, ruošiami pamatai“, – klausimus kėlė į 15min besikreipusi poilsiautoja Marija (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Statybos, anot jos, vyksta Palangos Neringos gatvėje. Apie tai, kad jos, ir dar tokios triukšmingos, prasidės liepos 13 dieną, Marijos teigimu, aplinkinių vilų savininkai nebuvo informuoti, tad negalėjo perspėti ir savų svečių. Poilsiautojai nežinojo, kad atvyksta į apgyvendinimo vietą, šalia kurios vyksta statybos. Skundo autorės teigimu, dideliu keliamu triukšmu skundžiasi tiek reabilitacijos centro „Pušynas“, tiek poilsio namų ar viešbučių „Medus“, „Paulina“, „Smilčių vilos“ svečiai. Ne vienas neva svarsto pareikalauti kompensacijos, ilgiau apsistoję mąsto apie persikėlimą kitur, kur ramiau, tad tai nusivylimas ne tik ramybės išsiilgusiems poilsiautojams, bet ir finansiniai praradimai kai kuriems apgyvendinimo paslaugų teikėjams.

„Aš ir mąstau, ką daryti. Nežinojome, kad statybos vyks. Ieškojome ramybės ir harmonijos, esame pavargę nuo didmiesčio triukšmo, išsekę po darbų. Visada renkamės tą patį viešbutį, nes jis idealiai tinka pailsėti šeimoms. Tikėjomės ramybės, tačiau šįkart pro langus matome didelį traktorių ir girdime nuolatinį jo keliamą triukšmą. Kreipėmės dėl to į savivaldybę“, – nusivylusi kalbėjo Marija.

Ji teigė bendravusi su viena pora, atvykusia iš Vilniaus ir apsistojusia „Meduje“. Pora pasakojo norėjusi vykti į Nidą, tačiau ten neberado laisvų vietų, tad pasirinko vilą prie Palangos pušyno ir jūros, manė, kad ten bus ramu kaip Nidoje, nes J.Basanavičiaus gatvė – tolokai. Tačiau poilsiautojų atostogos liko sugadintos – jie nesitikėjo „poilsio“ su statybininkais ir teigė niekuomet nebegrįšiantys į Palangą.

Marija perteikė ir daugiau poilsiautojų nusiskundimų. Verkė pusę dienos Neringos gatvė laikoma viena prestižiškiausių kurorte, nes driekiasi palei pušyną ir kopas, atskiriančias gyvenvietę nuo pliažo ir jūros. 15min žurnalistei nuvykus į vietą, į statybvietę ir iš jos, zujo sunkiasvorės mašinos, gana nedideliame plote tarp gyvenamųjų namų darbavosi ekskavatorius – buvo ruošiami pamatai, kasama didelė duobė.

Vietoje sutikta „Paulinos“ vilos, veikiančios šalia, savininkė Nijolė Štarienė guodėsi, kad nors statybos vyksta legaliai, turint visus leidimus, statytojai nejaučia jokios moralinės atsakomybės prieš kitus apgyvendinimo įstaigų savininkus, poilsiautojus, kurie atostogų metu tikrai nenori girdėti nuo 9 iki 19 valandos trunkančio triukšmo po langais.

Vilos savininkė: „Man tenka raudonuoti prieš savo svečius, negaliu išeiti į kiemą.“ „Juk šeimos grįžta per pietus migdyti vaikų, o čia toks triukšmas, zuja tos mašinos, užstato įvažiavimus, visą gatvę, o pas mane 5 klientai turėjo atvažiuoti. Vakar net policiją kvietėme. Ar normalu, kad tokių didelių statybų imtasi dabar, sezono įkarštyje? Kodėl negalima buvo palaukti iki rugpjūčio vidurio? Kas taip elgiasi? Man tenka raudonuoti prieš savo svečius, negaliu išeiti į kiemą. Su ašaromis prieš juos stoviu. Vakar pusę dienos verkiau“, – graudindamasi kalbėjo N.Štarienė.

Jos vyras, kadaise, beje, buvęs Vilniaus meras Arūnas Štaras, tikino, kad nors šiemet šaliai smogė karantinas, poilsiautojų netrūksta: iki šios dienos sulaukta 150 užsakymų (poros valdomoje viloje – 15 kambarių), kai pernai tokiu metu jų būta apie 160. Tad statytojų žodžiai apie tai, kad užsakymų nedaug ir statybos tikrai daug kam netrukdo, jo įsitikinimu, yra netiesa. „Statybas vykdo „Medus“ vilos savininkas, šiaulianska chėbra. Gegužės mėnesį nugriovė anksčiau čia stovėjusį pastatą ir staiga pradėjo statybas, nors statybininkai įkalbinėjo iki Žolinių palaukti. Manėme, kad tie žmonės, gerbdami savo svečius, susilaikys iki rudens, deja... Ką pakeis pusantro mėnesio? Daug pasaulio apkeliavę, bet niekur nematę, kad vidury sezono pradėtų tokias statybas. Ar jūs norėtumėte statybų aikštelėje dirbti?“ – piktinosi N.Štarienė.

Komentarą 15min sutiko pateikti ir vietoje buvęs statybų užsakovas Vytautas Varanavičius, patikinęs, kad dirba tik antra diena, o per tas dvi dienas spėję viską, ką reikia, iškasti, – ekskavatorius jau išvažiuojantis. „Iš poilsiautojų negalėjote gauti jokių skundų. Štai tik šita ponia (Nijolė Štarienė, – aut. past.) yra vienintelė besiskundžianti poilsiautoja. Jai vienai niekas nepatinka. Absurdas. Bijo būsimos konkurencijos. Kažkas neva iš „Smilčių vilų“ skundžiasi, paskambinau savininkui, sako jis: „Baik juokus.“ Juk mes turime statybos leidimą... Apeikit visas Palangos statybvietes, visur stato“, – kodėl užkliuvo būtent jo statybos, stebėjosi V.Varanavičius.

Iki tol apleistą stovėjusį namą jis teigė įsigijęs prieš dvejus metus – naujas dviejų butų, dviejų aukštų pastatas bus perduotas vaikams, bus vykdomos ir apgyvendinimo paslaugos. Statybas, kurios įgyvendinamos įmonės vardu, žadama baigti kitų metų liepą. „Išvažiuos štai ekskavatorius, nebeliks to triukšmo. Iš žemės išlįsim po savaitės“, – žadėjo statytojas. Paklaustas, ar negalėjo pavėlinti statybų pradžios ir imtis to rugpjūčio antroje pusėje, „Medus“ savininkas pyktį vėl nukreipė kaimynės link – neva ji pati statėsi savo vilą vasaros metu, trukdė įgyti statybos leidimą, o kai tik jis buvo gautas, darbai ir prasidėjo. „Mes juk negalime pradėti, kada jūs norite, – šypsodamasis į Štarus kreipėsi V.Varanauskas. – Konkurencijos bijo, bijo, kad vertinimas nukris. Žmonės juk eina ten, kur jiems geriau.“ Tarp kaimynystėje įsikūrusių Palangos verslininkų barnis dar ilgai netilo. 

Pasak Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Kęstučio Bončkaus, liepos 13 dieną apie 10.24 valandą išties buvo gautas pranešimas, kad Palangos Neringos gatvėje stovintis sunkvežimis trukdo pravažiuoti. Į įvykio vietą nuvykę pareigūnai nustatė, kad į statybvietę krovinį atvežęs sunkvežimis trumpam buvo užtvėręs gatvę. Kelių eismo taisyklių pažeidimų nebuvo nustatyta, pareigūnai vairuotoją įspėjo, kad vairuotų atsakingiau. 15min užklausą išsiuntė ir Palangos miesto savivaldybei, tačiau atsakymo dar nesulaukta. Kai jis bus pateiktas, šią publikaciją papildysime.

Statybos Neringos gatvėje Savivaldybė pažeidimų nenustatė Papildyta liepos 16 dieną. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Šileikienė, Palangos miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi Triukšmo prevencijos Palangos miesto savivaldybės viešosiose vietose taisykles, jomis vadovaujantis yra vykdoma statybų, kavinių triukšmo kontrolė Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Kaip laikomasi taisyklių reikalavimų, kontroliuoja Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas. Už Triukšmo prevencijos Palangos miesto savivaldybės viešosiose vietose taisyklių nesilaikymą yra taikoma Administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnio 3 dalyje numatyta administracinė atsakomybė – „Savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymas“. Toks administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo 80 iki 300 eurų.

Šiemet Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius yra gavęs iki 10 Palangos miesto gyventojų ir svečių skundų dėl triukšmo. Taisyklės numato, kad Palangos miesto savivaldybės teritorijoje fizinių ir juridinių asmenų vykdomų statybų, rekonstrukcijų, remonto ir kitokia veikla (išskyrus avarijų ir stichinių nelaimių likvidavimo darbus), kurios skleidžiamas triukšmas trikdytų, neigiamai veiktų žmonių sveikatą, darbą, poilsį ar miego kokybę, gali būti vykdoma nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – darbo dienomis nuo 9 val. iki 19 val., o nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 14 d. – darbo dienomis nuo 8 val. iki 20 val. Palangos savivaldybė: patikrinimų Neringos gatvėje metu pažeidimų nenustatyta. Statybų, remonto, rekonstrukcijos ar kitokia veikla, kurios skleidžiamas triukšmas trikdytų, neigiamai veiktų žmonių sveikatą, darbą, poilsį ar miego kokybę, šeštadieniais ir sekmadieniais bei švenčių dienomis draudžiama.

„Viešosios tvarkos specialistai, vykdydami Triukšmo prevencijos taisyklių kontrolę, dirba ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis. Prevenciniai patikrinimai yra atliekami nuolat, kurių metu Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai supažindina triukšmo šaltinių valdytojus su taisyklėmis ir įspėja, kad nesilaikant jų, yra taikomos administracinio poveikio priemonės. Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, reaguodami į gyventojų skundus dėl jūsų minimų statybų Neringos gatvėje triukšmo, liepos 13 ir liepos 15 dienomis atliko patikrinimus, kurių metu pažeidimų nenustatyta. Su statybų priežiūra vykdančiu UAB “Megos investicijos„ darbų vadovu buvo pravestas prevencinis pokalbis, kurio metu darbų vadovas buvo supažindintas su Taisyklių reikalavimais bei įpareigotas jų laikytis“, – 15min informavo I.Šileikienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įvažiavimas į Palangą kitų savivaldybių gyventojams apribotas jau trečiadienio rytą –įvažiavimuose į miestą įrengti fiziniai pareigūnų postai. Tad vykstantieji į kurortą darbo, sveikatos priežiūros ar kitais itin svarbiais klausimais, turi būti pasirengę įrodyti policijos pareigūnams atvykimo į Palangą būtinybę.


Vilnietė Marija (vardas pakeistas) kasmet apsistoja „Smilčių vilose“ Palangoje. Tačiau šiemet atvykusi į kurortą su gausia šeima ji nusivylė: po langais – triukšminga statybvietė, rašo www.15min.lt žurnalistė Karolina Stažytė.


Palanga ankstina įvažiavimo į kurortą uždarymo laiką – policijos pareigūnai visus, vykstančius į Palangą, penktadienį pasitiks jau 14 val. Tokį sprendimą priėmė penktadienio ryte posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija. Vyriausybės sprendimu, asmenų judėjimą šventinį savaitgalį nutarta riboti, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui bei galimiems karantino režimo...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė šiemet finansuoja devynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, bus suteikta galimybė vaikams, kurių šeimoms reikalinga pagalba...


Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 04 | Rubrika: Sportas

„Žmonės sportuoja“ – šis pavadinimas Palangoje skamba jau ne vienerius metus, tiksliau, ketverius. Ir žmonės jau žino, atpažįsta šią veiklą, kaip sakė šios idėjos iniciatorė Vilija Gečaitė, jau ir nebėra nedrąsu žmonėms užsiimti aktyvia veikla būryje viešose vietose. O taip būdavo pirmais metais. Vadinasi, žmonės, galima sakyti, prisijaukino...


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja link pabaigos – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.


Akcija „Saugus poilsis pajūryje“ – vėl Palangoje

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2016 07 04 | Rubrika: Sveikata

Visą liepą Palangoje vyks akcija „Saugus poilsis pajūryje“, kurios tikslas – priminti poilsiautojams, kaip saugiai elgtis prie vandens bei saulėkaitoje, kad poilsis taptų saugus ir visavertis. Akciją jau ne pirmus metus organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.


Kunigo būstas apkarto

„Klaipėda“, 2011 05 31 | Rubrika: Miestas

Palangos centre esančio namo bendrasavininkiai jau antri metai kaunasi teisme. Už atjungtą kanalizaciją iš kaimynų 10 tūkst. litų neturtinės žalos reikalauja buvęs Palangos klebonas, buto savininku tapęs po vienišos tikinčiosios mirties.


Namo kurorto centre bendrasavininkystė apkarto

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 11 10 | Rubrika: Miestas

Namas, esantis pačiame kurorto centre, Piktuižio gatvėje 4, priklauso dviems savininkams – Vytautui Petrauskui ir, nusipirkus dalį namo, jo bendrasavininke tapusiai Valerijai Lekstutienei ir jos vyrui Viktorui Lekstučiui. Kaimynai „per sieną“ jau seniai vienas su kitu nesilabina, o matosi tik teisme.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius